Autor Wątek: Pierwsza praca w wieku 24 lat...?  (Przeczytany 3196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NeverSurrender

• Nowy użytkownik
  • *
Pierwsza praca w wieku 24 lat...?
« dnia: Maj 11, 2015, 10:27:20 »
Witam.
Moim głównym problemem jest niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie oraz porównywanie się min. do znajomych.którzy już coś osiągnęli w swoim życiu i mogę im tylko zazdrościć..... Ale pomimo tego chcę wyjść z tego marazmu i znaleźć pracę "na stałe".
Do rzeczy, czy znacie moze osoby, ktore rozpoczely swoja pierwsza prace na umowe w tym lub podobnym wieku? I czy dla pracodawcy nie będzie to dziwne,że ktoś dopiero teraz "wchodzi na rynek pracy"? aktualnie kończę studia o ile wszystko dobrze pójdzie.. i wypadałoby zacząć szukać pracy/moje doświadczenie to niecałe 5 miesięcy + praktyki ze szkoły średniej/. Najgorsze jest to,że przez poczucie własnej wartości zanim czegoś spróbuje mam wrażenie,że to i tak mi się nie uda bo mam "dwie lewe ręce"......

waldi2000

• Gość
Odp: Pierwsza praca w wieku 24 lat...?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2015, 12:19:01 »
ja jestem taka osoba, w wieku 24 lat zaczalem prace czyli rok temu, pryedtem mialem staze jedynie

Offline moriar

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2015, 16:45:44 »
Masa ludzi ma chyba podobny problem. Teraz ciężko o pracę dla młodych ludzi, więc nie Ty sam jesteś w podobnej sytuacji.
Ja pierwszą pracę znalazłem w wieku 20 lat, czyli też niewiele wcześniej. I nie była to praca stała, po prostu sezonowa - wyjechałem na drugi koniec Polski, nad morze :) Znajomości nie miałem, rodzice nie kiwnęli też palcem by pomóc, więc wszystko sobie wtedy, tak jak i później, musiałem sam organizować.

Myślałem o jakimś doradcy zawodowym - kiedyś. Nigdy jednak z tego nie skorzystałem. Może Ty spróbuj pójść do kogoś takiego, żeby Cię nakierować, pomóc, doradzić co mógłbyś zdziałać w zaistniałej sytuacji. Ale na pewno to nie wstyd, że nie pracowałeś do tej pory - powód taki jak wspomniałem wyżej. Plusem jest to, że studiowałeś - potencjalni pracodawcy na pewno to docenią, zauważą, że się nie obijałeś a po prostu przez pewien czas postawiłeś na dalszą edukację. Może też spróbuj się przełamać i pójdź na jakąś terapię, żeby podbudować swoją samoocenę - pewność siebie dużo daje jeśli chodzi o szukanie pracy. Sam o tym myślę coraz częściej, i pewnie gdybym był teraz w Polsce, to bym się w końcu zdecydował na taki krok :]

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2015, 17:38:09 »
Masa ludzi ma chyba podobny problem. Teraz ciężko o pracę dla młodych ludzi, więc nie Ty sam jesteś w podobnej sytuacji.
Zależy w jakim regionie mieszkasz. W wlkp. nie ma problemów z pracą, bo jak ktoś chce pracować,  to prace znajdzie.  Wczoraj byłem w Kołobrzegu i tam można znaleźć bardzo dużo ofert pracy przy smażeniu ryb, frytek, robieniu gofrów itd. Praca to praca od czegoś trzeba zacząć.
 Najgorzej mają ci, którzy kończą socjologię, poliotologię lub inne dziwne niepotrzebne kierunki,  bo niby magister w kieszeni, a jak mawia Ferdynand Kiepski, dla ludzi z takim wykształcenem pracy nie ma. Ja to bym wolał skończyć kurs spawania aluminium, i pracować w Niemczech za ok 10 000 miesięcznie, niż być magistrem socjologi  <glupek2>

Do rzeczy, czy znacie moze osoby, ktore rozpoczely swoja pierwsza prace na umowe w tym lub podobnym wieku? I czy dla pracodawcy nie będzie to dziwne,że ktoś dopiero teraz "wchodzi na rynek pracy"? aktualnie kończę studia
W tym, że masz 24 lata i nie pracowałeś nie ma niczego nadzwyczajnego.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 17:41:27 wysłana przez włóczykij »

Offline moriar

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2015, 17:49:39 »
Zależy w jakim regionie mieszkasz. W wlkp. nie ma problemów z pracą, bo jak ktoś chce pracować,  to prace znajdzie.  Wczoraj byłem w Kołobrzegu i tam można znaleźć bardzo dużo ofert pracy przy smażeniu ryb, frytek, robieniu gofrów itd. Praca to praca od czegoś trzeba zacząć.

To fakt. Ja co prawda pochodzę z podkarpacia - raczej wiadomo jak tam jest z pracą; ale w innych regionach, tj. w zachodniej Polsce jest stosunkowo o pracę nietrudno. Chociaż to też zależy co kogo zadowala. Bez szaleństw, ale można przeżyć  :)Dlatego jeśli wrócę do Polski, to tam, gdzie znajdę pracę... choć to mi i tak odpowiada. Domu rodzinnego mi nie brakuje i nie tęsknię, a np. taki Wrocław kocham  :P Moją pierwszą pracą była smażalnia ryb... wstyd czy nie wstyd...żadna praca nie hańbi :D

Co do studiów, to fakt... dziś chyba warto studiować tylko rzeczy związane z branżą inżynieryjną czy inne produkcje :] Mnie moja była nauczycielka zachęcała, bym poszedł na studia, byle by mieć "papierek"... znowu bym stracił czas. Też wolałbym zrobić jakiś przydatny kurs i pracować fizycznie, nie martwiąc się o dochody, niż szczycić się wyższym wykształceniem a nie mieć pracy, lub ledwo wiązać koniec z końcem. Wcale nie jest ujmą mieć "tylko" średnie wykształcenie. A niestety bywają tacy, którzy mając dyplomy, na ludzi bez nich plują i patrzą z góry  :-X

Alien

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2015, 21:20:53 »
,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 00:51:27 wysłana przez Alien »

Offline NeverSurrender

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2015, 13:42:14 »
Najgorsze w tym wszystkim jest to,że tak naprawdę nie wiem od czego zacząć  i do jakich firm składać CV bo mam wrażenie,że tak naprawdę w niczym nie jestem dobry i w niczym się nie sprawdzę  <glupek2>. Czasami pomimo wieku czuję się jak dziecko we mgle albo jak starzec  <old> który jest już od kilkunastu lat na emeryturze  :/.

Alien

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2015, 16:41:14 »
,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 00:51:45 wysłana przez Alien »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2015, 17:56:09 »
Praca jest po to,  żeby zarabiac pieniądze i tyle.  ZA zarobione pieniądze można się dopiero realizować.

Najgorsze w tym wszystkim jest to,że tak naprawdę nie wiem od czego zacząć  i do jakich firm składać CV bo mam wrażenie,że tak naprawdę w niczym nie jestem dobry i w niczym się nie sprawdzę 
Przecież kończysz studia ? Dlaczego nie chcesz szukać pracy zgodnej z kierunkiem twojej nauki ?

Alien

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2015, 19:57:36 »
,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 00:51:53 wysłana przez Alien »

Offline leniwy kocur

• arcyaspołeczny indywidualista
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wielkopolska
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2015, 20:07:27 »
Ja swoją pierwszą prawdziwą pracę rozpocząłem dopiero w wieku 29 lat.
- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"

Offline dawson33

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • Find good way
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2015, 17:45:59 »
mam 36 prawie, w 2004 roku miałem pierwsza prace na umowe w Anglii czyli byłem w twoim wieku, po tym czasie roznie bywało ogolnie słabo heh.
To ja