Autor Wątek: Energia życiowa  (Przeczytany 682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martinez

• Nowy użytkownik
  • *
Energia życiowa
« dnia: Styczeń 26, 2014, 12:07:03 »
Jak to jest u was zazwyczaj z dziennymi pokładami energii?

Jeśli chodzi o mnie, to zawsze zazdrościłem śmiałym ludziom, którzy żyją wg cyklu studia-praca-impreza-krótki_sen (pętla). Znajome koleżanki opowiadają mi, iż im wystarczy max. 3h snu dziennie.

To, czego im zazdroszczę, to oczywiście niekoniecznie sam tryb życia, co właśnie te wydawać by się mogło nieskończone pokłady energii (którymi w teorii każdy młody człowiek powinien się charakteryzować).

Aktualnie jestem w takiej sytuacji finansowej, iż powinienem podjąć się jakiejś pracy dodatkowej, jeśli mam zamiar utrzymać się na studiach. Problemem jednak dla mnie tutaj jest nie tyle sama fobia (choć to częściowo oczywiście również), czyli stres związany z poszukiwaniem pracy, rozmowami kwalifikacyjnymi, kontaktami z obcymi ludźmi w pracy, itp., tutaj największym problemem jest dla mnie właśnie ten brak energii.

Nawet kiedy mam wolne i nie wychodzę z domu, nie przemęczam się niby fizycznie, a i tak przez większość dnia czuję się znużony i senny. Kiedy mam gdzieś wyjść między ludzi, to niemalże od razu po powrocie jestem tak zmęczony, iż padam na łóżko albo słucham muzyki i tego samego wieczoru zazwyczaj już nie mam sił np. odrobić zadania domowego, czy nauczyć się na kolokwium.

Po powrocie z zajęć resztę swojego dnia spędzam głównie na prokrastynacji, bo dopiero na następny dzień (o ile jest to dzień wolny) znajduję motywację i energię do tego by nadgonić materiał. Przypuszczam, że gdybym miał jeszcze pracować, to wtedy ciężko mi by było o bycie na bieżąco z materiałem ze studiów, a tak to przynajmniej pomimo fobii i depresji/dystymii jestem w stanie może nie mieć jakichś rewelacyjnych wyników ale przynajmniej jak na razie zaliczam wszystko w pierwszym terminie.

A jak to u was jest z witalnością/energią w przeciągu dnia? Czy kiedy macie wolne od pracy/szkoły macie więcej/mniej/tyle samo energii co w pozostałe dni? 

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Energia życiowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:11:17 »
bardzo często wstaje juz bez energii, szukam pracy i przez fobie tez jestem przez większość czasu wyczerpany :(
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Alien

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2014, 05:31:01 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 20:51:47 wysłana przez Alien »

Offline Keram

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2014, 05:59:19 »
Tez czekam na wiosnę, aby w konću ożyć . I wtedy o wiele więcej jest sposobów na spędzanie ciekawiej czasu :]

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2014, 06:43:52 »
Wbrew pozorom - im aktywniejszy tryb życia prowadzisz, tym więcej masz energii. Jak siedzisz cały czas na doopie, to później najmniejszy wysiłek urasta do rangi wielkiego. Organizm tak się sam przestawia.

Druga kwestia to zmęczenie ze stresu. Tutaj jak zwykle polecam medytację uważności.

Alien

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2014, 09:23:18 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 20:53:05 wysłana przez Alien »

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:08:55 »
Wbrew pozorom - im aktywniejszy tryb życia prowadzisz, tym więcej masz energii.

To zdecydowanie prawda. Jednak czasem trudno ruszyć z miejsca.

Musi mnie chyba ktoś kopnąć w tyłek...

If you feel like shit, people you hate wins.

Offline martinez

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2014, 18:41:04 »
Wbrew pozorom - im aktywniejszy tryb życia prowadzisz, tym więcej masz energii.
Myślę, że tak jest tylko w przypadku, kiedy ktoś robi to, co lubi i przy okazji dobrze się odżywia. Praw fizyki nie naciągniesz i jednak im więcej aktywności, tym więcej zużywanej energii oraz stresu z nią związanego. Tylko, że jeśli robisz, to co lubisz, to to jakby "dodaje" energii, motywuje Cię do dalszego działania i dzięki temu nie męczysz się tak przy tym, jak przy czymś, czego nie lubisz, a do czego jesteś zmuszony.

Przykładowo, kiedy pracowałem w Polsce na produkcji przy maszynach produkujących plastikowe elementy, to musiałem zapierniczać po 8 godz w tryb maszyny i pomimo tego, iż, byłem "aktywniejszy" niż obecnie, to wcale po pracy nie miałem więcej energii, bo atmosfera tam była beznadziejna. Z kolei kiedy pracowałem też na produkcji ale w Holandii i z fajnymi ludźmi, to pomimo tego, że pracowałem po więcej godzin niż w Polsce, to nie czułem się aż tak zmęczony pod wieczór. 

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2014, 20:24:35 »
No to pisałem, że stres strasznie męczy. Również ten fobiczny.

A co do samego wysiłku to wiadomo, że wszystko ma swoje granice, ale jeśli regularnie podejmujesz umiarkowany  wysiłek fizyczny, to masz znacznie lepsze samopoczucie, niż ktoś, kto jest zmęczony z nieróbstwa. Człowiek po prostu jest stworzony do aktywności.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 20:27:44 wysłana przez Lon Luvois Fuller »

Offline Enua

• Profesor
  • Miejsce pobytu: .
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2015, 21:01:03 »
mi jej brakuje

Offline Jane

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2015, 19:50:52 »
A co do samego wysiłku to wiadomo, że wszystko ma swoje granice, ale jeśli regularnie podejmujesz umiarkowany  wysiłek fizyczny, to masz znacznie lepsze samopoczucie, niż ktoś, kto jest zmęczony z nieróbstwa. Człowiek po prostu jest stworzony do aktywności.

Coś w tym jest, kiedyś biegałam codziennie z koleżanką rano i czułam się dużo lepiej, ale znajomość diabli wzięli i znów zapadłam w taki ruchowy marazm. Trudno jest powrócić na dawne tory.  <ei29nuda>