Autor Wątek: Znajomości internetowe  (Przeczytany 22147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moriar

• Gość
Znajomości internetowe
« dnia: Sierpień 23, 2009, 11:22:52 »
   Ten typ znajomości występuje u osób z fobią społeczną zdecydowanie częściej, niż "zwykłe" znajomości w realu. Przyczyny tego są proste - w świecie wirtualnym  czujemy się zdecydowanie swobodniej(choć nie zawsze), możemy rozmawiać o sprawach, których nigdy nie poruszylibyśmy w rozmowie w cztery oczy z daną osobą .

Jak wygląda u Was sytuacja z takimi znajomościami? Czy nawiązujecie takie kontakty? Jeśli tak, to jak je traktujecie i co Wam one dają? Poczucie zrozumienia, chwilową radość z tego, że ktoś się Wami zainteresował? I wreszcie czego oczekujecie po takich znajomościach?Zapraszam do wypowiedzi.

Offline kamyl99403

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Earth
  • Społeczny strachobździll
Odp: Znajomości internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:11:08 »
Mi napewno takie znajomości dużo dają bo pomagają mi w problemach. Przy takich osobach można się wygadać, opowiedzieć swoją historię itp... To mi daje radość, że nie jestem sam, że mogę komuś się wyżalić...

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:30:15 »
Znajomości internetowe...hmm
W moim przypadku wygląda to tak. Mam wiele znajomości internetowych, ale te znajomości są również w realu...poznałam tych ludzi w realu a dopiero potem wymienilam się numerem gg, i tak do dziś sobie z nimi piszę, mimo, że kontakty w realu z niektórymi osobami są mniejsze.
Co prawda mam kilka osób, które znam znam tylko z internetu. Piszę obecnie tylko z jedną osobą:D i na gg i esemesuje.
Jakoś nie jestm zwolenniczką kontaktow internetowych, może jestem jakimś wyjątkiem fobika, ale no poprostu dziwnie jakoś się gada nie znając tej osoby...Ale możliwe, że to jest u mnie tak dlatego, że ja nie ufam takiej osobie..czy mowi prawdę, czy nie podszywa się za kogoś i takie tam...
Inaczej wygląda sprawa forum FOBICY.PL:) Ufam wszystkim, czuję się tu wspaniale, no coś pięknego dzielić się wyglądem swojego życia z ludźmi, ktorzy Cię doskonale rozumią:) W ogóle lubię jakiekolwiek fora, o tematyce mnie interesującej. Fora mi odpowiadają, fakt:)

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2009, 21:14:26 »
Ja mam kilka znajomości internetowych i dwa spotkania w realu z osobami, z którymi poznałem się przez  internet. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 14:09:40 wysłana przez Samek »
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:11:28 »
Tak nawiązuje takie znajomości i traktuje je poważnie. Mimo wszystko jest to kontakt z drugim człowiekiem chociaż wirtualny może przerodzić się w realny. Lubię sobie porozmawiać i mam nadzieję że te moje znajomości kiedyś uda się przekuć na spotkania w realu .
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline MirrorBall Man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2009, 11:42:14 »
Jak tak was czytam, to mam wrażenie, że wasze problemy są niczym w porównaniu z moimi. Kiedyś był taki czas, że miałem jakieś internetowe znajomości, ale żadna nie przetrwała do dzisiaj. Ale jest w tym dużo mojej winy, bo im bardziej kogoś znam, tym bardziej boje się tej znajomości. Znałem kiedyś pewną osobę. Bardzo dobrze nam się rozmawiało. I nadszedł dzień, w którym tej osoby zacząłem po prostu unikać, przestałem pojawiać się na gg, nawet zmieniłem numer. Tak teraz jak o tym myślę, to zastanawiam się co ta osoba myślała o mnie wtedy. Zastanawiam się w jakim kierunku rozwinęła by się ta znajomość. Wstydzę się tego, że tak zerwałem znajomość z dnia na dzień, bez słowa wytłumaczenia. Później już żadnych znajomości nie starałem się zawierać, bo bałem się, że znowu zerwę kontakt. I tak sobie wegetuję do dnia dzisiejszego  :) Chyba troche niedobry nastrój wprowadziłem tym postem, ale ciesze się, że to napisałem, bo jak człowiek rozliczy się z przeszłością to mu się łatwiej potem żyje.  :)

Pozdrawiam.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:00:29 »
Hmm... mam kilka znajomości internetowych. Bardzo sobie cenię wszystkie takie znajomości :). Ale mam też tak, nie wiem to chyba mój wredny charakter sprawia, że znajomi Ci po pewnym czasie znikają. Ot tak z dnia na dzień - bez pożegnania, bez wytłumaczenia dlaczego... To jest zawsze dla mnie bardzo bolesne i wtedy obiecuę sobie, że już nigdy nikomu nie podam swojego nr gg ale podaję i znowu przeżywam zawód... Ech muszę się nauczyć mniej marudzić ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2009, 15:58:24 »
że znajomi Ci po pewnym czasie znikają. Ot tak z dnia na dzień - bez pożegnania, bez wytłumaczenia dlaczego... To jest zawsze dla mnie bardzo bolesne
Nika ale weź pod uwagę to, że Twojemu znajomemu może się na przykład popsuć komputer albo ma tak dużo pracy, że nie jest w stanie siąść do niego i napisać do Ciebie. Występują różne czynniki, które uniemożliwiają kontynuowanie znajomości internetowej. Dobrze jest wymienić się numerami telefonów ze znajomą osobą jeśli ma się do niej zaufanie aby w razie ewentualnej awarii połączyć się przez telefon. Dobrze też jest zapytać się wprost, np: dlaczego Ciebie nie było tyle czasu na GG, albo czemu mi nie odpisujesz na e-maila? O taką wirtualną znajomość też trzeba dbać i ją pielęgnować jeśli Ci na niej zależy bo ona ma tendencję do samoistnego wygaśnięcia, jeśli się nie napisze od czasu do czasu czegoś miłego :)   
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline kasja

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: leszno
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2009, 19:08:18 »
unikam znajomości internetowych ,,,mam wrażenie że zawierając je robię z siebie idiotkę że ludzie mnie nie akceptują taką jak jestem,nie wierzę w przyjaźnie, tym bardziej wirtualne,sparzyłam się zbyt bardzo w realnym świecie 

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2009, 20:17:33 »
że znajomi Ci po pewnym czasie znikają. Ot tak z dnia na dzień - bez pożegnania, bez wytłumaczenia dlaczego... To jest zawsze dla mnie bardzo bolesne
Nika ale weź pod uwagę to, że Twojemu znajomemu może się na przykład popsuć komputer albo ma tak dużo pracy, że nie jest w stanie siąść do niego i napisać do Ciebie.

Wiem Samek. Ja to wszystko wiem.
Chodzi o to, że ja te osoby widuję na gg. Widzę, że są dostepne a jak napiszę do nich to albo nie odpisują albo piszą, że odezwą się wkrótce. Wkrótce nigdy nie nadchodzi :(
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2009, 22:01:28 »
Tak, przykre są takie zniknięcia bez wytłumaczenia osób, z którymi miało się dobry kontakt. :-[

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2009, 16:28:41 »
Tak, przykre są takie zniknięcia bez wytłumaczenia osób, z którymi miało się dobry kontakt. :-[

No właśnie :(. Ale co zrobić. W sumie to nie należy się zrażać tylko szukać dalszych znajomości ;)

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2009, 20:49:45 »
Masz rację :) A osoba , która zerwała kontakt może się jeszcze odezwie. Ja już tak miałem.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2009, 21:24:08 »
Masz rację :) A osoba , która zerwała kontakt może się jeszcze odezwie. Ja już tak miałem.

Ja jeszcze nie ale zobaczymy ;)

Offline peter

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2009, 23:52:38 »
U mnie nie ma różnicy: zawieranie znajomości w internecie czy w realu, tu i tu budzi to u mnie obawę i lęk. Niewielu miałem znajomych, z którymi rozmawiałem tylko przez internet. Kontakt z nimi szybko się urywał. Ogólnie w internecie w kontaktach z ludźmi czuje się chyba jeszcze bardziej niepewnie niż w normalnym świecie :P.