Ankieta

czy fobik ma szanse w muzyce, teatrze, filmie itd?

absolutnie nie! Jeśli boi sie znajomych to co zrobi przy publiczności?
0 (0%)
raczej nie... jest zbyt nieśmiały i zamknięty w sobie
1 (33.3%)
istnieją małe szanse na to, źe pasja przezwycięży strach
1 (33.3%)
oczywiście. jeśli jest dobry to nie ma znaczenia czy jest chory czy nie
1 (33.3%)
nie mam zdania
0 (0%)

Głosów w sumie: 3

Autor Wątek: fobia społeczna a sztuka  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dubsteploff

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Międzyrzec Podlaski
fobia społeczna a sztuka
« dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:14:07 »
Hey Hey:) jak myślicie czy fobik moźe zostać artystą?

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
Odp: fobia społeczna a sztuka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:18:55 »
Jak najbardziej 8) Nawet to wskazany "zawód" dla niego :P
Tylko trzeba by mieć dobrego menadżera i będzie ok ^^
If you feel like shit, people you hate wins.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:26:12 »
moze zawsze pomóc sobie betablockerami ktore sa szeroko stosowane w przypadku strachu scenicznego...oczywiście to w ramach poczatków bo jesli jest naprawde fobikiem to bez pracy nad soba wcześniej czy później zacznie nienawidzic tego co robi i identyfikować to ze strachem stresem i rozwolnieniem...:)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:27:41 »
Jeśli mowa o prawdziwych artystach a nie "gwiazdeczkach" to jest to według mnie możliwe pod warunkiem, że np grając coś potrafi się maksymalnie skupić na tym co gra i świata poza tym nie widzi, wtedy nie będzie problemem obecność publiczności na występie. Po jakimś czasie pewnie fobia zamieni się tylko w nieśmiałość, a nieśmiałym już trochę łatwiej ;) Trochę gorzej w przypadku jakiś malarzy, bo podczas wystawy prac, taki artysta pełni chyba funkcję gospodarza wystawy i musi oprowadzać ludzi i opowiadać (przynajmniej ja to tak widzę).

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:31:11 »
nie wiem jak to mogłoby wygladac Otoja bo najwiekszy problem jaki ja widze to jest stres i to sztywnienie mięśni, bo weź np gitare w stresie to jest masakra nie zagrasz...będziesz sie tak skupiał i zaciskał nogi ze strachu przed tym że sie pomylisz ze w końcu sie pomylisz...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:42:36 »
Wiem JOY, że ciężko sobie to wyobrazić, ale nie wiem, czy pamiętasz, na niebieskim forum była dziewczyna z silną fobią a jednak potrafiła wyjść i grać przed publiką na koncertach w swojej szkole muzycznej.

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:43:13 »
A może by tak założyć wątek: "Sztuka a fobia społeczna"? Czyli jakieś w niej odniesienia do tegoż tematu? ^^

Offline dubsteploff

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Międzyrzec Podlaski
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:45:47 »
dokładnie. ja np w 1gim musialam zaspiewac przed klasą wszystko mi mowi ze mnie ktos pokochal czy jakos tak i skupilam sie na tym zeby sie nie pomylic i prawie pol zwrotki zjadlam xD od tamtej pory unikam sceny;)

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:49:32 »
Ja raczej myślałem o artystach tworzących w domowym zaciszu a nie występujących na scenie. W takim wypadku to pewnie ciężko ::)

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2014, 13:50:48 »
Wiem JOY, że ciężko sobie to wyobrazić, ale nie wiem, czy pamiętasz, na niebieskim forum była dziewczyna z silną fobią a jednak potrafiła wyjść i grać przed publiką na koncertach w swojej szkole muzycznej.
cos pamietam ale jak przez mgłe:) moze była pewna co do swojego poziomu i to dało jej jakis komfort badź juz praca nad soba przynosiła efekty :) tak siak czy owak napewno sa fobicy którzy pomimo wszystko pra do przodu i staraja sie wyjśc na scene, poza tym nawet niefobicy czesto czuja sie niekomfortowo przed publicznością więc może w tym przypadku az tak od nich sie nie róznimy :)