Autor Wątek: Jak powiedzć psychologowi.  (Przeczytany 5465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
Jak powiedzć psychologowi.
« dnia: Marzec 29, 2015, 23:39:46 »
Witam.
Mam taki problem za czołem chodzić do psychologa tylko z nim nie idzie po rozmawiać o problemach jak funkcjonuje że nie potrawie czasami przez miesiąc wyjść z domu,już nie mówić o rozmowie o przeszłość co boli i na serduchu leży,a ona tylko diagnozuje jak mam psychiatrie od tego i mam zdiagnozowaną fobie a ona mi mówi że nie widzi tego u mnie gdy zadaje jej pytanie to cicho siedzi,psycholog jest od rozwiązywania problemów a nie od chorób psychicznych z takiego za łożenia wychodzę.I jak jej powiedzieć żeby zmieniła swoje podejście do mnie żeby zaczęła mi pomagać a nie diagnozować bo psycholog a psychiatria to dwie inne dziedziny są.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Jak powiedzć psychologowi.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2015, 07:06:25 »
masz zdiagnozowaną fobie przez psychiatre ale ona tego nie widzi...a powiedziała co widzi? ma jakiś inny pomysł na to co Ci dolega? Napisz jej na kartce co sie z toba dzieje i niech sobie poczyta...btw moze ma fobie i temu taka cicha... :))
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2015, 08:37:01 »
żeby zmieniła swoje podejście do mnie
Nie wiem jak ich NFZ rozlicza, ale chyba za "sztukę" i dlatego cięzko znaleźć dobrego psychologa, który fachowo podejdzie do sprawy. Przeciętny psycholog z NFZ wygląda tak: szpryca, piguła, recepta, skierowanie i wypad, a pogadać, to sobie możesz z kolegami, i nie zawracaj mi więcej tyłka, bo za kilka godzin rozpoczynam praktykę prywatną, gdzie za godzinę dostanę 150 zł i muszę być wypoczęty, żeby sumiennie przyłożyć się do pracy.
  Na twoim miejscu nie poszedłbym więcej do tego babiszona

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2015, 08:42:21 »
psycholog nie ma takich narzędzi jak szpryca, pigóła i recepta bo nie ma uprawnień (chyba że jednoczesnie ma jakąś prawdziwą specjalizacje ) wiec jedyne co moze zrobić to wlasnie pogadać, a jesli tego nie robi to prawdopodobnie z powodów ktore podałeś...tak siak czy owak jesli nic sie nie zmieni to powinienes szukać dalej...jeśli masz mozliwość to szukaj terapii grupowej... :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2015, 08:52:01 »
No ja to wiem, to taka swobodna interpretacja.
Nie wiem jak jest w Irlandii, ale w Polsce różnica między lekarzem z NFZ, a tym samym lekarzem przyjmującym prywatnie jest ogromna .  Odnoszę wrażenie, że ona go zwyczajnie ma gdzieś, na zasadzie,  człowiek sztuk 1 był i niech spada -
Gdyby był u niej prywatnie, czyli ok. 150 z godzinę, tego tematu nie byłoby .

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2015, 10:21:12 »
Odnoszę wrażenie, że ona go zwyczajnie ma gdzieś
Czasami mam wrażenie że ona mnie lekceważy,a rozmawiam z psychiatrią na ten sam temat i całkiem inaczej tak że on rozumie to a psycholog siedzi i nic,a jest od CTB Behawioralnej terapii,a nawet mi nie pomoże znaleść co w serduchu leży i co wemnię dżemie żeby z tym sobie poradzić a to jest 3 lata gdy byłem poniżany i bity tak że nie raz leżało się cały we krwi na chodniku na bloku gdzie mieszkam,jak już wychodziłem z domu to było od razu partyzant od kolegów z którymi się chowałem.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2015, 12:16:41 »
A masz innego do wyboru na NFz. Tutaj padły wypowiedzi że jak ktoś bierze 150 to popeliny nie odwala a jakże też odwalają. A na NFZ tez sa dobrzy psychologowie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2015, 12:26:10 wysłana przez Obcy »
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2015, 19:19:18 »
Czasami mam wrażenie że ona mnie lekceważy,a rozmawiam z psychiatrią na ten sam temat i całkiem inaczej tak że on rozumie to a psycholog siedzi i nic,a jest od CTB Behawioralnej terapii
to jakas głupia piz..a niestety Ci się trafiła...powiedziałes jej że psychiatra ci zdiagnozował fobie społeczną?

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2015, 11:08:05 »
Waśnie nie mam innego psychologa do wyboru ten jeden mi został na NFZ.Tak ona widzi moją kartę tam jest diagnoza psychiatrii że mam fobie społeczną i całe funkcjonowanie ,zastanawiam się czy ona nie chce prywatnie żebym zaczął chodzić,różnie to bywa z tymi psychologami jak mają umowy na jedną czwartą i biegają z ośrodka do ośrodka.Ale myślę czy jej numeru nie zrobić i iść do niej i po wizycie delikatną próbę samobójczą zrobić co wy na to.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2015, 19:03:31 »
Waśnie nie mam innego psychologa do wyboru ten jeden mi został na NFZ.Tak ona widzi moją kartę tam jest diagnoza psychiatrii że mam fobie społeczną i całe funkcjonowanie ,zastanawiam się czy ona nie chce prywatnie żebym zaczął chodzić,różnie to bywa z tymi psychologami jak mają umowy na jedną czwartą i biegają z ośrodka do ośrodka.Ale myślę czy jej numeru nie zrobić i iść do niej i po wizycie delikatną próbę samobójczą zrobić co wy na to.
nie to zły pomysł...jesli potrafisz to zapytaj jej sie wprost czy chce żeby s poszedł do niej prywatnie bo nie chcesz traci czasu z jej olewaniem...wiem ze to moze byc trudne ale napisz sobie na kartce i ćwicz to 100 razy dziennie...:)

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:20:47 »
Wczoraj wieczorkiem oglądałem tabu o fobii społecznej,leczenie nie konwecjonalne w USA.Gdy tylko psychiatria może prowadzić terapie takim jak np.gwałty itp,fobia jest na podłożu zespołu stresu po urazowego podobnie ja mam i dało mi do myślenia czy psycholog CTB jest poniżej psychiatrii ale wyżej niż psycholog normalny,czy może on w chodzić na psychikę i rozmową lęk wywołać małym stopniu.Może wiecie jak to jest leczeniem.