Autor Wątek: spier...lamy Papa jedzie...  (Przeczytany 3941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
spier...lamy Papa jedzie...
« dnia: Styczeń 24, 2015, 11:56:08 »
ostatnia wizyta papieza franciszka na filipinach wzbudzila wiele kontrowersji...jednym z głównych powodow bylo "czyszczenie" ulic manilii z nedzarzy bo to straszny wstyd bylby pokazac papiezowi biedaków których zreszta przyjechal zobaczyc... :) władze tłumacza sie wzgledami bezpieczeństwa (gówno prawda jakim zagrozenie sa biedne rodziny i bezdomne sieroty?), natomiast wypieraja sie oskarzen ze wiele dzieciakow chlopcow i dziewczynek zostalo zamknietych razem z innymi wieźniami i przez to doszlo do wielu aktow przemocy seksualnej... :/
na pytanie jednej z dziewczynek dlaczego tak malo ludzi pomaga bezdomnym dzieciam i dlaczego bog na to pozwala papierz daje Salomonowe rozwiazanie że trzeba nauczyc sie plakac...ja osobiscie jestem coraz blizej tego czytajac takie doniesienia...
czy równiez macie tak, że napawa was to niesamowita pogarda do calej instytucji kosciola i wplywu jaki ma na decyzje wladz (zakladam ze tez tak skacza przed jakims manilskim rydzykiem jak to sie dzieje u nas)  ku...wa az mi sie w glowie kreci tak mi niedobrze na sama mysl o tych sku...synach... <rzygi>
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Odp: spier...lamy Papa jedzie...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:50:15 »
JEŚLI KTOŚ JEST WRAŻLIWY/NERWOWY NA PUNKCIE SWOJEJ WIARY NIECH NIE CZYTA!! ( spokojnie, nie ma niżej agresywnej krytyki, wyzwisk itp. przynajmniej z mojej perspektywy)

http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/dokumenty/przemowienia-papieskie/art,65,manila-papiez-o-lasce-lez-dojrzewaniu-w-milosci-i-zyciu-odpowiedzialnym.html

Jeśli to rzeczywiście prawda to jest to przekomiczne. Po papieżu spodziewał bym się jednak mądrzejszej odpowiedzi. Widzę już od jakiegoś czasu że dla podtrzymania dogmatu istnienia Boga i to Boga nieskończenie dobrego, miłosiernego z całą listą cnót powie się już wszystko choćby nawet to było idiotyczne żeby przypadkiem ktoś czasem nie pomyślał sobie że tego Boga może nie być albo zwyczajnie nami się nie interesuje, najprawdopodobniej ta osoba sama broni się przed podobnymi myślami. Być może obawia się że jej lub jego światopogląd mógłby się rozsypać na kawałki albo przynajmniej rozchwiać, że mógłby we własnym mniemaniu i innych ludzi wyjść na kretyna, że mogło by się okazać że to co wierzył przez całe życie nie miało sensu, było po części stratą czasu i co gorsza że nie istnieje niebo, że nic nie ma po śmierci co mogło by wzmocnić i tak już silny lęk szczególnie w podeszłym wieku ale i w przypadku człowieka młodego czy też w średnim wieku na pewno nie było by przyjemne. To jest taki mechanizm obronny, element wyparcia. W momencie gdy osoby z zewnątrz to dostrzegają zwykle w sytuacji fizycznego kontaktu ( nie w internecie) nie reagują albo przytakują z grzeczności, życzliwości albo dlatego ponieważ widzą że takiego człowieka już nic nie przekona i może lepiej dla niego żeby nadal trwa tym półśnie, czy też iluzji , trochę tak na zasadzie mniejszego w ich ocenie zła. Przynajmniej ja mam takiego doświadczenia. Nie wykluczam że gdzie indziej , inna grupa osób w tzw "realu" ma zgoła inne podejście. Zresztą zdarzały się przypadki że ludzie byli w stanie popaść depresje lub dostać nerwicy na tle religijnym i to nie tylko dlatego że ich wiara się rozpłynęła ale również dlatego że przez długi czas mimo usilnych starań nie mogą znaleźć Boga. Takie przypadki wcale nie są wielką rzadkością wiec może lepiej nie reagować gdy zauważamy że ktoś trwa sobie w przyjemnej dla niego iluzji bo tak jak napisałem wcześniej wyrwanie go z niej mogło by się zakończyć dla niego i dla nas katastrofą. Dlatego właśnie wyżej umieściłem to ostrzeżenie. Chociaż to może również podziałać zachęcająco, ktoś to sobie poczyta i zrobi mu się przykro albo będzie miał do mnie pretensje. Zrobiłem chyba wszystko co tylko mogłem żeby kogoś przed tym uchronić jeśli chciałbym więcej to musiał być nie wstawiać wcale posta. Jednak również ja jako religijny sceptyk mam prawo do wyrażenie swoich poglądów publicznie.

Lepiej dać 20 zł czy też milion jak się jest bogaczem niż płakać, ono najczęściej nic nie daje, jest bierną reakcją. Oczywiście co innego gdy tego nie kontrolujemy alby sami chcemy płakać bo czujemy że to jest nam potrzebne, oczyści nas ale nie ma sensu wypracowywać w sobie nawyku płaczu gdy zauważamy zło, biedę. Jak nie płaczemy to rzecz jasna nie równa się tym że jesteśmy człowiekiem wypranym z emocji, nie czułym na krzywdę. Wydaje mi się że wystarczy się po prostu na moment zasmucić czy też zafrasować ewentualnie dłużej nad tym zastanawiać i z kimś podyskutować albo nawet z samym sobą. Najlepiej jednak jak w takich sytuacjach spróbujemy pomóc bezpośrednio albo pośrednio. Płacz nie jest takim sposobem. Co to Bóg potrzebuje żeby pół globu płakało nad losem jednego czy dwóch potrzebujących ludzi by ten wreszcie coś z tym zrobił? Te nasze łzy ściekające z policzka nagle mają się zamienić w rzekę pieniędzy czy też innego dobra które zainterweniuje? Takie papieskie gadanie ( z całym szacunkiem, lubię papieża Franciszka co nie oznacza że będę go ślepo popierał i nigdy to nie skrytykuje ani nawet nic nie pomyśle co by nie zgadzało się z jego poglądami/radami) to jest dla ludzi którzy podchodzą bezkrytycznie do wiary, religii, lub wypowiedzi różnych osób duchownych szczególnie gdy to jest wysoki hierarcha kościelny. Raczej wątpię że ta przemowa pomoże nawet psychicznie, emocjonalnie czy cokolwiek wyjaśni tym osobom z którymi papież się spotkał. W sumie z tego co on powiedział to wynika jednak pewna sprzeczność bo sam nie posłuchał
własnej rady.  W momencie gdy ktoś biedny czy potrzebujący pyta nas dlaczego tak jest, dlaczego Bóg do tego dopuszcza i nie pomaga to wtedy według Franciszka powinniśmy milczeć.
Tylko czy on milczał, czy zapłakał? Pewnie to wynikało z tego że papieżowi nie wypadało potraktować takiego pytania milczeniem, było by zapewne odebrane jako oznaka lekceważenia czy też braku empatii, szacunku. Będąc osoba duchowną już chyba lepiej powiedzieć wytarte " niezbadane są wyroki boskie" niż w ten sposób " pomagać".

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 13:15:02 wysłana przez Supa »

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:08:08 »
straszny bełkot ten artykul...nie rozumiem dlaczego tak przygotowywales wszystkich na szok w zwiazku z czytaniem... a moze nie jestem teraz w stanie tego zrozumiec bo jem druga paczke nugatu i jestem w niebie...moze poźniej przeczytam jeszcze raz albo i nie... :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:12:23 »
Joy bo Ty jesteś niewierzący i w związku z tym inaczej podchodzisz do danych słów, osoba która jest mocno religijna i w dodatku przewrażliwiona/nerwowa może zareagować zupełnie odwrotnie. Chce się wypowiedzieć ale i też nie chce komuś zaszkodzić.

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:31:07 »
czyli przestroga jest skierowana do Twoich slow nie do artykulu...?

Offline Supa

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:41:28 »
Tak.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 17:08:48 wysłana przez Supa »

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2016, 13:15:03 »
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/watykan-biskupi-nie-maja-obowiazkow-zglaszania-naduzyc-wobec-dzieci,618334.html

Polska procedura karna nakłada obowiązek zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. W tym celu w kodeksie postępowania karnego został wprowadzony zapis dotyczący społecznego obowiązku zawiadomienia o przestępstwie (art. 304 § 1 k.p.k.). Zgodnie z tym artykułem każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuratora lub Policję. To oznacza, że nie tylko pokrzywdzony lub bezpośredni świadek przestępstwa, ale każda osoba dysponująca informacjami na temat popełnienia przestępstwa powinna zawiadomić o tym organy ścigania. czy te pasożyty społeczne są tego świadome? jak długo jeszcze będą traktowani jak czarne święte krowy???
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:20:01 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline el in chains

• 宇宙魔女
  • Ekspert
  • quoth the raven, nevermore
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2016, 16:17:55 »
jak długo jeszcze będą traktowani jak czarne święte krowy???

trzeba zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową.
to jest chyba pierwszy raz kiedy w kwestiach wiary/kościoła podoba mi się Twoje radykalne podejście, choć nadal uważam, że szkoda nerwów.

swój na swego nie doniesie nawet jeśli zaczna aureolą koronowana głowa nie powie tego na głos. osoba postronna posiadająca informacje o popełnieniu ma obowiązek SPOŁECZNY zawiadomienia czyli nie podega żadnej karze, jeśli zatai. (nie dotyczy ciężkich przestępstw do których wedle prawa molestowanie/gwałt się nie zalicza :) )
My veins are blue and connected and every single bone in my brain is electric

“ Niby wszystko miałem jak po maśle: dobrych rodziców, nie najgorsze rodzinne warunki materialne, nie byłem też chyba głupi, ale sam siebie cholernie nie lubiłem. Nieustannie wydawało mi się, że jestem gorszy od innych: słabszy, mniej przystojny, tchórzliwy, nieśmiały, bez muskułów, jednym słowem dupa. ”
-Beksiński

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 29, 2016, 16:26:24 »
jak długo jeszcze będą traktowani jak czarne święte krowy???

trzeba zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową.
to jest chyba pierwszy raz kiedy w kwestiach wiary/kościoła podoba mi się Twoje radykalne podejście, choć nadal uważam, że szkoda nerwów.

swój na swego nie doniesie nawet jeśli zaczna aureolą koronowana głowa nie powie tego na głos. osoba postronna posiadająca informacje o popełnieniu ma obowiązek SPOŁECZNY zawiadomienia czyli nie podega żadnej karze, jeśli zatai. (nie dotyczy ciężkich przestępstw do których wedle prawa molestowanie/gwałt się nie zalicza :) )
molestowani czy gwalt są przestępstwami kodeks karny art. 197 §1- 4 niezgloszenie takiego czynu to to co napisalem na dole...tylko problem ze te czarne pasożyty stoja ponad prawem mam nadzieje ze niedlugo zaczna ludzie do nich rzucać kamieniami na ulicach...jeden sie ostatnio poskarżyl ze źle ich traktują, bo przed wojną ludzie przed nimi klękali na ulicach... <maska> <maska> <maska>
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:20:55 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline el in chains

• 宇宙魔女
  • Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2016, 16:41:00 »
art 240 par 1 kk ściganie w przypadku niezawiadomienia:
118 kk
127 kk
128 kk
130 kk
134 kk
148 kk
163 kk
166 kk
252 kk

kolejno z kodeksem sprawdzane: eksterminacja ludności, zamach stanu, usunięcie siłą organu konstytucyjnego, szpiegostwo, zamach na prezydenta, zabójstwo, niebezpieczeństwo katastrofy, piractwo, wzięcie zakładnika.

“ Niby wszystko miałem jak po maśle: dobrych rodziców, nie najgorsze rodzinne warunki materialne, nie byłem też chyba głupi, ale sam siebie cholernie nie lubiłem. Nieustannie wydawało mi się, że jestem gorszy od innych: słabszy, mniej przystojny, tchórzliwy, nieśmiały, bez muskułów, jednym słowem dupa. ”
-Beksiński

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2016, 16:51:24 »
to o kant du...y za przeproszeniem z takim prawem jak zboczeńcy i gwałciciele mogą się panoszyć bezkarnie... :/
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:22:13 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline el in chains

• 宇宙魔女
  • Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2016, 16:54:17 »
raczej tak  ;D

inna sprawa, że posługę duchową niosą ludzie, którzy nie czują obowiązku doniesienia o gwałceniu dziecka! Na litość boską, menel jakiś spod sklepu,del najgorszy by się przejął i zadziałał, a ksiądz nie...

zamach na prezydenta-niedoniesienie o próbie zagrożone od 3 lat pozbawienia, gwałcenie dziecka przez starych capów-kwestia sumienia czy powiesz czy nie...  <szok2> <szok2> <szok2> <szok2> <szok2>
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:47:56 wysłana przez Esile »

-Beksiński

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2016, 16:58:00 »
wlasnie a ci ktorzy o te posluge proszą powinni byc świadomi ze są częscią problemu...ale na szczęscie czasy sie zmieniają ludzie mądrzeją kościołowi mówią bujajcie się...
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:23:29 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline el in chains

• 宇宙魔女
  • Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2016, 17:01:56 »
Wiesz, buntownictwo to tez nie jest swietny pomysł.
Są księża, którzy mają bogatą duchowość i są rzeczywiście wzorami do naśladowania, tak samo jak wśród ateistów są skończone del. Tu musi być jakiś złoty środek, tylko najpierw trzeba zakończyć pranie mózgu.
Niektórzy nie potrafiliby poradzić sobie bez Boga, czy to biblijnego, czy jakiegokolwiek innego, nawet takiego stworzonego na swój wzór i podobieństwo. Religia, empiryzm i uznawanie czynników wyższych jest ok, jest potrzebne, nie potrzebne jest instytucjonalizowanie wiary.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:47:33 wysłana przez Esile »

-Beksiński

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 29, 2016, 17:06:37 »
tu jest problem ze w tym rzymsko katolickim bałaganie jest tylko instytucja i masa głupich ludzi ktorzy nie potrafią przejrzec przez te złote szaty i pałace...właśnie ci ludzie są najgorsi bo przez to że zostają przy kościele dodają do liczby wiernych za którą stoi siła kościoła...ilość nie jakość
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:24:26 wysłana przez JOY OF SATAN »