Autor Wątek: Kolęda- Włóczęga dzis chodzi (ksiadz)  (Przeczytany 2768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waldi2000

• Gość
Kolęda- Włóczęga dzis chodzi (ksiadz)
« dnia: Styczeń 03, 2015, 09:05:11 »
Ciekaw jestem waszych opini na temat, nie lubie tego dnia strasznie w tamtym roku schowalem sie do drugiego pokoju bo sie poprostu tej wizyty balem, zastanawiam sie po co ta szopka ? niestety mieszkam na wsi i jakbym ksiedza nie wpuscil kazdy by gadal bo tu kazdy wszystko wie, prosciej jest w bloku gdzie sasiedzi malo o sobie wiedza. Znowu mnie czeka sztuczne usmiechanie sie i opowiadanie o sobie, nienawidze tego, w dodatku ta sztuczna gadka i czekanie na koperty ze strony tego ksiezulka masakra i znowu mam dzis stres od rana bo ciagle mysle o tym ze trzeba to przezyc :(( dzien zmarnowany kto to wymyslil :(

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Odp: Kolęda- Włóczęga dzis chodzi (ksiadz)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2015, 09:40:57 »
To jest właśnie po to żeby ksiądz z ministrantami sobie zarobili + zebrać trochę informacji o parafianach, niektórzy księża sobie później plotkują. Oficjalnie żeby głosić słowo boże i służyć radą.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2015, 09:52:24 »
supa jakby koleda polegala na tym ze ksiadz rozdaje koperty to jakos bym to przezyl ale to ze biedny ma dawac to juz szczyt zenady, w ogole to jedna wielka farsa ani on mie do szczescie niepotrzebny ani kosciol......

Offline Masahara

• Mister Całokształtu 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:02:10 »
nie wpuszczam od X laty. Dla mnie to tylko dojenie obywatele na szczęście jeszcze nie obowiązkowe.
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:03:48 »
Oficjalnie żeby głosić słowo boże i służyć radą.
E tam Supek, to jest po prostu taka już dość stara tradycja, że ksiądz odwiedza swoich parafian, niekoniecznie żeby coś głosić  :>
Mi się często zdarza, że jestem podczas kolędy, wiadomo, że o coś tam będzie wypytywał ale nie traktuję tego jak nie wiadomo co, po prostu kolejna osoba, która chce zagadać a ja mam z odpowiedzią  :]

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:16:48 »
ja bardzo źle wspominam koledy...na podhalu ksieza nawet przyjd=ezdni po pewnym czasie stają sie wielkimi panami, na kazdym kroku dają do zrozumienia ze sa najwazniejsi a ludzie ktorych odwiedzxaja to marny plebs...do tego te ogniki w oczach na widok koperty zawsze przyprawialy mnie o wstręt... <rzygi> nawet za czasow kiedy bylem gleboko wierzacy...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline OtoJa

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Małopolska
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:25:50 »
Ja byłem w 3 różnych parafiach(raczej dużych, bo po po kilku księży) i złego słowa o nikim nie powiem, może miałem szczęście, że na normalnych księży trafiłem.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:31:21 »
Mnie osobiście drażni wszystko, to co ma czysto materialny charakter, a chowa się to pod wielkimi hasłami, typu wizyta duszpasterska . Z tego samego powodu wkur.. mnie Rydzyk. Gościu ma głowę na karku,  myśli kreatywnie oraz jest rzutki, czyli posiada wszystkie te cechy, które lubię u ludzi najbardziej.  Tylko jeżeli bezwzględny biznesmen robi z siebie synonim prawdy i wiary, to szlak mnie trafia.
  Prawda jest taka, że klecha przychodzi tylko po kasę, na wakacje, libacje lub inne tego typu zajęcia .
Zupełnie niepotrzebny stres. Ostatni raz byłem na tym spotkaniu  wiele lat temu, nawet nie pamiętam kiedy. W każdym razie, był to jeden z gorszych okresów, bo za 10 zł musieliśmy żyć kilka dni. Oczywiście, ksiądz nie dostał kasy, a ten ...uj nie zostawił nawet obrazka.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:31:55 »
joy w miastach koleda jest postrzegana troche inaczej niz na wsi, nie ma takiego szumu i podniety, a tutaj dookola ludzie podniecaja sie jakby papiez sam przyjezdzal, mi to wisi i mam to gdzies

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2015, 11:55:21 »
joy w miastach koleda jest postrzegana troche inaczej niz na wsi, nie ma takiego szumu i podniety, a tutaj dookola ludzie podniecaja sie jakby papiez sam przyjezdzal, mi to wisi i mam to gdzies
cale podhale jest takie nie ma znaczenia czy wieś czy miasto...znam konkretne przyklady napietnowania przez księży w przypadku kiedy ktos odmowil tzw "ofiary" na cele kultu religijnego tfuuu...czy to z przyczyn światopoglowych czy czysto finansowych(czytaj braku kasy) szmaciaz ksiądz jeden z drugim nie ma problemu z wyczytaniem listy osób które nie dały...to jest tak wkur...ce ze gdybym wierzyl to bym codziennie skladal modly zeby im sie te pie...ne koscioly i sanktuaria maryjne na łeb zawaliły... <maska> <maska> <maska>
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:40:16 »
Nie wpuszczam a jak matka wpuści to opuszczam lokal :]
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Phantom

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:53:58 »
do niczego mi to niepotrzebne... Matka czasem mówi wpuszcze bo mnie nie pochowaja  :)), a ja na to, że zareczam że bedzie Ci wszystko jedno po. I temat zamkniety, ksindza nie ma.
"Dorosłe dzieci mają żal, że ktoś im tyle życia skradł"

Offline rfvujm

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2015, 14:55:51 »
Ostatnio o tym pisałam (chyba na czacie). Kiedyś, wiele lat temu wpuszczaliśmy księdza i cała moja rodzina (ja, brat i matka - bo ojciec tego dnia wracał około 22, a kot uciekał, jak tylko widział obcych pakujących się do domu) siedzieliśmy wkurzeni i czekaliśmy, aż raczy wyjść. Matka oczywiście zawsze księdzu coś dawała, on wtedy mówił (wyciągając rękę ;-D ), że jak jest bieda, to nie trzeba. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego matka mu daje, bo to nie był bogaty dla nas okres. Później raz do roku chodziliśmy do kościoła, sprawdzić, kiedy kolęda będzie miała miejsce i w ten magiczny dzień wyłączaliśmy domofony. A teraz luksus - nie trzeba nawet chodzić do kościoła, bo plan nawiedzin jest na stronie internetowej.

Moim zdaniem jest to chory zwyczaj. Pomijam już, że śpiewanie przez ministrantów kolęd jest żałosne. Ogólna idea; odwiedzić wszystkich, nawet tych, którzy co tydzień nie dają na tacę, żeby coś od nich wyciągnąć.

W ogóle dawanie księdzu do ręki gotówki... Oni muszą od tego odprowadzać jakieś podatki? Jak nie, to znów mam ból, jak tak, to naprawdę wierzę, że robią to uczciwie. <jabol2> <glupek2>

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2015, 15:26:06 »
Oni muszą od tego odprowadzać jakieś podatki?
Nawet jeśli muszą to i tak nikt nie jest w stanie go rozliczyć z tego ile weźmie w kieszeń a ile odda proboszczowi. Tak samo ze wszystkimi innymi usługami typu śluby czy pogrzeby - paragonu ani faktury nie wystawiają  <ptak>

Zgadzam się z opiniami, że to zwyczaj typowo pod wyciąganie kasy. Bojkotuję to co roku. ^^

Offline Sick Mind

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2015, 17:09:20 »
Dla mnie to nie ma sensu. Nie jestem katoliczką, a mam wrażenie, że wiem bardziej na czym to w zamyśle miało polegać niż większość katolików. Kolęda (czy też jak to ładnie księża nazywają - wizyta duszpasterska) ma być jakimś przeżyciem duchowym, tak? Na tym polega religia, wiara. A co to za przeżycie duchowe, kiedy musisz oddać facetowi w sukience przynajmniej pięć dyszek? Chyba tylko ból wewnętrzny, bo kto lubi własne pieniądze oddawać?
Nie byłam w zeszłym roku na kolędzie, pierwszy raz się temu "sprzeciwiłam" we własnym domu. Efekt? Ojciec nie rozmawiał ze mną przez rok. Dodam, że do kościoła nie chodzi, ewentualnie na ślub czy pogrzeb. Jak mnie "zachęcał" w dniu kolędy, żebym poszła? Ano słowami "co ja księdzu powiem". ;) Czyli rzecz dla niego typowo na pokaz, jak dla wielu innych. Bo co powiedzą inni, co ksiądz sobie pomyśli.
Popierałabym kolędę, gdyby ludzie uważali ją za coś naprawdę ważnego dla nich samych, dla ich wiary i gdyby księża nie wyciągali łap po pieniądze. Jak na razie postrzegam to jako kompletną bzdurę.

Edit:
Aaa, no, ksiądz za jakiś czas powinien zapukać do mych drzwi. Ciekawe czy pobije rekord z zeszłego roku i zostanie na jeszcze krócej niż trzy minuty (ekspresowe śpiewanie kolędy, szybkie zmówienie modlitwy, pochlapanie ścian, kopertka i można iść dalej). I ciekawe co na to mój tatuś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 17:10:52 wysłana przez Sick Mind »
"The more the dark consumes me
I pretend I'm burning, burning bright..."
Shinedown - Burning Bright