Autor Wątek: Polecam/nie polecam film  (Przeczytany 18410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hypothermi

• Profesor
Polecam/nie polecam film
« dnia: Marzec 28, 2014, 12:20:12 »
Hej,
często mam problem z znalezieniem fajnego filmu do obejrzenia. Pomyślałem, żeby stworzyć temat w którym w poście opisujemy niedawno oglądany film.

Schemat: nazwa filmu - ocena/10

I ewentualnie jakiś komentarz.

Jedna zasada: jeden post - jeden film

::)

---

Shutter Island (2010) - 8/10

Ja na początek polecę niedawno obejrzany film - Shutter Island/Wyspa tajemnic. Film z Leonardo Di Caprio w roli głównej. Naprawdę dobre dzieło. Fabuła niebywała i oryginalna. Napięcie stale towarzyszy widzowi. Polecam szczerzę!

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Odp: Polecam/nie polecam film
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 12:31:46 »
Wyścig ( The Rush) 2013- 8/10

Historia rywalizacji Nikiego Laudy i Jamesa Hunta w F1. Występują Chris Hemsworth, Daniel Bruhl oraz Olivia Wilde. Sądzę że powinno przypaść Wam do gustu, ze mną tak było.

Kite

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 18:26:02 »
Frances Ha (2012) 8/10

"Frances ma 27 lat i każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość."

Offline Supa

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 19:20:27 »
Okolofutbola (2013) 8/10

Rosyjski film o kibicach/kibolach Spartaka Moskwa. Mnie zachwycił i gorąco polecam.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2014, 19:30:18 »
Rzeka śmieci (2009) 7,3/10 IMDB (na filmwebie nie ma oceny widac film nieznany polskiemu widzowi) jest to film dokumentalny o zanieczyszczeniach powodanych przez przemysłowa hodowlę zwierząt, oraz postawie rządu USA wobec beztroskich i skandalicznych praktyk przemysłu. Podaje link do wersji orginalnej
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 20:40:42 wysłana przez JOY OF SATAN »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2014, 19:59:38 »
Róża (2011) 8/10

Polski film, akcja dzieje się zaraz po zakończeniu II wojny światowej, głównymi bohaterami są Róża i Tadeusz grani przez Agatę Kuleszę i Marcina Dorocińskiego. Jak dla mnie warty obejrzenia.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2014, 16:33:55 »
Mieszkańcy Ziemi (2005) ocena 8,1/10 kolejny świetny dokument ukazujący jak czlowiek zdominował każdy aspekt funkcjonowania świata w tym przypadku życie zwierzat, od chodowli i traktowania zwierzat domowych, poprzez sytuacje zwierzat w zoo, po zwierzęta przeznaczone na ubój...film jest pełen scen drastycznym więc ostrożność jest zalecana :/ Narracja to zasługa świetnego aktora Joaquina Phoenixa.
Kolejny raz zaznaczam film jest bardzo drastyczny i raczej nie nadaje sie na spokojne niedzielne popołudnie, ale zdecydowanie każdy powinien go obejzec.
link do orginalej wersji 
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2014, 18:09:37 »
Inside Job (2010) 7/10

Dokumentalny film o przyczynach światowego kryzysu ekonomicznego. Raczej trzeba oglądnąć więcej niż raz żeby go lepiej zrozumieć.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2014, 19:55:53 »
Wyspa (2005) 7,1/10 W rolach głównych para na która az miło popatrzeć Scarlett Johansson i Ewan McGregor :) Poza tym Sean Bean oraz pierwszy brzydak kina Steve Buscemi :) Film Sci-fi który opowiada o odwiecznym strachu przed starzeniem się i śmiercią, oraz o tym do czego zdolny jest człowiek kochający pieniądze :)

Offline dubsteploff

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Międzyrzec Podlaski
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2014, 17:47:53 »
Kamienie na szaniec (2014) 9/10 jeśli ktoś lubi filmy tego typu to może sie spodobać. Ja sie poryczałam xD Lepszy od książki!:)

Offline Supa

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2014, 19:19:11 »
Biali nie potrafią skakać ( 1992) 7/10

Film o dwóch koszykarzach ulicznych którzy próbują zarabiać na grze. Są też inne wątki. Jak dla mnie świetny film z klimatem, w pewnym sensie wychowałem się na nim.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2014, 14:03:11 »
Veronica Guerin (2003)  ocena społeczności filmwebu 7,4  Film z Cate Blanchett w roli dziennikarki sledczej zamordowanej przez handlarzy narkotyków w Irlandii.

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2014, 14:20:40 »
Noe: wybrany przez Boga (2014) - 6/10
Film powala jedynie efektami specjalnymi i wysokobudżetową formą. Jednak poza tym jest ogólnie do kitu. Mam tu na myśli fabułę. Nie lubię filmów opartych na biblii, bo są po prostu kiczowate. Wiem, że inna fabuła być nie mogła, ale mimo wszystko jest jak na taki film nieprofesjonalna. Psychologia bohaterów na niskim poziomie. Ogólnie nie polecam.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2014, 12:12:40 »
"Sklep dla samobójców" - 1/10

żałosna pseudoanimacja z zerojedynkowym przekazem.
rzecz szkodliwa.
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Dystymia9

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2014, 09:24:33 »
A jakie znacie filmy o depresji, albo fs?