Autor Wątek: Apostazja  (Przeczytany 2480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatami

• Gość
Apostazja
« dnia: Sierpień 06, 2014, 09:36:50 »
http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Apostazja
Czy ktoś z was dokonał aktu apostazji lub planuje to zrobić?

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Apostazja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:46:43 »
planuje ale dopiero jak rodzice pójda do nieba...do dzisiaj żałuje ze przyznałem sie do ateizmu matula po nocach płacze... :/
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2014, 18:00:39 »
Nie planuję, moja wiara ma się dość dobrze.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2014, 19:37:44 »
Jestem ateistą i szczerze mówiąc średnio rozumiem ludzi bawiących się w takie rzeczy.  Ja się nigdzie nie "zapisywałem" i nie mam zamiaru zawracać sobie dupy "wypisywaniem się".  <glupek2> To w co wierzę/nie wierze zależy tylko i wyłącznie od tego co mam pod czaszką. Fakt, że ktoś kiedyś polał mój parszywy łeb święconą wodą i odprawiał nade mną jakieś tam swoje "czary" jest dla mnie tak samo bez znaczenia jak załatwianie sobie "certyfikatu nie-katolika" na papierze.  <ptak> Wiem kim jestem i nie potrzebuje na to żadnych  "zaświadczeń".

Widział bym w tym jakiś sens gdyby taki akt miał jakieś konsekwencje (np. gdyby dzięki temu z odprowadzanych przeze mnie podatków nie potrącano by na kler i nauczycieli religii itd.)

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2014, 19:43:21 »

Widział bym w tym jakiś sens gdyby taki akt miał jakieś konsekwencje (np. gdyby dzięki temu z odprowadzanych przeze mnie podatków nie potrącano by na kler i nauczycieli religii itd.)
mam nadzieje ze z czasem tak wlasnie bedzie...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2014, 19:59:57 »
Jestem ateistą i szczerze mówiąc średnio rozumiem ludzi bawiących się w takie rzeczy.  Ja się nigdzie nie "zapisywałem" i nie mam zamiaru zawracać sobie dupy "wypisywaniem się".  <glupek2> To w co wierzę/nie wierze zależy tylko i wyłącznie od tego co mam pod czaszką. Fakt, że ktoś kiedyś polał mój parszywy łeb święconą wodą i odprawiał nade mną jakieś tam swoje "czary" jest dla mnie tak samo bez znaczenia jak załatwianie sobie "certyfikatu nie-katolika" na papierze.  <ptak> Wiem kim jestem i nie potrzebuje na to żadnych  "zaświadczeń".

Miałem się wypowiedzieć w tym temacie. Ale właściwie mogę Cię zacytować i wszystko się zgadza. <ptak>

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:15:19 »
Apostazja jako forma medialnego protestu, czemu nie .
Tylko, że nie prostestu przeciwko Bogu, ale przeciwko panom w sutannach, a szczególnie przeciwko pedofilii w kościele.
 Jakby w jednej chwili taki wniosek złożyło kilka tysięcy osób, to miałoby to oddźwięk światowy i wtedy byłby sens.

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:52:32 »
Apostazja jako forma medialnego protestu, czemu nie .
Jedyny sensowny argument za. Choć też nie do końca.

mam nadzieje ze z czasem tak wlasnie bedzie...
Nie będzie. Przekonanie, jakoby apostazja była równoznaczna z wystąpieniem z KRK jest z tyłka wzięte. Akt ten nie zmienia statystyk, nie pomniejsza liczby członków kościoła, w ogóle formalnie nie zmienia niczego. Apostata nadal podlega prawu kościelnemu, dostaje jedynie tzw. ekskomunikę na życzenie i traci możliwość przyjmowania sakramentów i takich tam.
Instrukcja aktu apostazji jest przecież wymyślona przez KRK, i moim zdaniem stanowi jedno z narzędzi kontroli, jakimi dysponuje. Owieczka myśli, że jest hop do przodu, a tak naprawdę nadal pozostaje w mentalności wieśniaka, przekonanego, że nie obejdzie się bez zgody księdza. Bo o pozwolenie proboszcza tu przecież się rozchodzi. Później, jeśli taki banita zechce wrócić, to przy dopełnieniu odpowiedniej pokuty i odmówieniu duuuużej liczby zdrowasiek, biskup może w każdej chwili tę ekskomunikę cofnąć.

Jeśli ktoś faktycznie chce dokonać aktu ODSTĄPIENIA od Kościoła Katolickiego, powinien poszperać w prawie świeckim, a nie kanonicznym.
Ale dla mnie akurat gra i tak nie jest warta świeczki - tutaj zgadzam się z przedmówcami  <ptak>

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2014, 20:59:54 »
W przypadku kiedy zamiast daniny która dzisiaj dostaje kościół, zostnie wprowadzony podatek kościelny to moze bedzie tak łatwo jak w niemczech czy Austrii. Oczywiście tam załatwia się to w urzędzie gdyz chodzi głównie o to żeby nie płacic podatku na kościół. Ja mam jednak nadzieję, że u nas czarni pójda dalej i jak ktos odmówi płacenia podatków a jest w księgach jako członek kościoła to takiego delikwenta ekskomunikują...wolaółbym nawet taka uroczysta ekskomunikę z jakiś oficjalnym pismem od biskupa... :)) powiesiłbym sobie na scianie :)

Offline Firia

• Użytkownik
  • **
    • Artykuły o fobiach, ich objawy i leczenie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2014, 18:32:35 »
Dopóki nikt mi nie każe płacić podatków za to, że jestem na jakiejś liście to jest mi to obojętne. Nie będę się wypisywać z niczego bo i po co? :P
Moja strona www gdzie zamieszczam artykuły o fobiach :)
Zachęcam do pisania i wrzucania artykułów na moją stronę. Podziel się swoimi odczuciami z resztą świata :)
Napisz artykuł o fobii na moją stronę www :)
fobie objawy i leczenie
Nowopowstała społeczność w google+. Zapraszam wszystkich chętnych do dołączenia!
http://medykszkolenia.pl

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2014, 18:43:57 »
teraz płacisz na kościół nieważne czy jestes na liscie czy nie...dodatkowo na etaty dla katechetów, kapelanów i czarnoksieżnikow róznej maści idzie 700 mln zł rocznie... :/
a skoro konstytucja gwarantuje mi wolność wyboru światopoglądu to powinna dawac mi równiez prawo płacenia za to jesli mam taka ochotę...
podobno jesteśmy państwem w którym istnieje rozdzielność państwa i kościoła więc dlaczego np: świadek jechowy płacac podatki ma posrednio dokładac sie do kościoła katolickiego? albo ateista...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2014, 18:47:19 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline Mefistofeles

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2014, 18:57:53 »
...
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2014, 19:15:29 wysłana przez Mefistofeles »

Offline Kama

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Pyrlandia
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2014, 01:55:58 »
Elfka dobrze opisała sens apostazji. Generalnie nie warto się w nią bawić. Ewentualnie można dążyć do wystąpienia na sposób świecki. A, na marginesie, coraz więcej osób nie chrzci dzieci. Z czasem coraz mniej będzie ochrzczonych, bo "co ludzie powiedzą", "bo ciocia, babcia itp. nalegała".

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:31:54 »
9 kwietnia 2010 roku[5] weszło w życie motu proprio papieża Benedykta XVI Omnium in mentem[6], które m.in. usunęło z Kodeksu prawa kanonicznego wzmianki o formalnym akcie wystąpienia z Kościoła. W rezultacie nie można już dłużej formalnie wystąpić z Kościoła katolickiego[7] – Kościół całkowicie wycofał się z przywiązywania prawnego znaczenia do pojęcia „formalny akt wystąpienia z Kościoła”[8]. Oznacza to także – z punktu widzenia prawa kanonicznego – odzyskanie pełnej mocy kanonu 11[9][10], mówiącego o tym, że ustawom kościelnym podlegają wszyscy ochrzczeni w Kościele katolickim, chrzest jest nieusuwalny w myśl zasady „Semel catholicus, semper catholicus” („Raz katolik, zawsze katolik”

No i problem z głowy  ;D Możecie sobie nawet religię zmieniać i tak bedziecie katolikami  <hahaha>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2014, 02:33:34 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Buka

• Best Typer
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2014, 07:10:24 »
Wesoły Sen zawsze na propsie ! :P high five ! :)