Autor Wątek: Witam ponownie  (Przeczytany 607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kulka

• Nowy użytkownik
  • *
Witam ponownie
« dnia: Maj 14, 2015, 00:07:35 »
Dawno mnie tu nie było, w zasadzie napisałam tylko przywitanie i jak to fobik społeczny nie miałam odwagi się więcej odezwać ;p
Postanowiłam się więc przywitać ponownie:)
Chciałabym wam zaanonsować, że powolutku mi się udaje i w związku z tym Wam też się może udać:)
Ostatnio pisałam kiedy bałam się niemalże wyjść z domu, stresowałam się stojąc w kolejce w sklepie, w urzędzie, gdziekolwiek, gdzie trzeba było rozmawiać z obcymi ludźmi. Na egzaminach ustnych trzęsłam się cała, a najbardziej głowa, co wzbudzało niemałe zainteresowanie u wykładowców, a w związku z tym trzęsłam się jeszcze bardziej wstydząc się za siebie. Wybrałam sobie nietypowy jak na osobę z takimi lękami zawód, a mianowicie postanowiłam zostać kosmetyczką, to było moje wymarzone zajęcie, ale jak tu malować paznokcie jeśli ręce się trzęsą jak galareta, a jeszcze ciągle obcy ludzie w koło i stresują i oceniają i czujesz, że są od ciebie lepsi bo się nie boją komuś spojrzeć w oczy? Przetrwałam rozmowę kwalifikacyjną na której miałam zrobić klientce manicure i trzęsły mi się ręce i w ogóle nie byłam w stanie myśleć przez stres, a później niedoszła pracodawczyni powiedziała mi, że się kompletnie nie nadaję do zawodu na co ja zareagowałam histerycznym płaczem, przetrwałam komentarze rodziny i koleżanek, że kiepsko wybrałam sobie profesję skoro tak się stresuję. Od tego czasu minął jakiś rok. Zdecydowałyśmy się z koleżanką zaczząć własny biznes, ja ciągle mając lękowe problemy, ale starałam się jak najmniej myśleć o tym, że może nie wyjść, że się nie nadaję, że inni zobaczą, po prostu starałam się nie wybiegać myślami w przyszłość i wiecie co? stres jest, ale daję radę i jestem szczęśliwa, że robię to co zawsze chciałam, a radzę sobie dużo lepiej nie pracując u kogoś, bo nie czuję się tak oceniana, staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię i pamiętać, że nie muszę być idealna. Pomogły mi rozmowy z panią psycholog, terapia Richardsa i leki, a zwłaszcza Propranolol, który według mnie powinien dostać jakąś nagrodę za najlepszy lek wszech czasów, no i pomogli wspaniali ludzie, których mam szczęście wielu spotykać na swojej drodze. Życzę wam gorąco żebyście nie rezygnowali ze swoich marzeń, bo może być lepiej:) Na prawdę czuję się teraz szczęśliwa

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
Odp: Witam ponownie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2015, 01:27:23 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2015, 09:47:16 »
Mozna tylko pogratulować! Witamy (;

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2015, 10:49:36 »
Witaj i gratulacje :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline KeepTheFaith

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2015, 14:42:00 »
witaj. Bardzo się cieszę że Ci się udało  :) Gratuluję. Fajny masz zawód, sama bym chciała mieć taki i dawać radę tak jak Ty <cheers> <sloneczko>