Autor Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś/łaś w walce z fobia?  (Przeczytany 13794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Co dzisiaj zrobiłeś/łaś w walce z fobia?
« dnia: Styczeń 17, 2014, 19:39:39 »
Proponuje wpisywanie waszych osiągnięć mniejszych, bądź większych w walce z fobia społeczną. Od wpuszczenia listonosza do przemowy przed publiką :) Ma to na celu dodatkowe zmotywowanie  poprzez wzbudzenie poczucia winy, że samemu nic się nie zrobiło :) Mile widziane równiez komentaze co do przebiegu i poziomu satysfakcji z wykonanego zadania :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
Odp: Co dzisiaj zrobiłeś/łaś w walce z fobia?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2014, 20:18:37 »
No nie mówcie, że nikt nic... <smiley>
Ja np. odważyłam się dzisiaj przejść obok ludzi siedzących na ławce, żeby wyrzucić butelkę do kosza  ^^

Offline el in chains

• 宇宙魔女
  • Ekspert
  • quoth the raven, nevermore
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2014, 21:29:45 »
przeżyłam dwie godziny rodzinnych zakupów w CH  <szok2>
My veins are blue and connected and every single bone in my brain is electric

“ Niby wszystko miałem jak po maśle: dobrych rodziców, nie najgorsze rodzinne warunki materialne, nie byłem też chyba głupi, ale sam siebie cholernie nie lubiłem. Nieustannie wydawało mi się, że jestem gorszy od innych: słabszy, mniej przystojny, tchórzliwy, nieśmiały, bez muskułów, jednym słowem dupa. ”
-Beksiński

Offline nadwrażliwa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:05:33 »
Poprosiłam o przysługę   :D

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:12:30 »
Takie podejście do problemu fobii może się skończyć wyłącznie katastrofą.

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:15:19 »
A mógłbyś rozwinąć myśl? <smiley>

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:21:25 »

Popieram

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:30:14 »
Pisałem już kilkukrotnie, że skupianie się na fobii - karmi ją. Z fobią nie ma co walczyć, tylko skupiać się na czymś innym, najlepiei pożytecznym. Oczywiscie, do jakiegoś stopnia trzeba być jej świadomym, ale glownie po to, by nie dokonywać zbyt drastycznych rewolucji(czy próbować ich dokonać).

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:41:07 »
Pisałem już kilkukrotnie, że skupianie się na fobii - karmi ją. Z fobią nie ma co walczyć, tylko skupiać się na czymś innym, najlepiei pożytecznym. Oczywiscie, do jakiegoś stopnia trzeba być jej świadomym, ale glownie po to, by nie dokonywać zbyt drastycznych rewolucji(czy próbować ich dokonać).
Jest w tym sporo racji.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:44:03 »
Ja zawsze podaje przykład różowego słonia. Jesli chcesz walczyć z różowym słoniem, pozbyć się różowego słonia, zabić różowego słonia, oddać różowego słonia sąsiadom, itd. wtenczas jedyne co widzisz to różowy słoń. Choroba psychiczna jest takim słoniem. Skupianie uwagi na czymś innym to psychologia pozytywna.

Choć na chwilę zaponieć że sie jest chorym to wiekszy sukces niż 100 lat walki bo przez ta chwilę było się zdrowym.

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2014, 01:01:06 »
No generalnie tak jest, że nasze emocje wynikają z naszych myśli. Skoro możemy panować nad naszymi myślami to możemy też wpływać na nasze emocje.
Pozytywne myślenie -> pozytywne emocje.
If you feel like shit, people you hate wins.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:29:58 »
nie nazwałbym tego skupianiem sie na fobii tylko raczej narzędziem do motywacji...jesli to jest skupianie sie, to również tragedia może sie skończyć skupianie sie na lekarstwach, ziółkach i wypisaniu jak sie dzisiaj czujemy i dla czego tak marnie :) Jesli borykasz sie z takim problemem i potrafisz sie calkowicie od tego oderwac myslami to gratuluje, ale wydaje mi sie ze wiekszość ludzi jednak nie potrafi :)
jakby tak zgłebic to wszystkie fora, terapie grupowe i indywidualne mitingi AA moga skończys sie tylko katasrofą, przeciez nic innego sie tam nie robi prucz skupiania sie na problemie:))
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 10:33:49 wysłana przez WalkingDead »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2014, 11:00:00 »
Jesli juz trzeba sie na czyms skupic to na terazniejszosci i przyszlosci bez zagladania w przeszlosc i analizowania. Nie przejmowac sie zupelnie niepowodzeniami. No i starac sie we wszystkim znajdowac cos pozytywnego. Na poczatku trzeba to niestety robic na sile ale pozniej samo bedzie dzialac ;-)

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2014, 11:03:15 »
W walce z fobią nie zrobiłem nic.
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2014, 11:05:21 »
Jesli juz trzeba sie na czyms skupic to na terazniejszosci i przyszlosci bez zagladania w przeszlosc i analizowania. Nie przejmowac sie zupelnie niepowodzeniami. No i starac sie we wszystkim znajdowac cos pozytywnego. Na poczatku trzeba to niestety robic na sile ale pozniej samo bedzie dzialac ;-)
dokładnie po to ten watek :)