Autor Wątek: Faustynki- dzień singla  (Przeczytany 14948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nuta

• Użytkownik
  • **
Faustynki- dzień singla
« dnia: Luty 03, 2014, 18:51:24 »
Co roku o podobnej porze sklepy zaczynają czerwienieć od serduszek, stacje w kółko gadają o Walentynkach, celebrują miłośc...... sratata
Po pierwsze czemu tylko miłość między parą ludzi?
Czy miłość rodzice<->dziecko się nie liczy? A miłość między rodzeństwem?
Po drugie czy trzeba to aż tak nadmuchiwać? Bić po oczach osoby, które zrządzeniem losu nie mają pary?
Ja będę życzyć wszystkim, których kocham- Rodzicom, rodzeństwu, bratankom, przyjaciółce....,....

Następnego dnia 15.02 jest Dzień Singla- Faustynki i to już przechodzi zupełnie bez echa.
Niektóre instytucje organizują imprezy dla samotnych, ale informacji o tym trzeba poszukać.

Święty Faustyn - patron samotnych serc. http://martyrologium.blogspot.com/2010/02/sw-sw-faustyn-i-jowita.html
Swięty Józef http://polska.blut-christi.de/resources/MODLITWY_SW_JOZEF.pdf
Ja zamierzam tego dnia cieszyć się ile wlezie, życzyć wszystkim pojedyńczym wszystkiego dobrego.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: Faustynki- dzień singla
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2014, 18:59:49 »
I ja zamierzam celebrować ten dzień, ponieważ na powrót znalazłem się w zacnym gronie singli! <bvictory>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2014, 19:03:47 »

ja nie zamierzam ani wnerwiac sie na walentynki ani świetowac faustynek ani żadnych józefinek bo źle mi sie to kojarzy...  <atak>
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 21:44:08 »
bo celebrują miłość romantyczną

Po drugie czy trzeba to aż tak nadmuchiwać? Bić po oczach osoby, które zrządzeniem losu nie mają pary?
niemal każde święto jest bolesne dla osób samotnych. Pomyśl o tym jak czują się ludzie bez rodziny (czy skłóceni) w wigilię, gdy na każdym kroku przypomina im się o rodzinnym charakterze świąt.

Dzień świąteczny, to dzień ważny - więc jakby z definicji rozdmuchiwany.
No i dodatkowo -wiadomo- komercjalizacja.

W każdym razie, dziwi mnie dziwienie się tym, że ludzie świętują w święta.
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2014, 11:46:10 »
Dzień nierządu powinni zrobić w tym kapitalistycznym burdelu a nie walentynki. Przynajmniej 70% osób bez obłudy mogłoby świętować.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2014, 11:52:02 »
Dzień nierządu
co ty bredzisz? dzień nierządu jest codziennie :))
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline bransoletka

• Profesor
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2014, 12:00:33 »
W każdym razie, dziwi mnie dziwienie się tym, że ludzie świętują w święta.

<czesc>

Offline Nuta

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2014, 15:04:29 »
Mi chodziło o to, że w ...walentynki nie można się ruszyć, żeby się nie potknąć o pełne komercji poduchy/ serducha/ bukiety i licho wie co jeszcze z napisanym "i love you". Jeśli ktoś potrafi okazać uczucie tylko w sposób łatwy typu pójść do sklepu obok, kupić jedną z tysięcy podobnych rzeczy i wręczyć "ukochanej" osobie, to moim zdaniem czegoś tu brakuje.

Celebrowanie miłości powinno odbywać się codziennie i powinno przejawiać się chociarzby w wyniesieniu śmieci, pozmywaniu garów, zrobienie czegoś co sprawi, że druga osoba poczuje się kochana. Poświęcenie czasu na zrobienie romantycznej kolacji, wyłączenie komórki na cały wieczór i zajęcie się ukochaną osobą- coś takiego.

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2014, 15:12:13 »
Celebrowanie miłości powinno odbywać się codziennie i powinno przejawiać się chociarzby w wyniesieniu śmieci, pozmywaniu garów, zrobienie czegoś co sprawi, że druga osoba poczuje się kochana. Poświęcenie czasu na zrobienie romantycznej kolacji, wyłączenie komórki na cały wieczór i zajęcie się ukochaną osobą- coś takiego.

Nutka,takie rzeczy tylko w..Erze  ;)
Pięknie napisane...i na tym koniec.
Ludzie zapomnieli co oznacza być z kimś,wydaje im się,że jak już śpią koło kogoś w łóżku tzn,że są.Może i są ale obok nie razem.
Pęd życia morduje cała "romantykę" związku.
O,walentynki niebawem...jak będę wracał z roboty kupie starej jakiś wisiorek będzie gut  ;)
A ona jemu setny krawat albo ciepłą parę skarpet...życie jest takieee proste  <szok2>
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2014, 15:25:09 »
Ja prawie nic nie świętuję, a więc i Walentynek. Nie uważam jednak żeby to było jakieś złowieszcze święto. Jest takie raczej urocze. To coś złego jeśli kupuje się komuś na urodziny prezent? Analogicznie w Walentynki daje się prezent osobie, z którą jest się w związku. To czy ludzie okazują sobie miłość w tym czy innych dniach zależy tylko i wyłącznie od tej dwójki. Jeśli komuś to pasuje to co w tym złego? Romantyczność może ulecieć, ale wcale nie musi. Choć na pewno wieloletni staż ją przemienia w nieco inną formę.

Jak ktoś jest samotny i ma parcie na związek to każdy dzień będzie mu przypominał, że jest sam. Nie trzeba wcale serduszek w sklepach. Wystarczy, że zobaczy się parę idącą za rękę i to już może zaboleć. Walentynki dzień jak każdy inny moim zdaniem.

Co do tych Faustynek, o których pierwsze słyszę, to raczej jest to święto typu Dzień Kota, które ktoś stworzył żeby za pusto na Wikipedii w liście świąt nie było. Jak je niby obchodzić w sumie? To już w ogóle jest strzał w kolano jeśli komuś przeszkadza takie przypominanie sobie o tym, że jest sam <głaszcze>

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2014, 15:27:38 »
Jak ktoś jest samotny i ma parcie na związek to każdy dzień będzie mu przypominał, że jest sam. Nie trzeba wcale serduszek w sklepach. Wystarczy, że zobaczy się parę idącą za rękę i to już może zaboleć.
Amen.
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline Nuta

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2014, 16:12:15 »
Dlatego podnoszę temat Faustynek, żeby ludzie przestali sami siebie niszczyć tylko dlatego, że nie udało im się nikogo złapać.
Żeby przestali płakać, a ruszyli poszukać pary jeśli czują potrzebę, albo znaleźli radość w tym co mają.

Zamiast marudzenia, że się jest samemu można poorganizować imprezy, żeby poznać inne "wolne serca" i może się z jakimś złączyć? Albo po prostu, żeby sobie pogadać (np. tu na forum) o wszystkim i o niczym? Albo może dowiedzieć się, że ktoś kiedyś chciał się z nami związać, a my tego nie zauwazyli(ły)śmy, bo płakaliśmy z samotności

Nie ma nic hańbiącego w byciu singlem, "wolnym sercem".
Jesteśmy wartościowymi ludźmi czy to w parach, czy w pojedynkę.
http://www.viaesiena.it/uploads//viaesiena/3santi_1.jpg święty Faustyn
http://www.parafiacisowa-kedzierzyn.pl/grafa/imgnews/sw_jozef.jpg

Offline boguniemiła

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2014, 18:00:05 »

Bo często właśnie o to chodzi, że niektórzy chcą się "pokazać".
Zgadzam się, że to okrutne wobec osób samych-i-samotnych, ale dlaczego to ich uczucia miałyby być specjalnie brane pod uwagę podczas gdy nikt nie troszczy się o to, jak czują się osoby niepełnosprawne w trakcie powiedzmy igrzysk olimpijskich, od których też często nie da się uciec... A co z kobietami, które poroniły albo bezowocnie starają się o ciążę - dzień dziecka i dzień matki też wycofać?
Btw. u mnie w rodzinie daje się kartki walentynkowe dzieciom, rodzicom itp :)

Następnego dnia 15.02 jest Dzień Singla- Faustynki i to już przechodzi zupełnie bez echa.
Niektóre instytucje organizują imprezy dla samotnych, ale informacji o tym trzeba poszukać.

Mnie się to jakoś nie widzi. Intencje dobre, tylko że wciąż wychodzi się z założenia, że jest to stan przykry dla każdej takiej osoby i należy zmienić sytuację - tak odczytuję ten pomysł organizowania imprez dla samotnych, żeby się sparowali w miarę możliwości.
Gdyby chodziło o jakiś Dzień Niezależności Emocjonalnej, albo Dzień Własnego Ja, to jeszcze jakoś by uszło, w końcu to dzień na jakąś "cześć".
Ale litować się nad singlami w taki szczególny sposób? Czy niektórzy nie poczują się przez to jeszcze gorzej?
"once upon a time everything was lovely, but that was before I had to deal with people"

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2014, 18:09:58 »
Co dzień należy aktywnie poszukiwać drugiej połowy jak się jest samotnym a się być nie chce i się nie spieszyć ani nie zrażać, o.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2014, 18:14:18 »
Jak ktoś jest samotny i ma parcie na związek to każdy dzień będzie mu przypominał, że jest sam.

Nawet, jak ktoś nie ma parcia, to będzie mu zwyczajnie żal.
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."