Autor Wątek: Zero ambicji. Życie na minimum.  (Przeczytany 2956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefistofeles

• Ekspert
Zero ambicji. Życie na minimum.
« dnia: Styczeń 12, 2014, 11:53:03 »
Nie, ten temat nie będzie o mnie tylko o ludziach z którymi mam kontakt np w pracy albo... no właśnie po pracy praktycznie nie mam z nikim kontaktu :)

Denerwują mnie tacy ludzie, działają na nerwy, doprowadzają do białej gorączki, nie rozumiem, po prostu nie jestem w stanie pojąć niektórych zachowań

Rozmawiałem z kolegą z pracy (45 lat, żonaty, dzieciaty, głupi, tępy, nie myślący logicznie pajac), przed przyjęciem był w UP, miła Pani zaproponowała mu kurs na ADR (przewóz materiałów niebezpiecznych/szkodliwych) dodajmy że ma prawko na C. A ten do niej z pytaniem "A to jest OBOWIĄZKOWE?) Zamiast podnieść swoje kwalifikacje wołał iść do roboty za minimalną i teraz marudzi. gdzie się tacy ludzie rodzą? powiedzcie? Całkowity brak zaangażowania w pracy, wszystko robione na odpierdziel. Życie na minimum i pensja minimalna a później łazi taki i płacze ze na fajki nie ma...

Musiałem się pożalić bo mi to w głowie siedzi... męczą mnie tacy ludzie, najgorsze jest to że muszę z nimi przebywać min. 8h dziennie :(

Jak myślicie jakie wartości przekaże on swoim dzieciom?

Ile ja bym dał, aby mi ktoś za sponsorował kurs CNC  <bbig_smile>  tylko oczywiście takie Mietki mają pierwszeństwo, 40-50 lat zero ambicji i zaangażowania w życiu. Co za ludzie co za kraj.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Zero ambicji. Życie na minimum.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2014, 11:58:41 »
daj sobie troche czasu i zobaczysz jak to jest miec 45 lat słabo zarabiać ( czego ci nie zycze) miec zone ktora gdera...
a jesli tak bardzo chcesz zrobic kurs CNC to dla czego liczysz na to że ktoś ci zasponsoruje? sam sie koło tego zakręć
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Mefistofeles

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:17:20 »
Ja po swoich rodzicach tego nie widzę, są jacy są, ale na pewno nie żyją takim stylem myślenia.

Ten kurs nie jest jakimś moim marzeniem, nie o to mi chodziło, gdyby mi połowy wypłaty nie zabierali już dawno bym to zrobił :). Ktoś dostaje propozycję podniesienia swoich kwalifikacji za maje pieniądze i z tego rezygnuje bo mu się nie chce, dla mnie to jest chore i nie pojęte. Nie jest to jedyna taka osoba którą znam, ale widocznie ja się takimi ludźmi otaczam :(

Może ja jestem za głupi żeby to zrozumieć :(

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:41:53 »
Może ja jestem za głupi żeby to zrozumieć :(
Nie, nie jesteś. Wydaje mi się, że jesteś osobą aktywną( przynajmniej z charakteru) i po prostu "boli" Cię jak widzisz, że ktoś marnuje swoje szanse. Z drugiej strony sytuacja wygląda dość podobnie, Twoi współpracownicy jak by wiedzieli co czujesz też by się Tobie dziwili i uważali Cię zapewne za nadgorliwego. Ot tacy już wszyscy jesteśmy. Różni ludzie, różne potrzeby :)

Jolaos

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:01:29 »
gdzie się tacy ludzie rodzą? powiedzcie?
A mnie się nasuwa stwierdzenie, że co Cię to obchodzi; jego życie, jego sprawa, może nie czuł się na siłach i martw się o siebie. ;) Na Ziemi chodzą "gorsi" ludzie, jeśli można to tak nazwać. Ciesz się, że Ci np. żadnej krzywdy nie robi, świń nie podkłada. Ja, jak już, gdyby marudził o fajki to bym mu wspomniał, że nie chciał wykorzystać szansy na lepsze zarobki, ale to też zależy, bo nie znam dokładnie sytuacji.

Offline Mefistofeles

• Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:03:33 »
U mnie takie stany wywołuje pewnie to że sam męczę się z poczuciem straconego czasu i zmarnowanych szans, a mam dopiero 24 lata... masakra. Powinienem mieć wywalone na innych ludzi i zająć się sobą, ale nie mogę na to patrzeć, tym bardziej że otaczają mnie oni przez większość dnia.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:08:15 »
gdyby mi połowy wypłaty nie zabierali już dawno bym to zrobił :)
ile taki kurs trwa i jak wpłynie na twoje przyszłe zarobki? może warto pomęczyć sie za te połowe wypłaty...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:08:33 »
Sam gówno umiem i sam gówno osiągnąłem, ale faktycznie też mnie czasami denerwuje to u innych. Mam tu na myśli moich dobrych znajomych, których jedyny cel w życiu to imprezy i używki. Nie no, rozumiem każdy ma inne spostrzeżenie na szczęście, każdy to szczęście widzi inaczej. I nie można stwierdzić, które działanie jest lepsze, a które nie,  bo to kwestia indywidualna. Ale mimo wszystko mnie to drażni. <vv>

Jolaos

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:21:24 »
Jeszcze dodam, że brak zaangażowania i robienie wszystkiego na odpierdziel w tej jego "podstawowej" pracy jest godne potępienia, bo jeśli robota nie jest "kołchozem" i w miarę dobre warunki to trzeba ją szanować.

A odnośnie tego, co przekaże swym dzieciom to bym się nie martwił, bo dzieci może będą miały swój rozum (jest jeszcze matka przecież) i pójdą swoją drogą nieminimalistyczną. A tacie wbrew pozorom może zależeć, żeby nie były jak on. ;)
Najgorzej jest gdy młode prymitywy się rozmnażają i potem z tych dzieci wyrastają kolejne prymitywy, łobuzy i itd.

Alien

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:51:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 20:11:43 wysłana przez Alien »

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:00:41 »
Tuchen nie to że Cię chce na siłę pocieszyć ale po tym co piszesz na forum i na czacie wyłania mi się całkiem wartościowa i inteligentna dziewczyna tyle że z zaniżoną samooceną, zawyżonym autokrytycyzmem i lubiącą za dużo narzekać ^^

Offline wobbly

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:16:59 »
Tuchen, na pewno masz wiele talentów, których jeszcze nie odkryłaś :)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2014, 15:15:23 »
Ja wiem że w pracy starać się nie warto, medali nie daja, nikt ego nie docenia a wszystko jest po znajomościach. Albo właśnie można robić gó..e i niebezpieczne prace i ryzykować zdrowie, albo marną prace za głodową pensje jeśli i to można.

Wypisz wymaluj prawda

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2014, 17:53:56 »
Ludzie wychowani jeszcze w komunie nie rozumieją, że można pracować i być biednym. W ich czasach wystarczyło zglosic się do pracodawcy i miało się tyle samo co każdy inny.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2014, 19:28:07 »
A Ciebie wychował kapitalizm i rozumiesz to doskonale. A jakie śa z tego wyjścia?