Autor Wątek: Co mam mówić na pierwszej wizycie u psychiatry na NFZ ?  (Przeczytany 1453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kiker173

• Nowy użytkownik
  • *
Co mam mówić na pierwszej wizycie u psychiatry na NFZ ?
« dnia: Grudzień 11, 2014, 09:19:46 »
Witam!
Wizytę mam już omówioną za kilka dni.
Jakie mi dacie wskazówki ? Nie chcę nic zatajać przed psychiatrą bo sam sobie zaszkodzę. Co mówić, czy zrobić sobie ściągę ? Czy dać do przeczytania psychiatrze to co o sobie napisałem (bolesne doświadczenia, system filozoficzny, relacje z rodzicami) - co mam dodać ?

waldi2000

• Gość
Odp: Co mam mówić na pierwszej wizycie u psychiatry na NFZ ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:21:56 »
ja mam isc prywatnie i tez nie wiem jak zaczac u psychiatry, doradzcie:-)

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2014, 13:44:33 »
Witam
To jak żyjesz i jaki masz problem z funkcjonowaniem a resztę gatki się rozwinie u mnie to po 10 minutach zdiagnozował fobie,zespół stresu po urazowego, lękliwie unikający i napady lęku panicznego z agrofobią  i leki przepisał a teraz patrzy pod względem psychozy maniakalno depresyjnej a tylko kawałek życia mu opowiedziałem więc powodzenia

Offline kiker173

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2014, 15:07:39 »
Witam
To jak żyjesz i jaki masz problem z funkcjonowaniem a resztę gatki się rozwinie u mnie to po 10 minutach zdiagnozował fobie,zespół stresu po urazowego, lękliwie unikający i napady lęku panicznego z agrofobią  i leki przepisał a teraz patrzy pod względem psychozy maniakalno depresyjnej a tylko kawałek życia mu opowiedziałem więc powodzenia

no to masz dobrego psychiatrę - skupia się na chorobie i nie udziela rad tak jak człowiek bez stosownego wykształcenia. Trochę boję się bo idę tak na prawdę do psychologa, który teraz pracuje jako psychiatra - diagnozuje, daje skierowania na różne badania czy do psychologa, psychoterapię, przepisuje leki. Jak czytam życiorys tej osoby to nie widzę by była tam psychiatria - ukończone 5 letnie studium psychoterapeutyczne, psychologia, praca z dziećmi - a to nie co odbiega od psychiatrii nauki medycznej. Boję się lania wody, czyli tego co już każdy wie, pocieszania jak ciotka itd. No cóż na NFZ ciężko trafić bardzo dobrego psychiatrę - choć nic nie mówię dopóki się nie przekonam na własnej skórze. Jak będzie wszystko ok to później wam polecę lub odradzę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 15:09:57 wysłana przez kiker173 »

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2014, 01:48:50 »
no to masz dobrego psychiatrę
witam
Nie że dobrego tylko to ja szukam specjalisty który angażuje się w to co robi a nie zrobi swoje i ma to w nosie i też mam psychiatrie z NFZ tylko z leczenia uzależnienia od alkoholu ale na przykład psychologa powyzywałem że ma tylko tytuł i nie powinien robić tego co robi i nawet terapeuci i psychiatria wiedział o tym bo kazał mi chodzić a on zero zasad ani słowa się nie odezwał to zależy czy ci specjalista podpasuje i co oczekujesz od nie go ja to zmieniałem terapeutów cztery razy aż mi pod pasował i mi dużo pomógł ale nigdy nie trafiłem na psychologa dobrego a miałem styczność z kilkoma ci powiem zależy jakie będzie miał wpływ na psychikę w tedy zobaczysz.

Offline kiker173

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2014, 10:48:01 »
witam
Nie że dobrego tylko to ja szukam specjalisty który angażuje się w to co robi a nie zrobi swoje i ma to w nosie i też mam psychiatrie z NFZ tylko z leczenia uzależnienia od alkoholu ale na przykład psychologa powyzywałem że ma tylko tytuł i nie powinien robić tego co robi i nawet terapeuci i psychiatria wiedział o tym bo kazał mi chodzić a on zero zasad ani słowa się nie odezwał to zależy czy ci specjalista podpasuje i co oczekujesz od nie go ja to zmieniałem terapeutów cztery razy aż mi pod pasował i mi dużo pomógł ale nigdy nie trafiłem na psychologa dobrego a miałem styczność z kilkoma ci powiem zależy jakie będzie miał wpływ na psychikę w tedy zobaczysz.

Dzięki za post. Jest pewnie jak mówisz. Ktoś może mieć 20lat studiów w jednym kierunku a i tak jego osobowość i in czynniki mogą mi nie podpasować. Zobaczymy jak będzie ze mną.

Pozdrawiam.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2015, 19:13:43 »
niedlugo mam wizyte i pomyslalem zeby nic nie zapomniec to źapisalem wszystkie objawy ktore mam, dam lekarzowi kartke i bd luz:-D