Autor Wątek: wizyta u dentysty  (Przeczytany 2054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waldi2000

• Gość
wizyta u dentysty
« dnia: Kwiecień 12, 2015, 19:00:09 »
Ostatnio zdalem sobie sprawe ze przez swoja fobie zaniedbalem swoje zeby, odkladalem wizyte juz kolejny rok, a nie bylem u dentysty od 8, ciekaw jestem jak u was z tym jest, dla mnie problemem bylo przelamanie sie i pojscie do dentysty, poza tym boje sie borowania i bolu ;x ale mysle ze to drugorzedna sprawa, udalo mi sie i poszedlem ale odczuwalem bardzo duze leki i napiecia przed wizyta, jakbym czekal na wyrok ;d ale ciesze sie, ze dalem rady

Neza69

• Gość
Odp: wizyta u dentysty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2015, 20:10:15 »
Fajnie ze ci się udało <brava> Doskonale wiem o co ci chodzi. Tez zaniedbałam zęby przez tą fobie.Mając 15 lat popsuł mi się ząb i nic z tym nie robiłam,dziś mam prawie 23 a resztki tego zęba pozostały wraz z lekką próchnicą.Koniecznie musze się wybrać do dentysty,bo śmierdzi mi od tego zęba i mam często powieksone więzły chłonne,ale cholernie się boję i odkładam wizytę z miesiąca na drugi miesiąc.Obawiam się tez tego ze dentysta mnie opieprzy lub wyśmieje.Musze jeszce kamień nazębny usunąć.Taki sam problemem mam z pójściem do lekarza medycyny estetycznej. :/

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2015, 20:14:52 »
neza ja sie tez balem tego jak zareaguje moja twarz na to gdyz drgaja mi miesnie na niej i mialem obawy ze dentysta bd patrzyl na mnie jak na dziwaka, wiem wiem to wkoncu lekarz a w gabinecie odziwo buzia mi nie drgala

Alien

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2015, 23:33:17 »
,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 00:49:43 wysłana przez Alien »

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2015, 07:33:06 »
ostatnia moja przygoda ze znieczuleniem to tragedia...jedynka do roboty jak mi wbijała igłe to z bólu o mało nie wyrwałem oparcia...osłabłem momentalnie i zalałem sie łzami...kazdego dentyste od tamtej pory uprzedzam zeby nawet nie myslal o znieczuleniu bo to gorsze jak wiercenie w zebie wolnoobrotowka... :/
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Neza69

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2015, 20:15:28 »
Po niedzieli w końcu się zapisałam na wizytę.Gdyby nie mama to przez prokrastynacje nigdy nie usunęłam bym tego zepsutego zęba,a miałabym jeszcze problemy ze zdrowiem.Pójdę do dentysty z mamą(ona tez ma wizytę w ten sam dzień),będzie przy mnie i będę mieć pewność,ze w ostatniej chwili nie zrezygnuję i nie zwieje.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2015, 20:18:16 »
brawo neza, mi zostal ostatni zab do naprawy i koniec ;d

Neza69

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2015, 13:51:01 »
brawo neza, mi zostal ostatni zab do naprawy i koniec ;d
oooo no to świetnie :) 

Offline Nati_W30

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2016, 09:53:46 »
miałam podobne obawy przed swoimi wizytami (to były czasy kiedy znieczulenie nie było jeszcze czymś standardowym), pamiętam że ciągle odkładałam na później swoje wizyty, odkąd można poprosić o znieczulenie to jakoś jestem spokojniejsza, chociaż nie przepadam za igłami, od kilku lat chodzę tutaj, można poprosić o tzw. "znieczulenie znieczulania" czyli maść nakładaną na miejsce późniejszego ukłucia, jest to metoda, z której korzysta coraz więcej stomatologów, w moim przypadku zdaje egzamin i eliminuje do minimum poziom stresu przed wizytą

Offline sosn

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2016, 14:53:40 »
Wystarczy co dziennie szczotkować 3 razy po każdym posiłku i ząbki będą zdrowe...

Offline Szyszka

• Ekspert
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2016, 15:06:50 »
Wystarczy co dziennie szczotkować 3 razy po każdym posiłku i ząbki będą zdrowe...

Co to za herezje? :))

Szczotkowanie zębów to nie wszystko drogi panie. Jak się chce ładne i zdrowe zęby to całe życie się bez dentysty nie przejdzie ;)
"Cho­wanie ura­zy jest jak pi­cie tru­ciz­ny w nadziei, że po­zabi­ja Twoich wrogów"

"And how does it feel, to be what you've become, what you said you would never be?"

Jolaos

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2016, 16:22:32 »
Przejdzie, zależy od genów ;)

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:56:19 »
Ja niedawno byłam u Pani dentystki, nie byłam już kilka lat i miałam do leczenia kilka zębów, nie było to takie straszne jak myślałam, wyolbrzymiłam sprawę, że będzie mnie boleć a nie bolało, usunęła mi kamień nazębny bardzo szybko, w 30 minut, miałam borowane cztery zęby, poprosiłam o znieczulenie i borowanie poszło jej szybko, niecałe 40 minut jeden ząb. Za wszystkie wizyty zapłaciłam 540 zł.

żaba

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2016, 00:48:20 »
T
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 21:07:47 wysłana przez żaba »

Sowa_

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2016, 01:01:15 »
Trzeba mówić a przynajmniej ja się z czymś takim spotkałam. Koszt znieczulenia w granicach 15-30 zł