Autor Wątek: Facebook  (Przeczytany 982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zwycięzca

• Nowy użytkownik
  • *
Facebook
« dnia: Kwiecień 14, 2015, 19:14:05 »
Facebook, pomoc w komunikowaniu się, czy raczej pożeracz czasu? Z mojego punktu widzenia, dzisiaj mało kto potrafi żyć bez facebooka, kiedy się pytam nieraz kogoś, czemu nie skasujesz facebooka, to zazwyczaj słyszę takie wymówki; - facebook jest mi potrzebny do komunikowania się z kolegą/koleżanką - inni mają facebooka, to ja też muszę mieć - potrzebny mi jest na studia - rozmawiam z ludźmi z klasy, dlatego nie usunę.... itd....itd Jednym słowem, dzisiejsze społeczeństwo bez facebooka, nie potrafi sobie poradzić, wyobaź sobie osobę która jest uzależniona od Facebooka, osobę która bez facebooka nie wiedziałaby co się dzieje na studiach ---> i nagle facebook przestaje istnieć, tak z dnia na dzień, zostaje wyłączony. Co wtedy by zrobiła osoba uzależniona? przestałaby oddychać? przestałaby istnieć? Nie! żyłaby dalej. Facebook nakręcił taką machinę, że gdy się raz zarejestrujesz, ciężko będzie skasować konto ( tym bardziej, że jest haczyk, trzeba poczekać 14 dni, na pełne usunięcie konta). Może i racja, jest to ogromne ułatwienie, dla studentów. Ale kiedyś gdy nie istniał Facebook, czy ludzie nie dawali sobie rady? Właśnie, że dawali radę, facebook nie był nikomu potrzebny. Tym bardziej, że ludzie potrafili się spotkać po zajęciach i w większej grupce pójść gdzieś usiąść i porozmawiać. A dzisiaj? przychodzisz ze szkoły, z zajęć..... zjesz obiad i gdy wchodzisz na komputer, to co zazwyczaj robisz? logujesz się na facebooka. Jeśli to czytasz i masz facebooka i uważasz, że nie jesteś uzależniony/uzależniona od tego, to zrób sobie test "wyloguj się na 30-dni" i spróbuj nie wchodzić przez ten czas, na swoje konto. Ja za pierwszym razem, gdy kasowałem konto, nie potrafiłem skasować, po 7-dniach, anulowałem skasowanie i dalej trwałem, dopiero za drugim razem, udało mi się skasować. Teraz też miałem konto na facebooku, ale po krótkim czasie, udało mi się skasować konto za pierwszym razem. Facebook, tak naprawdę jest ogromną bazą danych, ludzie wszystko tam umieszczają, od numeru telefonu, aż po numer konta.
"Bez Facebooka nie istniejesz" ----> Prawda czy mit? Prawda jest taka, że dzisiejsi dzieci od 6 klasy podstawówki i młodzież od gimnazjum aż pod koniec liceum, facebooka tak naprawdę by nie potrzebowali, bo w szkole podstawowej, z nauczycielem cały materiał przerobią. Z kolegą i koleżankami, widzą się codziennie w szkole. Tak samo jest w gimnazjum i liceum, facebook nie jest im potrzebny. Więc dlaczego mimo wszystko, widzi się, że młode osoby, które nie skończyły jeszcze gimnazjum, już mają konto na facebooku? Każda osoba, która ma dzisiaj facebooka, gdyby ją się zapytać, czy skasowałaby swoje konto, momentalnie pojawiłyby się tysiące odpowiedzi, że facebook musi być i koniec. Sami się zapytajcie, swoich najbliższych, którzy mają konto na facebooku, czy skasowaliby, tak od razu swoje konto, to sami się przekonacie, o czym mówię.
Co zrobić, żeby coraz mniej wchodzić na facebooka? Jest już wiosna, za niedługo będzie lato...Siedząc w domu i przeglądając zdjęcia, które ktoś wstawił na FB, lepiej pójść sobie na spacer, rozwijać swoje pasje(czy to jazda na rowerze, czy też inne zainteresowania). Też słyszę takie zdania, że ktoś wchodzi na facebooka, bo tam ma znajomych i z nimi sobie pisze codziennie, a w świecie realistycznym te osoby omija, idąc po korytarzu, w szkole. Zamiast pisać, zaproś kogoś do kina, zaproś kogoś na jakiś film, pojedźcie gdziekolwiek. Dla mnie Facebook, to budowanie sztucznej znajomości, bo tak naprawdę, znajomość liczy się tylko w świecie realnym.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Facebook
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2015, 19:30:06 »
niepotrzebne badziewie pozeracz czasu,..samotnym daje jednak złudne wrazenie ze maja "przyjaciół"
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2015, 21:53:22 »
zjesz obiad i gdy wchodzisz na komputer, to co zazwyczaj robisz? logujesz się na facebooka.
90% Facetów w pierwszej kolejności wchodzi na xhamster  ;-D

Ale kiedyś gdy nie istniał Facebook, czy ludzie nie dawali sobie rady?

Co tam FB, kiedyś to nawet nie istniały telefony komórkowe  ;-D . Piekne to były czasy  <glupek2>
młode osoby, które nie skończyły jeszcze gimnazjum, już mają konto na facebooku?
Dla jaj.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2015, 15:45:00 »
Dla mnie Facebook, to budowanie sztucznej znajomości, bo tak naprawdę, znajomość liczy się tylko w świecie realnym.

dlaczego sztucznej? fb jest realnym tworem, ludzie korzystający z niego też. no, chyba, że ktoś wynajmuje sobie inną osobę, które prowadzi jego profil..

w ogóle śmieszy mnie rozdzielanie tzw świata realnego od internetowego - oba przecież istnieją. tyle, że są różnymi stronami znajomości. przesada w fb (i poprzestawanie tylko na nim) jest niemiła, ale też nie jest tak, że życie w necie jest jakieś zupełnie nieprawdziwe. znam przypadki, kiedy dopiero przez net ludzie poznali więcej prawdy o sobie i zaczęli się przyjaźnić, podczas gdy w "realu" jakoś nie mogli do siebie dotrzeć. więc nie polecałabym generalizowania. :)
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2016, 19:49:15 »
Ktoś się orientuje dlaczego od 2 dni mój facebook wygląda tak ?

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2016, 19:58:03 »
Wygląda mi to na robote Hypo... :)) we wszystkich przegladarkach tak jest?
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:00:30 »
Tylko fejsbook

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:11:36 »
ale czy w innych przegladarkach tez tak jest?

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:13:32 »
tak <chlip>

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:14:52 »
to jest po zalogawaniu?
jeśli tak to jaka jest strona przed zalogowaniem?
na czym wchodzisz masz jakis inny dostepny sprzet zeby sprawdzic?

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:42:32 »
Na telefonie jedynie chodzi. Na każdej przeglądarce to samo - lipa.

Offline hypothermi

• Profesor
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:48:27 »
Wygląda mi to na robote Hypo... :)) we wszystkich przegladarkach tak jest?

;-D

Tu ludzie mają identyczny błąd:
https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/vNXfCEkOyRQ/31SjnYJQAAAJ

Masz Kasperskiego?

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2016, 21:14:02 »
Tu ludzie mają identyczny błąd:
https://productforums.google.com/forum/#!msg/chrome/vNXfCEkOyRQ/31SjnYJQAAAJ

Masz Kasperskiego?
skurwiel ukradl mi rozwiazanie :)) Kasperski update a innym pomagalo wyczyszczenie cache...

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2016, 21:26:20 »
Dzięki, właśmoe skanuje kasperskiego  <nihil>

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:56:46 »
facebook to nie jest prawdziwe życie, to sztuczne życie, mogłabym nie mieć facebooka, bo i tak nie piszę o prywatnym życiu, prywatne powinno zostać prywatnym życiem, nie napiszę, że zachorowałam, że mam anginę czy grypę, zresztą od tego mam bloga.