Autor Wątek: Osobowość unikająca  (Przeczytany 42832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna-40

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Osobowość unikająca
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 23, 2017, 10:47:37 »
Do Monia0: gratuluję tak ogromnej wiary w psychoterapię,ż :)yczę powodzenia

Offline midor

• Aktywny użytkownik
  • Naprawdę jaki jestem, nie wie nikt
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 13, 2017, 14:40:18 »
Psychoterapia może zmienić kogoś wycofanego na takiego, który bierze czynny udział w życiu społecznym a kogoś kto się nie odzywa w kogoś kto będzie się często odzywał.

@Monia0, mówisz na podstawie własnego doświadczenia?

Offline midor

• Aktywny użytkownik
  • Naprawdę jaki jestem, nie wie nikt
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:23:55 »
cisza zaległa...  8)

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 02, 2017, 13:03:09 »
Psychoterapia może zmienić kogoś wycofanego na takiego, który bierze czynny udział w życiu społecznym a kogoś kto się nie odzywa w kogoś kto będzie się często odzywał.

@Monia0, mówisz na podstawie własnego doświadczenia?

Nie, nie na podstawie własnego doświadczenia, tylko tak ogólnie na podstawie doświadczeń innych ludzi, ja akurat jestem nadal unikająca, ale to mi nie przeszkadza.

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 21, 2017, 11:17:52 »
ja nawet swojej siostrze nie patrze w oczy a rodzinie czy wogóle obcym nie ma szans, ogon musi być zawsze skulony. :)

Offline hohlik

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 10, 2018, 14:53:27 »
No dobrze... w takim razie jaka jest różnica między zmiana osobowości, a depresją dwubiegunową ?   <szok>

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:38:30 »
Lon co to napisał ma trochę racji bo nie wiem jak jest z fobią która może wyjść w wieku dorosłym po jakimś czasie czy jak się rozwija powoli od zaburzenia osobowości co w moim przypadku mam od zawsze

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:17:06 »
Czyli, że w końcu jestem introwertykiem, osobowością unikającą posiadającą fobię społeczną na raz?
A martwisz się tym, że nie masz znajomych a chciałbyś mieć? Że czujesz się odrzucany i niezrozumiany przez ludzi? Potrzebujesz kontaktu z ludźmi ale jednocześnie się ich boisz i unikasz? Jesteś przewrażliwiony na punkcie krytyki i odrzucenia? To wszystko powoduje osobowość unikająca. Jeśli nie cierpisz z powodu braku bliższych relacji z ludźmi a raczej starasz się ich unikać bo lubisz pobyć sam, to jak dla mnie, jesteś po prostu introwertykiem.

Czytam pierwszy raz ten post i zgłupiałem teraz czyli ta osboba co wymieniła powody to osobowość unikająca? to w takim razie nie wiem co to jest fobia społeczna ,zdiagnozowana u mnie zaburzenie osobowości( shizotypowe) czy osobowość unikająca