Autor Wątek: Siła polskiej armii.  (Przeczytany 4764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon

• V.I.P
Siła polskiej armii.
« dnia: Marzec 03, 2014, 11:59:35 »
Ile to się czlowiek nasłuchał o słabości polskiej armii w 39tym roku.
A wiecie, że wtedy na armie szło około 50% PKB? Biednego PKB, ale połowa! Demokracja i lizanie dupy USA uśpiły czujność i to w kraju, który podczas wojny został doszczętnie zrujnowany, w którym stało Auschwitz a kraj stracił około 6mln obywateli. Tamta armia, która miała uchronić Polskę, ale okazała się zbyt słaba była jedną z najsilniejszych w ówczesnym świecie. W tamtych czasach zapewnienie sobie bezpieczeństwa od takich panstw jak ZSRR i Niemcy przekraczało zdolności finansowe kogokolwiek(moim zdaniem ilościowo ZSRR był na 1 a Niemcy na 2 lub 3 miejscu jeśli chodzi o liczebność armii). Innymi słowy, porażka była nieunikniona, nawet gdyby każdy wszystko robił w kraju idealnie w celu wzmocnienia obronności.

Nie chce się rozwodzić nad tym, w jak ch....m położeniu znajduje się nasza kraina.
Dzisiaj myśląc o Niemcach, czuję lęk, ale chyba tylko dlatego, że nie są dużo mądrzejsi od nas. Jako winowajcy poprzedniej wojennej tragedii bardzo ograniczyli się militarnie. Mają silne lotnictwo, ale brakuje im broni jądrowej. Przede wszystkim zaś, brakuje jej nam - Państwu, któremu w Europie owa broń należy się najmocniej(w świecie - Izraelowi).
Bez broni jądrowej nie będzie niepodległej Polski. Koniec. Kropka.

A konwencjonalnie? Broń konwencjonalna przydaje się głównie w konfliktach z drugą ligą. My przyzwyczailiśmy się(Irak, Afganistan) do wojen z... trzecią ligą. Rosomaki, na które wydano fortunę na nie wiele się zdadzą. To nie jest pancerna pięść. Wiecej dadzą leopardy, wiadomo. Najbardziej pożyteczne są oczywiście F-16 i jeśli dojdzie do konfliktu z udziałem Polski, to one pierwsze będą na celowniku przeciwnika. Dwa taktyczne ładunki jądrowe i Polska jest właściwie bezbronna. I to jeden wyp...y prosto w Poznań. By nie być totalnym pesymistą to wspomnę, że kupiliśmy też całkiem dobre wyrzutnie rakiet przeciwokrętowych.

Czego nie zrobiono:
1)brak broni jądrowej
2)brak broni jądrowej
3)brak broni jądrowej
4) bardzo słabe wojska rakietowe
5)więcej f16, rozproszyć
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2014, 16:52:02 wysłana przez fobka »

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Siła polskiej armii.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2014, 12:48:58 »
To są wady i zaniedbania NATO
NATO ma siedzibę w USA i każdy kolejny dowódca NATO jest z USA.
Obrona Polski to właściwie klęczenie jak zwykle przed USA.
Każdy pamięta jak nam szkoleniowe tylko wyrzutnie sprzedawali albo zepsute samoloty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 12:55:19 wysłana przez Wesoły Sen »

lula

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2014, 13:14:36 »
I to jeden wypierdolony prosto w Poznań.
dlaczego w poznan??

i skad taki temat, jakiej intuicyjne wizje czy moze bardziej z ciekawosci?

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2014, 14:06:34 »
W Krzesinach, które formalnie są częścią Poznania stacjonuje 36 z 48 polskich F-16. Jednego chyba nawet słyszałem dzisiaj. Pozostałe są w Łasku.

Temat w nawiązaniu do tego o Ukrainie. Tzn. szczerze wątpię, by Polska była dzisiaj zagrożona poważnym atakiem, ale trzeba mieć świadomość, że bez armii posiadającej realną siłę nie jesteśmy bezpieczni. Jeżeli komuś odbije np. "jakiś" dyktator poczuje, że może skończyć jak Janukowycz, to będzie działał w interesie swoim, a nie swojego państwa. A najlepszym sposobem wzmocnienia władzy w kraju jest odnalezienie zewnętrznego wroga.

Offline Wolfy

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2014, 15:18:16 »
Tamta armia, która miała uchronić Polskę, ale okazała się zbyt słaba była jedną z najsilniejszych w ówczesnym świecie.
Czy najsilniejsza nie wiem, na pewno jedna z najliczniejszych. Głównym jej problemem był przestarzały sprzęt i myśl szkoleniowa z realiów I wojny światowej. Sytuacja podczas kampanii wrześniowej ogólnie była dla nas katastrofalna pod każdym chyba względem; olbrzymie granice z III Rzeszą po zajęciu przez nią Czechosłowacji, które uniemożliwiały skoncentrowaną obronę na jednym obszarze, plan działań oparty całkowicie o pomoc aliantów, która nigdy nie przybyła i co najważniejsze wizyta naszych drugich, kochanych wschodnich sąsiadów 17 września, a gdyby nie ona na pewno bronilibyśmy się jeszcze na wschodzie dłużej niż Francja (duża ilość świeżych dywizji, które tam stacjonowały, ukształtowanie terenu sprzyjające obronie).

Popieram, że tego co nam potrzeba to właśnie broń jądrowa, bo w starciu konwencjonalnym i tak nie mamy i nigdy nie mielibyśmy szans w starciu z Rosją. Zimna wojna pokazała jednak, że kilka rakiet z ładunkami jądrowymi potencjalnie wycelowanymi w Kreml to jedyny dobry straszak na Rosję i gwarant jej wstrzemięźliwości :) Też myślę, że wojna nam nie grozi póki co, ale siedzieć wiecznie z założonymi rękoma i liczyć na pomoc zachodnich sojuszników to błąd. Rok 39 pokazał, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2014, 15:23:31 »
Ja też jestem zdania że Polska powinna mieć broń jądrową, koniec świata z pewnością byłby znacznie szybciej  <hahaha>
Jedna rakieta by była skierowana na Ruskich, druga na Berlin, a trzecia na Waszyngton  <hahaha>
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 15:25:10 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Wolfy

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2014, 15:28:38 »
Ja też jestem zdania że Polska powinna mieć broń jądrową, koniec świata z pewnością byłby znacznie szybciej  <hahaha>
Jedna rakieta by była skierowana na Ruskich, druga na Berlin, a trzecia na Waszyngton  <hahaha>
Nareszcie zdobędziemy panowanie nad światem ;)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2014, 15:56:18 »
Wolfy, pełna zgoda. Rzecz w tym, że nie dało się porzadnie uzbroić tej armii, bo brakowało kasy. A dzisiaj Polskę bezsprzecznie stać na arsenał jądrowy, a stoimy chyba na wystarczająco wysokim poziomie technologicznym, by to zrobić nawet samodzielnie. Można też tworzyć broń biologiczną, chemiczną. Trzeba oczywiście do tego dobrych rakiet, ale wszystko jest kwestią ceny. Moim zdaniem bezpieczeństwo jest tego warte, a moralne prawo mamy, bo jesteśmy krajem stabilnym i demokratycznym. W przeciwieństwie do niektórych naszych sąsiadów.

Offline Obrazem

• Mikołaj 2013
  • Miejsce pobytu: Krosno / Rzeszów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2014, 20:35:01 »
5)więcej f16, rozproszyć

W Krzesinach, które formalnie są częścią Poznania stacjonuje 36 z 48 polskich F-16. Jednego chyba nawet słyszałem dzisiaj. Pozostałe są w Łasku.

Temat w nawiązaniu do tego o Ukrainie.
To prawda, wystarczy zajęcie bazy i 70% jest wyłączone spod kontroli.

stoimy chyba na wystarczająco wysokim poziomie technologicznym, by to zrobić nawet samodzielnie
Urodziło się w Polsce wielu geniuszy, samodzielnych. Mam wątpliwości co do tego, czy rządzący państwem potrafią z tych możliwości korzystać.
Oprócz potencjału potrzebny też przywódca.

Kapsel?

Samotności, jakaś ty przeludniona!

Offline Wolfy

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2014, 21:03:58 »
Wolfy, pełna zgoda. Rzecz w tym, że nie dało się porzadnie uzbroić tej armii, bo brakowało kasy. A dzisiaj Polskę bezsprzecznie stać na arsenał jądrowy, a stoimy chyba na wystarczająco wysokim poziomie technologicznym, by to zrobić nawet samodzielnie. Można też tworzyć broń biologiczną, chemiczną. Trzeba oczywiście do tego dobrych rakiet, ale wszystko jest kwestią ceny. Moim zdaniem bezpieczeństwo jest tego warte, a moralne prawo mamy, bo jesteśmy krajem stabilnym i demokratycznym. W przeciwieństwie do niektórych naszych sąsiadów.
Nie kosztuje to mało jednak, a żaden z rządów nie miał chyba odwagi tego zaproponować. Bo czasy stabilne, bo jesteśmy w NATO, bo Rosja już jest potulnym misiem i po co ją denerwować ;)
ja słyszałem pogłoski że w Jezusie w Świebodzinie jest wyrzutnia... :))

Ja już dawno mówię że religią pokonasz wszystko  <hahaha>

Nasze państwo też jest chyba tego zdania, bo wydaje chyba więcej pieniędzy na nią niż na zbrojenia:)

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2014, 21:22:05 »
Nagle się okazuje że Rosyjska armia nie jest zardzewiała a mają najnowocześniejsze śmigłowce na świecie i lotniskowce co mogą je przenosić.

http://facet.wp.pl/gid,16445571,img,,kat,69514,galeriazdjecie.html

Offline Wolfy

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2014, 21:50:29 »
Nah, Hamerykańskie Apacze i lotniskowce klasy Nimitz wciąż najlepsze.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2014, 22:06:24 »

<hahaha> <hahaha> <hahaha>

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2014, 22:15:43 »
Taka prawda amerykańska armia jest technologicznie przed każdą na świecie.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Wolfy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2014, 22:36:00 »

<hahaha> <hahaha> <hahaha>

No proszę Cię, podaj mi lepsze ;>