Autor Wątek: MOJA PRZYSZŁOŚĆ  (Przeczytany 503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogna

• Nowy użytkownik
  • *
MOJA PRZYSZŁOŚĆ
« dnia: Maj 24, 2014, 12:29:36 »

Po wypadku, w którym zginęli moi Rodzice,  zamieszkałam z Babcią, która w grudniu 2013 r. ukończyła 100 lat. Babcia z uwagi na swój piękny wiek jest już coraz słabsza. Ja z kolei jestem coraz mniej sprawna i samodzielna, bo do mojej podstawowej choroby, którą jest dziecięce porażenie mózgowe, dołączyły bóle stawów, które utrudniają mi codzienne funkcjonowanie. W domu poruszam się przy balkoniku. Na dwór wychodzę tylko na wózku akumulatorowym.
   Mimo swojej niesprawności bardzo chcę żyć normalnie.  Moim największym marzeniem jest, by pomagać innym.
Wiem, że aby to marzenie mogło się spełnić, w przyszłości będę potrzebowała pomocy innych w codziennych czynnościach.
    Postanowiłam napisać tutaj na Forum o swojej trudnej sytuacji życiowej. aby dowiedzieć się, jakie są możliwości zapewnienia mi opieki.  Może ktoś z Was coś słyszał. Bardzo proszę o pomoc.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: MOJA PRZYSZŁOŚĆ
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2014, 12:56:06 »
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym. Przyznaje renty socjalne, zasiłki celowe, pomoc rzeczową i w naturze, zasiłki i pożyczki na usamodzielnienie się, pomoc pielęgniarską.

Jeszcze gdzie warto pukać o pomoc to Powiatowe Cęntrum Pomocy Rodzinie (PCPR) i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Można też poprosić kogoś o opiekę w zamian za wynagrodzenie z zasiłku pielęgnacyjnego.
http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5528,6448,nowe-rozwiazania-dla-opiekunow-osob-niepelnosprawnych.html
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodzinnych-kryteria-uzyskania-/test-swiadczenia-pielegnacyjne/swiadczenie-pielegnacyjne/

Najlepiej w pierwszej kolejności iść do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdy nie da rady samemu albo nie wiesz gdzie to jest, zadzwoń na straż miejską i poproś o pomoc tel. 986
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2014, 13:02:13 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2014, 13:33:40 »
Tak jak Wesoły mówi do Ośrodka Pomocy Społecznej powinni coś zaproponowac lub ewentualnie pokierować. No i poszukaj w necie inforamcji. Powodzenia.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

diala

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2014, 14:27:35 »
Faktycznie to juz teraz powinnas zgłosic sie do opieki społecznej .Bo sama opieka nad babcia nie jest lekka ,a ty nadwyrezasz stawy. A ty nie masz jakiejs rodziny ,ktora mogłaby pomoc . <shy>