Autor Wątek: Polityczny miszmasz  (Przeczytany 79150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Polityczny miszmasz
« dnia: Maj 14, 2015, 22:58:13 »
Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu a nie chciałem tego umieszczać w " Ciekawe filmiki". Tutaj wrzucajmy różnego rodzaju polityczne materiały i o nich dyskutujmy. Jeżeli jednak ten temat jest zbędny to proszę o skopiowanie postu do odpowiedniego.

Właśnie przed chwilą zaciekawił mnie ten filmik

Wiem, znowu pojawia się Duda i Komorowski, temat debaty prezydenckiej ale wrzucam to dlatego że mnie najbardziej ciekawi wątek II wojny światowej i to jak Polacy są przedstawiani na świecie w kontekście żydów i kilka pomniejszych wątków z tym związanych.  Oczywiście, jeśli ktoś jednak chce się wypowiedzieć na temat tych dwóch polityków czy samej debaty to też również może, ja tylko tłumacze swoje intencje. Jak na razie pana Komorowskiego i Dudy mam dość, przynajmniej na dzisiaj :D
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 23:00:55 wysłana przez Supa »

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Polityczny miszmasz
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2015, 23:06:20 »

Benajmin jeździ do USA mówi im co mają robić i dostaje owacje na stojaco. Wyobraża ktoś sobie że polski prezydent jedzie do USA i wydaje polecenia kongresowi? Tak to dokładnie wyglada w przypadku prezydenta Izraela.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 23:08:54 wysłana przez Thomas2 »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 08:23:21 »
Polska to ksenofobiczny, zacofany, rasistowski i upośledzony kraj.
 Amerykanie oraz inne nację mają prawo nie wiedzieć lub się zwyczajnie mylić w sprawie niemieckich obozów, ale czy to jest powód do tego, żeby mieszać w to wszystko żydów ?
Błąd tego Amerykanina można byłoby wykorzystać propagandowo, a więc trzeba było oddać go do sądu i nagłośnić sprawę. Żeby było jeszcze ciekawiej zażądać miliard dolarów odszkodowania.
 Kto był kapo ten przeżył, a tak ekstremalne przeżycia jak pobyt w obozie koncentracyjnym rodzą w ludziach odzwierzęce instynkty. Trzeba byłoby się zastanowić kto był większą ofiarą kapo,czy zagazowany osobnik ?
 Na mnie największe wrażenie zrobił cytat z "Medalionów" Nałkowskiej

można powiedzieć ze w Niemczech można zrobić coś z niczego
w kontekście przerabiania żydów na mydło, a ksiązkę fragmentami znam na pamięć
  Polacy muszą sobie szukać podziałów, bo bez nich świat, byłby zbyt mały, nudny, głupi i bezsensu.

Offline Supa

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2015, 09:43:26 »
Polska to ksenofobiczny, zacofany, rasistowski i upośledzony kraj.

Polska się zwyczajnie broni i informuje ignorantów. Skoro ktoś wypowiada takie sądy pod naszym adresem to powinien się wcześniej zapoznać z historią. To jest zbyt duże oskarżenia żeby zwyczajnie puścić to wszystko w niepamięć i udawać że nic się nie stało. Wypowiadają to zbyt ważne osoby które ponoć są wykształcone. To nie my mieszamy w to wszystko żydów tylko oni z siebie robią ofiary polskim kosztem a z tymi pretensjami to powinni sobie pójść to Niemców, Ukraińców czy do innych Żydów jak wynika z filmiku.
Dlaczego mówienie prawdy ma być od razu objawem rasizmu, kesnofobii i jeszcze kilku negatywnych cech? To jest słaby wykręt który już jest stosowany od dawna no i niestety coraz więcej osób się na niego nabiera. To osoby które publicznie głoszą takie poglądy o polakach za czasów II wojny światowej mają powody do wstydu, to ich powinno się krytykować. Niestety ktoś musi bronić naszego polskiego honoru i prawdy historycznej. To nie my polacy szukamy sobie sami problemu, my jedynie reagujemy na niesprawiedliwe i zwyczajnie głupie słowa. Już mnie to coraz bardziej śmieszy jak ktoś obrzuca nas polaków błotem, my mu kulturalnie odpowiadamy tak jak Max Kolonko i ktoś po raz setny wyskakuje z urojonym rasizmem, antysemityzmem i kilkoma innymi rzeczami na dokładkę.  Przecież tym zwyczajnie próbują nam zamknąć usta. Nie mają merytorycznych i zgodnych z prawdą argumentów to sięgają po takie słabe metody.
To jest dokładnie tak jak murzynowi słusznie zwróci się na coś uwagę ( dodam że nie związanego z jego kolorem skóry)  a on zaraz wyskakuje z rasizmem. Na tą chorobę niestety cierpi już cała Ameryka. Żydzi i ich zwolennicy sięgają po to samo.  Jak dla mnie robią to po to żeby wyciągnąć od nas duże pieniądze. Nie dajmy się tak oszukiwać.

Trzeba byłoby się zastanowić kto był większą ofiarą kapo,czy zagazowany osobnik ?

Tak. Zdecydowanie kapo. Powinniśmy im zapłacić odszkodowanie jeśli jeszcze żyją. Jeśli nie to ich potomkom a nawet gdy tych już nie ma na świecie to jakiemukolwiek żydowi. Albo lepiej, postawmy im na terenie Polski następne muzeum żydowskie, tym razem poświęcone już tylko żydowskim capo oczywiście z publicznych środków bo jak powszechnie wiadomo Polacy to naród bogaty i my już nie wiemy co robić z pieniędzmi a do UK, Niemiec, USA to wyjeżdżamy sobie z nudów. Utrzymujmy go również z podatków. Co to tam dla nas 300 czy nawet 500 milionów złotych, stać nas.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 10:08:20 wysłana przez Supa »

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2015, 10:17:09 »
Dokładnie jak Żydzi chcą kasy to niech wyciągają ręce do Niemców a nie do nas. Jak chcą muzeum to niech Izrael za nie płaci. Tłumaczy to dlaczego polonia w Ameryce głosuje na PiS jak się naogladają poklasku dla Benjamina. Grzegorz Braun też z a Ameryki startował i mówił, o Żydach. Polska w żaden sposób nie odpowiada za Hitlera i nie powinna płacić nic. To co się dzieje w Ameryce to nie jest pomyłka bo zdanie za zdaniem obarcza Polskę winą za holokaust, a Polska tylko płaci w tym i za ich wiezienia CIA http://pl.sputniknews.com/polska/20150514/381039.html.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2015, 20:12:44 »
Tak. Zdecydowanie kapo. Powinniśmy im zapłacić odszkodowanie jeśli jeszcze żyją.
Nie wiem, nie znam się na tym.  Osobiście lubię rozmawiać na temat literatury obozowej z ludźmi, którzy mają cokolwiek wspólnego z tworzeniem sztuki. Tacy ludzie mają w bardzo dziwny, charakterystyczny  sposób wykształconą wrażliwość, empatie itp.  Nie będę się na ten temat rozpisywał, bo to tutaj bez sensu.
  Pieniądze, pieniądze i na końcu jeszcze raz pieniądze - sram na takie rozmowy

Offline Supa

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2015, 20:33:15 »
Mam wykształcona empatię i też wiele historii związanych z II wojną światową mnie porusza, również cierpienia żydowskie ale nie będę w ramach tej empatii akceptował bredni na temat polaków i w jej ramach brał winę na nasz naród bo to są zupełnie dwie różne kwestie. Naprawdę współczuje tym ludziom, bez względu na narodowość ale nie dam sobą z tego powodu manipulować. Oczywiście że pewne środowiska stosują na nas chwyty emocjonalne, chcą wzbudzić w nas poczucie winy i jak najbardziej kryją się za tym pieniądze, no bo przecież nie prawda historyczna.
Także, współczuć to jedno ale robić z nas oprawców po to żeby wyłudzić pieniądze to drugie.  To jest niestety tak że jak się nie uda z kogoś zrobić antysemity, rasisty, ksenofoba to się z kolei robi z niego człowieka zimnego, bez uczuć czy nawet materialistę bo nie chce przyznać się do czegoś co nie miało miejsca. Z ich strony to jest czysty cynizm. Po raz kolejny apeluję, nie dajmy się nabierać na te tanie chwyty grupy cwaniaczków bo mam wrażenie że część z nich tylko udaje historycznych ignorantów na zasadzie " a może frajerzy się nie połapią, pozwolą sobie przypiąć łatkę i w przypływie żalu uda się na tym zarobić".
Jeszcze jedno. Żydzi powinni nam dziękować bo wielu polaków ryzykowało życiem swoim i swojej rodziny byle by ich uratować. No i niestety części się nie udało i zostali zabici. O tym jakoś głośno nie mówią.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 20:42:31 wysłana przez Supa »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2015, 23:13:28 »
Moja babcia już śp. została wygnana przez UPA-owców z Cebrowa ( obecna Ukraina, wtedy jeszcze Polska).  Na stare lata, gdy dostała demencji starczej  fizycznie była tutaj, ale psychicznie  przeniosła się do lat młodości, czyli do tego Cebrowa. Jak była jeszcze w miare sprawna, to nawet tam pojechała. Zobaczyła swój dom, a jacy tam wredni ludzie mieszkają, to zostawię to dla  siebie. Może ci zydzi, tez tak mają, ze tesknią do rodzinych stron ?           
 Kto jest winny tego, że oni domagają się majątków ? Wszystkie kolejne rządy, tóre nie załatwiły tak ważnej sprawy, a wystarczyło wszystko uwłaszczyć.
 Z jeszcze innej strony, sam nie wiem co jest gorsze żydzi czy nasz kościół katolicki ? Swojego czasu w Poznaniu była bardzo gorąca akcja, gdy siostry zakonne przejęły cała kamienicę.  Teoretycznie dostały kamienice, która została zabrana im przez PRl, ale co one zrobiły, gdy państwo im to zwróciło ?. kilkadziesiąt minut po podpisaniu umowy zwrotu, one kamienicę sprzedały , razem z biednymi ludźmi ! Suki ? Własnie dla tego nie chodzę do kościoła. 
 Ludzie zostali przeniesieni do jakiś slamsów .

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2015, 23:30:12 »
Polacy też byli puszczani przez komin i około 3 milionów Rosjan poszło przez komin w obozach zagłady i pracy przymusowej dla III Rzeszy. Nie widzę powodów dla których tylko jeden naród ma sie czuć pokrzywdzony a już tym bardziej oskarzać Polaków o te zbrodnie i domagać się odszkodowań.

Czego ta literatura o tym milczy?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2015, 23:35:56 »
Brak wiedzy i ignorancja, to cechy obecnych czasów.  :) Tak jak napisałem wystarczyło, oskarżyć USA o zniesławienie, oddac to państwo do sądu i domagać się 1 000 000 000 $. Nie chodzi tutaj, aby uzyskac te pieniądze, ale o rozgłos, bo po takie akcji,  żaden Amerykanin nie powiedziałby o polskich obozach koncentracyjnych

Offline Supa

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2015, 23:45:25 »
Brak wiedzy i ignorancja, to cechy obecnych czasów. 

To raczej jedno i to samo. Zresztą z ignorancją należy walczyć w sensie informować, Ty wcześniej zrobiłeś z tego coś negatywnego. Mam tu na myśli te zarzuty o polskim upośledzeniu, rasizmie, ksenofobii itd. No chyba że już zmieniłeś zdanie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 23:49:40 wysłana przez Supa »

Offline Phantom

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2015, 00:12:19 »
Oczywiście, że należało to zaskarżyć, ale nasz rząd i prezydent prowadzą politykę "dodupywłażącą" USA. Trochę wysiłku i zacząłby funkcjonować termin antypolonizm tak jak antysemityzm. Patrzcie jak urządzili się Afroamerykanie, teraz nawet bohaterowie komiksowi mają zmienianą rasę na czarną w filmach bo taka poprawność polityczna. Czyli można.
"Dorosłe dzieci mają żal, że ktoś im tyle życia skradł"

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2015, 08:32:33 »
Przez was przemawia rasizm i ksenofobia.
Mnie na prawdę  nie interesuje jak kto wygląda, czy jest czarny żółty, czy jeszcze jakiś inny. Ja na wygląd zewnętrzny kompletnie nie zwracam uwagi.
 W wypowiedzi pana Kolonko nie podoba mi się to, że on nie oskarża o tępotę i ciemnote  naród amerykański, tylko stara się szukać winnych tej głupoty.  Jakiś imbecyl z rządu USA strzelił gafę, i na tym Kolonko  powinien się skupić. Oskarżanie całych narodów o to, że współpracowały z Niemcami, to to jest zwykła głupota.
  Moim zdaniem  głupota amerykanów, to był tylko pretekst do tego, aby pokazać jak bardzo pan Kolonko nienawidzi żydów :)

Offline Supa

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2015, 08:59:18 »
rzez was przemawia rasizm i ksenofobia.
Mnie na prawdę  nie interesuje jak kto wygląda, czy jest czarny żółty, czy jeszcze jakiś inny. Ja na wygląd zewnętrzny kompletnie nie zwracam uwagi.

Mógłbyś uzasadnić? Które niby moje zdania świadczą o rasizmie i ksenofobii?
Czy inne nacje, ludzi o innym kolorze skóry można tylko i wyłącznie komplementować ale jak już wyrazi się krytykę to równoznaczne jest z tym co podałeś wyżej? Czy już na prawdę nie można napisać że ktoś jest żydem a ktoś inny murzynem skoro rzeczywiście nimi są?
Takim sposobem myślenia jaki prezentujesz, który dałeś sobie zaszczepić można wykształcić bierną postawę i dawać się obrzucać niesprawiedliwymi oszczerstwami.  Ciebie nie boli w tej sprawie to co się mówi o polakach i że to się rozmija z prawdą tylko że ktoś śmiał im odpowiedzieć. Czyli co polaków można obrzucać gównem ale nie mamy prawa się bronić? Jak to zrobimy to już od razu musi być dowód na rzekomy rasizm, ksenofobie, antysemityzm itd. ? 

Moim zdaniem  głupota amerykanów, to był tylko pretekst do tego, aby pokazać jak bardzo pan Kolonko nienawidzi żydów :)

Gdzie ta nienawiść? Bo śmiał powiedzieć że jedni żydzi zabijali drugich? Bo nie podoba mu się że za publiczne pieniądze buduje się im muzeum i jest one również drogie w utrzymaniu? Czy już może samo poruszenie tematu, niezgodzenie się z kimś i podanie na to argumentów jest tym antysemityzmem? Skoro taka jest prawda to dlaczego nie można o tym mówić. To my zostaliśmy wywołani do tablicy, to ktoś inny rozpętał tę burzę.

Czy tu może zadziałał słynny skaner Włóczykija który prześwietla czyjeś myśli?  :D

Jeszcze mi się coś przypomniało

Ja na wygląd zewnętrzny kompletnie nie zwracam uwagi.

Ależ oczywiście że zwracasz tyle że nie w tej chwili. Przypomnij sobie Twoje dyskredytowanie Kukiza tylko dlatego że nie chodzi w garniturze i że wygląda jakby śmierdział. No przecież z 2 tygodnie temu powtarzałeś to co chwile.

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2015, 09:38:31 wysłana przez Supa »

Offline Supa

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2015, 12:42:30 »
Jeśli to prawda to aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-zaplaci-za-emerytury-ocalalym-z-Holokaustu-Zydom,wid,16669309,wiadomosc.html

http://niezalezna.pl/56186-wzrosna-odszkodowania-za-niemieckie-ludobojstwo-wyplacac-maja-polacy

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sejm-uchwalil-bedziemy-placic-emerytury-50-tysiacom-zydow-ofiarom-holocaustu-i-stalinizmu_406025.html

Poraziło mnie zdanie z ostatniego artykułu " Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za Holocaust, ale powinni zatroszczyć się o tych, którzy cierpieli na terytorium ich kraju - "The Times of Israel"
Macie je na samym dole w tym linku.

Na utrzymaniu mamy część żydów, niedługo będą to najprawdopodobniej uchodźcy z Bliskiego Wschodu czy Afryki.  Kogo mamy jeszcze utrzymywać? Może niedługo zgłoszą się do nas ludzie z Korei Północnej uciskani przez Kim Dzong Una albo z innych państw gdzie panuje dyktatura i duża niesprawiedliwość.
Jeśli nasi politycy z Komorowskim na czele mają takie wielkie serce to niech wspierają ich finansowo z własnej kieszeni albo znajdą im bogatych sponsorów, przecież nie brakuje organizacji charytatywnych i ludzi którzy ludzie dzielić się z innymi swoimi pieniędzmi bo są bogaci.  Nie rozumiem dlaczego polski podatnik musi pod przymusem oddawać swoje pieniądze na takie cele bo grupa matołów tak sobie zdecydowała. Nic dziwnego że polski rząd ciągle narzeka na brak środków, co roku mamy deficyt budżetowy, zadłużyli nas na bilion złotych, większość sfer życia publicznego za które odpowiadają władze jest niedofinansowana skoro tak bezmyślnie szastają czyimiś pieniędzmi na prawo i lewo.
Tak wiem, zaraz się dowiem że to jest przejaw mojego rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i miliona innych cech.