Autor Wątek: Celibat  (Przeczytany 9933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
Celibat
« dnia: Kwiecień 15, 2010, 18:45:04 »
Celibat-bezżeństwo, rezygnacja z małżeństwa. W wielu religiach celibat jest uważany za ideał życia, wymagany od duchownych. W chrześcijaństwie - stan bezżeństwa, podejmowany dobrowolnie w duchu wiary jako zobowiązanie, najczęściej połączone ze ślubem czystości lub wyższymi święceniami (diakonat, kapłaństwo). W Kościele rzymsko-katolickim usankcjonowany prawnie, w Kościołach wschodnich - częściowo.

Co o nim sądzicie,czy jesteście za utrzymaniem czy też zniesieniem celibatu?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 18:47:22 wysłana przez Laleczka »
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
Odp: Celibat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2010, 22:01:47 »
Kościół został już tak zniszczony po Soborze Watykańskim II, że niestety musimy znieść celibat:/

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:43:08 »
To znaczy w jaki sposób został zniszczony ?  :o
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:21:41 »
No właśnie w jaki? <hahaha>
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:28:08 »
- zniszczono liturgie,
- wprowadzono języki narodowe w liturgii,
- fałszywy ekumenizm,

Z tego powodu jest coraz większa ateizacja społeczeństwa...

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2010, 19:27:44 »
Ale jak to się ma do celibatu? ::)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2010, 22:41:40 »
No dobrze, to wróćmy do tematu.
Uważam, że celibat jest potrzebny osobom rozwijającym się duchowo i dążącym do boskiej doskonałości. Związek z kobietą uniemożliwia pracę nad swoją duchowością i zajmuje głowę ziemskimi obowiązkami. Bywa jednak tak, że ktoś pracujący nad swoim rozwojem zakochuje się w kobiecie i rezygnuje z dalszej pracy duszpasterskiej. Jest to siła wyższa, która należy zrozumieć i według mnie zaakceptować.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2010, 23:11:21 »
czytalam dzis ze celibat rozwiązuje też kościolowi kwestię ewentualnego dziedziczenia majątku..

PS. śmiesznie , bo widzę dział pt. "Twój styl zycia i światopogląd" i wyświetla mi się -  "Celibat" ;-)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 23:30:40 wysłana przez kia »
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline plamka123

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2010, 22:24:50 »
Jestem prawie aseksualna wiec nie mam nic przeciwko temu.

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2011, 22:12:21 »
If, masz rację, że kościół został zniszczony. Największe zniszczenie jednak dokonało się w średniowieczu i wynikiem tego nie jest tylko celibat, ale cała masa innych "moralności" albo "świętych prawd". Co do celibatu to tak naprawdę nijak ma się on do Biblii, czy tego co mówił Jezus, a tak naprawdę został on wprowadzony dlatego że kiedyś papieże mieli dzieci, nawet sporo i celibat został wprowadzony aby zapobiec dziedziczenia urzędu papieskiego i całych bogactw.
Tak więc powinno się znieść celibat i zreformować księży, żeby nie gromili młodych np za sex przed ślubem, czy za wspólne mieszkanie przed ślubem. Nie cudzołóż to znaczy nie śpij z cudzą żoną, mężem itp, a nie to co usiłują nam wmówić księża.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2011, 15:39:34 »
A ja jestem za zniesieniem celibatu,Ksiądz powinien prowadzić normalne życie,raz ze byli by znacznie bliżej problemów takich jak rodzina,dzieci itp 2 sprawa jestem pewien ze nie dochodziło by do molestowania dzieci.Inne religię dopuszczają by ksiądz/kapłan był w związku małżeńskim i te rozwiązanie się sprawdza.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2011, 18:28:51 »
A skąd taka pewność u Ciebie,że po zniesieniu celibatu nie dochodziłoby do molestowania przez księży dzieci? Ja nie doszukałam się dowodów,by celibat wpływał na pojawienie się pedofilii :P

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:47:16 »
Możliwe że jakiś wpływ ma na takie czy inne zachowania, (ale nie będę wchodzić na grunt jakichś dziwnych psychologicznych teorii bo ani w tym dobry nie jestem ani tym bardziej nie mam do tego za bardzo zaufania).
A ja jestem za zniesieniem celibatu,Ksiądz powinien prowadzić normalne życie,raz ze byli by znacznie bliżej problemów takich jak rodzina,dzieci itp
Tez jestem za zniesieniem celibatu. Pomijając już kwestie ewentualnego "zastępczego" homoseksualizmu/pedofilii u księży jest jeszcze kwestia najzwyklejszej hipokryzji i robienia z ludzi idiotów <glupek2> Daleko mi do antyklerykalizmu, ale muszę z przykrością przyznać że znam masę przypadków choćby z najbliższej okolicy, że ksiądz nie tylko chodzi na baby/ ma półoficjalną babę ,a nawet rozbija komuś rodzinę (nie mówię tu o plotach , ale sprawach które już wylazły na wierzch)  <ptak>

chwila

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2011, 00:19:52 »
2 sprawa jestem pewien ze nie dochodziło by do molestowania dzieci.

O cholera,
to też fobików mogą zrobić się pedofile <szok>

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:44:11 »
Szczerze... to bardzo wątpie,aby rzeczywiście celibat przyczyniał się do zostania pedofilem,póki co badań obalających moją wypowiedź chyba nie ma,więc mogę sobie wyrazić taką opinię. Poza tym,to sami zainteresowani-osoby żyjące w celibacie powinny się wypowiedzieć,czego chcą. Takie osoby mają sporo czasu,aby przygotować się,przemysleć i zgodzić na życie w celibacie.Co z tego,że bez celibatu będą bliżej problemów rodziny,od kiedy to trzeba samemu coś przeżyć,aby udzielać rad,znać się na czyms-wszak np. lekarze nie chorowali na wszystko,a potrafią skutecznie wyleczyc,doradzić,po prostu znać się na danym temacie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 14:45:55 wysłana przez Laleczka »