Autor Wątek: Niedbałe pisanie  (Przeczytany 659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rfvujm

• Ekspert
Niedbałe pisanie
« dnia: Grudzień 27, 2014, 18:01:48 »
Łatwo Wam jest wysłać jakąś wiadomość mailową, na forum/chacie lub ustawić opis na GG (jak to jeszcze istniało)?

Ile razy czytacie swoją wiadomość przed wysłaniem? Odczuwacie przy tym jakikolwiek stres?
Jak reagujecie, gdy w już wysłanej wiadomości zauważcie błąd?

Ja oczywiście pytam, bo sama mam z tym problem. Do chatów jestem już przyzwyczajona i piszę tam niedbale (lub może po prostu swobodnie) - tak fora i wiadomości mailowe są dla mnie zawsze bardzo stresujące. Potrafię jedną wiadomość przeczytać kilkanaście razy i wpadam niemalże w panikę, jak widzę błąd w czymś już wysłanym.
Boli mnie, że nie zawsze piszę sensownie, ale nawet nie o samą gramatykę chodzi - raczej o formę. Nie potrafiłabym napisać czegoś, w czym nie ma interpunkcji, polskich znaków, wielkich liter, a spacje mają zwoje miejsce przed przecinkami. Po prostu nie.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: Niedbałe pisanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2014, 18:04:14 »
Kiedyś byłem bardzo pedantyczny pod tym względem. Nie tylko pod względem wyglądu, ale i samej treści. A ostatnio z coraz większą łatwością przychodzi mi niedbałe pisanie i wysyłanie bez przeczytania, zastanawiania, poprawiania.
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline rfvujm

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2014, 18:08:22 »
U mnie jeszcze zależy gdzie i do kogo piszę. Tutaj już w miarę okej - większość mnie przynajmniej kojarzy - ja również kojarzę większość. Stres oceniłabym na jakieś 3/10. Jednak gdy mam pisać na jakimś nowym dla mnie forum, albo słać maile do jakiegoś profesora - mam z tym po prostu problem.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2014, 18:37:57 »
nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym ale czesto mam tak ze np wysle smsa do jakiejs osoby a potem piec razy sprawdzam czy napewno do tej osoby wyslalem:-)

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:45:57 »
Czytam kilka razy. Za każdym razem jak przychodzi mi do głowa nowa myśl i pragnę uzupełnić swój wywód o nią, zerkam czy da się to wszystko przeczytać ze zrozumieniem. Nie odczuwam żadnego wielkiego stresu, po prostu staram się być dokładny, mimo iż nie zawsze się da. Jeżeli popełnię błąd to po prostu edytuję swoją wypowiedź i poprawiam. Błędy zdarzają się każdemu i nie wolno nikogo za nie piętnować. Pamiętam, że takie sytuacje miały miejsce także na tym forum. Nie służy to niczemu dobremu.
Zero: ex-fobik.

Alien

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2015, 00:04:54 »
,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 00:28:20 wysłana przez Alien »