Autor Wątek: Religia  (Przeczytany 3917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sapphire_dream

• Gość
Odp: Religia
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 24, 2016, 09:56:38 »
Mi oczywiście chodzi tylko o fakt, że klan  "ave Satan" odrzuca ze swojego "stada" człowieka który myśli inaczej, a dokładnie jest reprezentantem klanu "ave Jezus Chrystus"
  To ja może napiszę coś jeszcze w kwestii religii.
 U góry mieszkają ludzie z którymi miałem okazję się poznać. Z dziewczyną czesto chodzę biegać, a i faceta polubiłem. Tylko, że wczoraj dowiedziałem się,  że to nie są normalni ludzie, tylko jakieś zjeby.  Sądownie musieli odebrali im dziecko, bo te dwa głąby nie chcieli zgodzić się na operacje dziecka, które ma uwięźnięta przepuklinę ( czy jakoś tak). W każdym razie na brzuszku dziecko ma lub miało taką gule jakby sina pięść.  Wiadomo, jak jest operacja to potrzebna jest transfuzja krwi, a te zjeby zabronili  tego lekarzom, bo ich wiara zakazuje takiego zabiegu. Jakim trzeba być debilem, żeby zaryzykować śmierć  własnego dziecka, bo idiotyczne dogmaty religijne zakazuje transfuzji krwi.  <brakslow>

Jehowcy?

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:55:26 »
Mi oczywiście chodzi tylko o fakt, że klan  "ave Satan" odrzuca ze swojego "stada" człowieka który myśli inaczej, a dokładnie jest reprezentantem klanu "ave Jezus Chrystus"
nikt nikogo nie odrzuca... a skoro klan hesus to dlaczego mialby z cala Jezusowa miloscia nas odrzucac? Przeciez tam mysla przewodnia jest milosc bliźniego i wybaczanie, a grozenie egzorcyzmami i gromami z nieba jakoś mi do tego nie pasuje...
 U góry mieszkają ludzie z którymi miałem okazję się poznać. Z dziewczyną czesto chodzę biegać, a i faceta polubiłem. Tylko, że wczoraj dowiedziałem się,  że to nie są normalni ludzie, tylko jakieś zjeby.  Sądownie musieli odebrali im dziecko, bo te dwa głąby nie chcieli zgodzić się na operacje dziecka, które ma uwięźnięta przepuklinę ( czy jakoś tak). W każdym razie na brzuszku dziecko ma lub miało taką gule jakby sina pięść.  Wiadomo, jak jest operacja to potrzebna jest transfuzja krwi, a te zjeby zabronili  tego lekarzom, bo ich wiara zakazuje takiego zabiegu. Jakim trzeba być debilem, żeby zaryzykować śmierć  własnego dziecka, bo idiotyczne dogmaty religijne zakazuje transfuzji krwi.  <brakslow>
Niepotrzebnie strzępiłem sobie język... Abec dlaczego odrzucasz klan świadków jechowy? Czym się to różni od kotroli przez kościół medycyny, która może uratować zycie matki albo ją zabić? Określenia "debilem", "zjeby", "idiotyczne dotmaty religijne" nie brzmią zbyt przyjaźnie niezależnie z jakich ust...zarzucasz mi dokladnie to samo...Abec zło to zło niezależnie w jakim przebraniu przychodzi i dlatego ja staje przeciw kosciolowi katolickiemu i kazdej innej zorganizowanej religii dokladnie tak jak Ty w opisanej przez ciebie sytuacji...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 10:58:38 wysłana przez JOY OF SATAN »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Dzika

• Ekspert
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 24, 2016, 13:59:11 »

Religia religią, ale trzeba pamiętać o tym, że każdy człowiek ma swój mózg. Na podstawie jego działania powinien sam stwierdzić co jest dobre a co złe. Wyznawana religia nie powinna być dla nikogo ciężarem a tylko pomocną stroną.
Ci ludzie najzwyczajnie nie dbają o dobro swojego dziecka, skoro ważniejsze dla nich sa ich przekonania. Takie osobniki nie powinny mieć dzieci a  swoim świadectwem to udowadniają.
W starym testamencie spotykamy podobne przykłady, gdzie Bóg jest ważniejszy od własnego dziecka. Myśle, że jest to spowodowane błędnym (raczej celowym) tłumaczeniem bądź interpretacją. Bóg ponoć jest miłosierny. Bóg ponoć najbardziej kocha dzieci (bez skojarzeń). Sam Jezus Chrystus nauczał o nim i wskazywał jak postępować.
Z jego nauk wynika, że dziecko powinno być dla rodzcia swoistą świętością, kimś nadzwyczaj waznym i nie powinno się go porównywac do Jahwe.
Nie wiem czym jest spowodowana ta zmiana nastawienia twórców Biblii, bo ewidentnie widać odskocznie nowego testamentu od starego.
Jezus przybył na ziemię aby zmienić oblicze wiary (religijnej) i może z tego to wynika.
Niestety żydzi nie uznają istnienia Jezusa a swoją drogę opierają tylko na starym testamencie i pewnie dlatego tak postępują.
Zdradziecki naród, który 2 tys lat temu, zdradził swojego z pobudek wewnątrz-politycznych, zapewne wstydzi się swojej historii i dlatego o tym zapomina, kierując się głupim i archaicznym myśleniem.
Uważam, że w dobie ogólnego postępu i postępującej stale do przodu inteligencji, takie zachowania jak w/w zasługują na ostre potępienie i powinny być ostro karane.
Osobiście nie porównywałabym tego do zabiegu aborcji, ponieważ aborcja to usunięcie płodu a tu mamy doczynienia z narazeniem życia żyjącego (istniejącego) obywatela.

sapphire_dream

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 24, 2016, 14:15:51 »
Aborcja jest dobra w przypadkach kiedy jest pewność że dziecko będzie chore bądź kalekie, wtedy kobieta powinna mieć wybór, lub kiedy kobieta jest ofiarą gwałtu.

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 24, 2016, 15:05:01 »
Religia religią, ale trzeba pamiętać o tym, że każdy człowiek ma swój mózg.
Właśnie to jest największy absurd i paradox... świetnie określa tą sytuację cytat Stevena Weinberga: "Religia stanowi obrazę dla ludzkiej godności. Gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych ludzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy."
W nowym testamencie nigdzie nie ma słów Jezusa: "Mój ojciec (czyli ja) pomylił się (tak jak przed potopem) i teraz możecie olać stary testament, rozdać dobra doczesne pójść za mną i głosić ewangelie"...
To jest tylko próba utrzymywania tonącej kury znoszącej złote jajka, tak samo jak poprawki watykanu ktore spowodowaly ze nie pali sie "czarownic" (np rudych ktorych kolor wlosow pieczętował los na stosie) ale pomimo wszystko ciagle utrzymuja ze geje to fe itp itd... oczywiście wspomne tylko, że ciągle twierdzą że przyswieca im motyw miłosierdzia i miłości bliźniego, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień itp...
Nie rozumiem jak można poprawić doskonałe słowo pana czy je interpretować na własny użytek w danym okresie czasowym jak robi sie to dzisiaj...albo bóg przekazał doskonale słowo ktore uczy jak bić niewolników i kamienować ludzi któzy nie czczą sabatu, albo go nie przekazał...skoro mozna pobić niewolnika i moze to ujść na sucho pod warunkiem, że pobity niewolnik wróci "na nogi" do trzech dni po pobiciu to nie rozumiem jaka moze wynikać z tego inna interpretacja...skoro bóg jest tak doskonały, wszechmocny stworzyl ludzi na swoje podobieństwo to czyż nie powinni rozumiec słowa bozego? musza kazdy z osobna interpretowac wedle uznania i robić rzeź niewiniątek?
Biblia, tora czy koran to jedna i ta sama śpiewka...kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola ludzi nie potrafiących zakwestionować tych którzy stoją ponad nimi i trzymają się rękami i nogami przywilejów na które nie zapracowali i na które nie zasługują... dokladnie tak samo jak robi sie to dzisiaj w polityce, która jest tak zwarta z religią bo przyświecają jej te same cele...trzymać za morde i pod butem...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 15:07:28 wysłana przez JOY OF SATAN »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:24:33 »
a ja wam powiem że myśle że wcale nie trza żyć z 1 religią,człowiek  różne rzeczy wierzy albo i nie i to jest w różnych odłamach kultur na świecie co daje nam nie tylko jedna religia.Ogólnie jestem ateistą i niedowiarkiem i wierze w reinkarnacje ale dzieją się u mnie często rzeczy co nie rozumiem i nie jest dostępne dla każdego a jednak to ignoruje często

Offline Samantha

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Podlasie
  • Tradycjonalistka
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 13, 2018, 21:55:10 »
Kiedyś chciałam być buddystką lub wieloreligijna. Obecnie chyba powrócę do katolickich korzeni.
Unikajcie Kościoła posoborowego, jak ognia piekielnego!