Autor Wątek: Polityczny miszmasz  (Przeczytany 92352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Odp: Polityczny miszmasz
« Odpowiedź #3135 dnia: Kwiecień 16, 2018, 15:14:22 »
ABC w większości napisałem to samo co Ty, właściwie już nie pierwszy raz bo tego typu postów dodałem tutaj kilka odkąd wybucha ta sprawa z nagrodami czyli jakieś 6 -7 tygodni temu. Dodałem jedynie że nagrody są kroplą w morzu strat z VATu, paliw etc. bo są, prawda?

Deutche Welle podaje że w Bundeswerze wykryto czyny o podłożu neonazistowskim. Jak do tej pory prowadzone są postępowania w przypadku 431 takich czynów w tym roku

http://www.dw.com/pl/neonazi%C5%9Bci-w-bundeswerze-najnowszy-raport/a-43363125

Według Socjolożki Corneli Koppetsch Niemcy nie czują się we własnym kraju jak u siebie. Jej zdaniem winne są kosmopolityczne elity

http://www.dw.com/pl/socjolo%C5%BCka-niemcy-przestali-czu%C4%87-si%C4%99-jak-u-siebie-w-domu-winne-kosmopolityczne-elity/a-43400522
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2018, 15:22:54 wysłana przez Supa »

Offline Supa

« Odpowiedź #3136 dnia: Kwiecień 16, 2018, 19:44:58 »
Tutaj podają ile mają kosztować te wszystkie obietnice Zjednoczonej Prawicy które ogłoszono ostatnio na konwencji w sobotę

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/ile-bedzie-kosztowac-obnizenie-cit-u-wg-pis/h88chft

Offline Supa

« Odpowiedź #3137 dnia: Kwiecień 17, 2018, 11:10:04 »
Minister Sellin otwarcie przyznaje że nie wie dlaczego poparł zniesienie immunitetu dla Gasiuk-Pichowicz i Ryszarda Petru. Uzasadnił to tym że nie ma czasu się tym zajmować.

https://dorzeczy.pl/kraj/61945/Sellin-nie-wie-czemu-poparl-uchylenie-immunitetow-Petru-i-Gasiuk-Pihowicz-Nie-mam-czasu-sie-tym-zajmowac.html

To ja się zastanawiam kto ma wiedzieć :)

W miejsce BOR powołano nową strukturę czyli Służbę Ochrony Państwa. Te wszystkie poprzednie rządowe wypadki samochodowe miał wynikać ze złej konstrukcji Boru, tak przekonywali politycy PISu i rządowi. Nowa służba istnieje dwa miesiące zaliczyła już jeden wypadek i zdążyła sobie wypłacić nagrody, konkretnie ponad milion złotych.

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/61946/Nowa-sluzba-dziala-dwa-miesiace-Na-nagrody-wydala-juz-ponad-1-mln-zl.html

Nowe pomysły gospodarcze PISu są dobrze oceniane przez ekspertów. Są też rzecz jasna wady.

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/nowe-propozycje-pis-opinie-ekspertow/v6n1hv8

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 11:14:15 wysłana przez Supa »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #3138 dnia: Kwiecień 17, 2018, 16:34:54 »
ABC w większości napisałem to samo co Ty, właściwie już nie pierwszy raz bo tego typu postów dodałem tutaj kilka odkąd wybucha ta sprawa z nagrodami czyli jakieś 6 -7 tygodni temu. Dodałem jedynie że nagrody są kroplą w morzu strat z VATu, paliw etc. bo są, prawda?
W taki sposób można wytłumaczyć każdego złodzieja. Z mojego punktu widzenia nie ma znaczenia jak ministrowie  pracują oraz co robią, bo kraść nie mają prawa i tyle.  Jak dobrze pamiętam Sikorski za "ośmirniczki" oraz wino musiał oddać ok. 1800 zł, a to nijak ma się do tego co ukradła drużyna dobrej zmiany.
Tutaj ciąg dalszy dojenia państwa:
 https://wiadomosci.wp.pl/kolejne-nagrody-prawie-30-tys-zl-dla-meza-prezes-tk-ale-to-i-tak-nie-rekord-6242159362799745a

Jeżeli chodzi o zwiększone wpływy z podatków, to one także są efektem złodziejstwa oraz wprowadzenia państwa opresyjnego.  Policja skarbowa dostała na stan radiowozy i węszą sępy. PiS pierdzieli o karuzelach podatkowych, a w rzeczywistości drenują drobnych przedsiębiorców, którzy aby wygenerować jakiś sensowny zysk, czasami muszą ominąć prawo i nie wykazują wszystkich usług..  E tam, nie chce mi się na ten temat pisać.

Offline Supa

« Odpowiedź #3139 dnia: Kwiecień 17, 2018, 18:42:37 »
ABC próby wyłudzenia drobnych przedsiębiorców opiewają na kwoty rzędu od 100 milionów złotych do 700 milionów? Kiedyś podawałem Ci tutaj przykłady tych kwot, wkleiłem CI chyba z 6-7 linków odnośnie różnych spraw a przecież nie wymieniłem wszystkiego. W takich przypadkach to drobny przedsiębiorca może co najwyżej pełnić rolę słupa i dostanie coś za "fatygę".

https://www.pb.pl/zlapano-rekordzistoww-wyludzaniu-vat-854226

Naprawdę jako drobny przedsiębiorca chcesz się składać na ich fałszywe zwroty VATu dla tych gości? Przecież jak ich nikt skontroluje to jak to wyjdzie? Sami na siebie nie doniosą. To jeszcze dziennikarze czasami coś wykryją ale to jak mają cynk a jak nie mają, oszustwo jest wzorowo przeprowadzone to i oni nie dadzą rady.

Tutaj masz coś jeszcze lepszego. 82 miliardy złotych na fikcyjnych fakturach VAT w 2015 r. Według Urzędu Skarbowego. Informacja z września 2015 r. więc jeszcze trwała kampania wyborcza i PIS nie zdążył położyć łapek na US.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fikcyjne-faktury-vat-podatek-wyludzenie-2015,37,0,2154021.html

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #3140 dnia: Kwiecień 17, 2018, 20:18:14 »
ABC próby wyłudzenia drobnych przedsiębiorców opiewają na kwoty rzędu od 100 milionów złotych do 700 milionów? Kiedyś podawałem Ci tutaj przykłady tych kwot, wkleiłem CI chyba z 6-7 linków odnośnie różnych spraw a przecież nie wymieniłem wszystkiego.
Wszystkie spektakularne akcje związane z łapaniem przestępców gospodarczych są opisane oraz nagrane, a jak podliczysz odzyskanie kwoty to wyjdzie tobie do 5 mld. Tymczasem rząd chwali się wzrostem wpływów z vatu w granicach 20 -30 mld. Jak myslisz skąd pochodzi reszta ?

Reszta, czyli większość odzyskanego VATu, pochodzi od "drobnicy", którzy od czasu do czasu pozwalają sobie na lewiznę.
Naprawdę jako drobny przedsiębiorca chcesz się składać na ich fałszywe zwroty VATu dla tych gości? Przecież jak ich nikt skontroluje to jak to wyjdzie?
-
 Ja jestem przeciwny kontrolowaniu "samochodów z kratką" np na przysklepowych parkingach.
Ja jestem przeciwny kontrolowaniu faktur oraz zakupów tuż po wyjściu z hurtowni
Ja jestem przeciwny wniklimym, chamskim kontrolom skarbowym
Supa, to co czytasz w gazetach to nie jest zycie, to jest tania propaganda.
Tutaj masz coś jeszcze lepszego. 82 miliardy złotych na fikcyjnych fakturach VAT w 2015 r. Według Urzędu Skarbowego. Informacja z września 2015 r. więc jeszcze trwała kampania wyborcza i PIS nie zdążył położyć łapek na US. fikcyjne-faktury-vat-podatek-wyludzenie-2015,37,0,2154021.html
Cytuję:
Według niego skalę zjawiska można też zobrazować za pomocą pojęcia luki podatkowej, czyli różnicy między zakładanymi a rzeczywistymi wpływami do budżetu państwa z podatku VAT. Zastrzegł jednak, że nie można jej wprost utożsamiać z oszustwami, bo na lukę podatkową składają się również błędy podatkowe oraz działania przedsiębiorców, służące optymalizacji podatkowej, które nie stanowią czynu zabronionego.

- W naszej ocenie jednak znaczna część luki podatkowej to działania świadome, które stanowią przestępstwo skarbowe - powiedział Kołodziejski.
- czyli typowe podejście polskiej skarbówki, a więc wszyscy to złodzieje i trzeba im to udowodnić - taka jest ich ocena.
- Pomimo spadku w 2014 roku, w 2015 r. szacunki wskazują, że ta luka w VAT może sięgać nawet 53 mld złotych. To nie oznacza, że taka jest skala oszustw podatkowych, niemniej jednak daje pewien obraz strat Skarbu Państwa ponoszonych z tego tytułu - zauważył.
:/

Offline Supa

« Odpowiedź #3141 dnia: Kwiecień 17, 2018, 21:04:05 »
Nie musisz mi wytłuszczać różnych fragmentów, już to wcześniej przeczytałem. Jak napisałem 82 miliardy na fikcyjnych fakturach, nie napisałem że tyle stracił skarb państwa. Reszta była w artykule więc sądziłem że każdy sobie przeczyta.

Czyli nie znają się na tym urzędnicy skarbowi, nie znają się eksperci, ekonomiści, nie znają się dziennikarze, wszyscy to propagandyści tak?

Nie kontrolując małych przedsiębiorców, nie znajdzie się tych największych oszustów, bo u nich zazwyczaj to działanie opiera się na małych. Nie skontrolujesz małych to nie udowodnisz winy temu inicjatorowi i beneficjentowi. Trzeba prześledzić cały proces i wszystkich uczestników, inaczej to jest do zagięcia w sądzie. Nie sprawdzisz małych to skąd masz wiedzieć który jest uczciwy a który kłamie? Na podstawie samych deklaracji? Przecież tym co proponujesz sparaliżował byś jakiekolwiek kontrole. Przy tym co proponujesz czyli przy bierności urzędów, wszelcy oszuści czują się zbyt pewnie i straty będą jeszcze większe.

Co do optymalizacji to wiem ze jest legalna ale czy uczciwym jest że bogate firmy płacą jakieś śmieszne podatki rzędu 2-5 % a mali przedsiębiorcy płacą po 35 %? Jak się ten przedsiębiorca ma czuć? To właśnie zachęca do tego o czym wspominasz, czyli do tej "lewizny" jak to określiłeś. Straty do budżetu to dla mnie nie tylko oszustwa, łamanie prawa ale właśnie tego typu praktyki które najzwyczajniej w świecie są niesprawiedliwe. No chyba że mi zaraz napiszesz że nie są, tylko tak po prostu musi być :)

PS. Ten artykuł nie mówi o wszystkich możliwych stratach, tylko tak jak tam jest podane na początku. Nie uwzględnia Urzędów Celnych i Urzędów Skarbowych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2018, 07:56:18 wysłana przez Supa »

Offline Supa

« Odpowiedź #3142 dnia: Kwiecień 18, 2018, 08:28:19 »
173 miliony i 500 tys. złotych nagród dla spółek które kontroluje ministerstwo Rolnictwa. Sami szefowie agencji i instytutów rolniczych otrzymali milion 700 tys. zł nagród. Nic nie słyszałem o tym żeby te nagrody miały zostać zwrócone.

https://wiadomosci.wp.pl/nowa-afera-z-nagrodami-miliony-w-spolkach-podleglych-resortowi-rolnictwa-6242240601708673a

CIT ma być niższy, taka jest zapowiedź ale VAT jest podwyższany dla 180 kategorii produktów. Z 8 % do 23 %. Za to 23% VATu które obowiązywało już wcześniej bo od wielu lat i które PIS obiecywał w kampanii w 2015 r. jak najszybciej znieść został utrzymany i sami politycy obozu władzy przyznają że nie wiedzą kiedy zostanie obniżony.

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04367-Obnizke-CIT-zrekompensuje-podwyzka-VAT.htm

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #3143 dnia: Kwiecień 18, 2018, 09:13:56 »
Czyli nie znają się na tym urzędnicy skarbowi, nie znają się eksperci, ekonomiści, nie znają się dziennikarze, wszyscy to propagandyści tak?
Znają się, dlatego nie mówią o tym, że Polska na oszustwach traci na 100% ok. 100 mld, ale w ich ocenie tak jest. W ich ocenie każdy podatnik do którego przyjeżdżają na kontrolę jest oszustem i złodziejem, któremu trzeba to tylko udowodnić.

Nie kontrolując małych przedsiębiorców, nie znajdzie się tych największych oszustów, bo u nich zazwyczaj to działanie opiera się na małych. Nie skontrolujesz małych to nie udowodnisz winy temu inicjatorowi i beneficjentowi. Trzeba prześledzić cały proces i wszystkich uczestników, inaczej to jest do zagięcia w sądzie.
1. Naczytałeś się o wielkim biznesie i wielkich przekrętach, a życie wygląda inaczej. Podam Tobie dwa przykłady.
 Załóżmy czysto hipotetycznie, że sprzedaję oprogramowanie podmiotowi, który ma prawo odpisania x% od podatku. Sprzedaję mu jedno oprogramowanie przeznaczone na jedno stanowisko, na fakturę wpisuję 4 oprogramowania - oczywiście pieniądze biorę za jedno oprogramowanie. Po dokonaniu wszystkich opłat oraz odpisów, wyżej wymieniony podmiot oddaje mi  50% uzyskanej kwoty z odpisów. :).
2.Ludzie sprzedający na rynkach najczęściej są na karcie podatkowej. Ten system rozliczenia wymusza na nich obowiązek wystawiania rachunków wewnętrznych po każdym sprzedanym produkcie. Tymczasem ci ludzie wystawiają taki rachunek np. po każdym 20 sprzedanym produkcie.
 W jednym i drugim przypadku nazwijmy to "oszustwa podatkowe" pozwalają na wygenerowanie kilku stówek dodatkowego zysku. Jak myślisz  z kim jest łatwiej walczyć ? Z wielką korporacją, czy z małym przeciętnym ciułaczem, który od czasu do czasu nie wykaże kilku kg. pomidorów, bo mu się bilans nie spina ?
   Moim zdaniem kwestią czasu jest jak  Pis złapie za dupę wszystkich drobnych sprzedawców np. na allegro. Już PO chciała pełnej inwigilacji tego serwisu, ale ostatecznie odpuścili, bo bali się opini publicznej, ale PIS nie ma żadnych oporów, aby gnębić spoleczeństwo.

Offline Supa

« Odpowiedź #3144 dnia: Kwiecień 18, 2018, 09:34:06 »
Wielki biznes i wielkie przekręty też są częścią tego życia o którym mówisz. Wiadomo że łatwiej poradzić sobie z mniejszym przedsiębiorcą który wygeneruje sobie, tak to nazwijmy te kilka stówek dodatkowego dochodu niż z wielkim który kręci karuzele itp. ale już po samych linkach chyba widzisz że i tamtych udaje się dość systematycznie złapać bo jak próbuje wyłudzić 100 czy 700 milionów to już małym graczem nie jest. Jak sadzę pewnie nie udaje się też łapać wszystkich ale jakiś progres przynajmniej jest. To kilka lat wcześniej miałeś takką sytuację jak opisujesz że się polowało tylko na małych przedsiębiorców a resztę zostawiało się w spokoju. z tego co słyszałem to przedsiębiorcy wtedy mocno na to narzekali, na tą nierówność, dysproporcje.
Ja pisze bardziej o sytuacjach gdzie masz puste faktury, gdzie żadnych usług/towarów nie było wykupionych ewentualnie bierze się je od spółki córki czy zaprzyjaźnionej firmy gdzie jej szefowie się znają i pomagają sobie zawyżając skrajnie ceny, płacą wirtualnie na przykład 3 razy drożnej niż wynosi dana operacja na rynku po to żeby wygenerować większe obroty, zmniejszyć zysk z perspektywy formalnej ale nie faktycznej i zapłacić niższy podatek.
Poza tym nie musi być już nawet te 100 milionów w górę. Może być i nawet dwa miliony. Jak ktoś jest sobie w ciągu roku tyle dodatkowo " wypracować" plus legalny dochód to chyba również nie jest to zbytnio uczciwe. Na dwa miliony złotych na czysto wiele osób w Polsce nie zarobi w ciągu 50 lat pracy. Dajmy na to ktoś wyciąga dwa tysiące netto miesięcznie, rocznie jak łatwo policzyć 24 tysiące to musiał by pracować przez ponad 80 lat. Między kilkoma stówkami a 100 milionami to jest jednak jeszcze duża przepaść.
Mam rozumieć że mafie paliwowe to pewnie też Cię nie ruszają bo ktoś sobie dorabiał na boku i po co w sumie nasyłać na nich chamskie kontrole tak? :) To jak tak mają działać wszelkie urzędy od skarbowych po celne to po co mają istnieć i po co mają iść pieniądze z budżetu na nie? Po to żeby sobie posiedzieli w biurach, poprzybijali stemple, powprowadzali dane do komputera, pożonglowali segregatorami i właściwie tyle?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2018, 09:36:31 wysłana przez Supa »

Offline Człek

• O rety
  • Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kosmos
« Odpowiedź #3145 dnia: Kwiecień 18, 2018, 13:52:18 »
Mam rozumieć że mafie paliwowe to pewnie też Cię nie ruszają bo ktoś sobie dorabiał na boku i po co w sumie nasyłać na nich chamskie kontrole tak? :) To jak tak mają działać wszelkie urzędy od skarbowych po celne to po co mają istnieć i po co mają iść pieniądze z budżetu na nie? Po to żeby sobie posiedzieli w biurach, poprzybijali stemple, powprowadzali dane do komputera, pożonglowali segregatorami i właściwie tyle?
Jest dokładnie tak jak piszesz. Urzędy są po to, żeby pozatrudniać ludzi, dać im jakąś bezsensowną pracę i niech się cieszą. Oczywiście coś tam muszą robić, żeby to jakoś wyglądało, więc nasyłają kontrole na tych drobnych i niezbyt doświadczonych w prawie przedsiębiorców, bo tak jest po prostu najłatwiej, a też przecież mafie stać na łapówki, są też inne sposoby przekonywania typu groźby i zastraszania, więc pomimo istnienia wszelkiego rodzaju urzędów kontrolnych mafie mają się dobrze, ba, często politycy do takich mafii należą, więc będą robić wszystko, by mafiom się powodziło.
Już się nie troskam o żaden z upadających dni, gdy wiem, że wszystkie upadną.

Offline Supa

« Odpowiedź #3146 dnia: Kwiecień 18, 2018, 18:55:20 »
Przedsiębiorcy rozczarowani zmianami w składkach ZUS które zapowiedział im premier Morawiecki. W sumie z małej chmury kapuśniaczek.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ryczalt-zus-maly-zus-przedsiebiorcy-skladki,244,0,2403572.html

Jak osoby prowadzące swoją działalność i uzyskujące 2-2.5 tys. netto zysku miesięcznie się na to nie załapią to faktycznie przereklamowana ta zapowiedź. Chyba że w jakiś magiczny sposób zetną koszty działalności a na to bym nie liczył. Jeszcze jak w przypadku 180 kategorii produktów VAT podskoczy z 8 na 23 % to nie ma na to szans.
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 09:58:53 wysłana przez Supa »

Offline Supa

« Odpowiedź #3147 dnia: Kwiecień 20, 2018, 14:06:40 »
Łatwo się obiecuje, ciężko realizuje. Który to już raz polscy wyborcy to przerabiają? ;) Chodzi o akcyzę na paliwo i obietnice jej obniżenia tak żeby i paliwo dla klientów mogło być tańsze.

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04372-Kaczynski-obnizylby-akcyze-na-paliwo.htm

Tutaj wyborcy protestujący w sejmie rozliczają prezydenta Dudę. Nie wygląda to raczej zbyt dobrze dla pana Dudy

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/573027,prezydent-sejm-protest-duda-hipokryzja-obietnice-niepelnosprawni.html

Offline Supa

« Odpowiedź #3148 dnia: Kwiecień 20, 2018, 19:36:49 »
Mateusz Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowego podatku, tzw " daniny solidarnościowej". Mieli by go go ponieść najlepiej zarabiający. Nie wiadomo ile ma wynieść ani jakie są dokładnie jego kryteria. Legislacja miała by powstać w połowie maja. Protestujący nie przystali na ten pomysł, chcą jak najszybszego posiedzenia Sejmu i spełnienia ich postulatów.

https://dorzeczy.pl/kraj/62333/Morawiecki-i-Rafalska-w-Sejmie-Protestujacy-odrzucaja-rzadowa-propozycje.html

Szczerze mówiąc, nie podoba mi się ten pomysł Morawieckiego, już wystarczy tych wszystkich podatków i tak już część została podniesiona, z opodatkowaniem zamożnych też nie ma co przesadzać.

Offline Człek

• O rety
  • Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kosmos
« Odpowiedź #3149 dnia: Kwiecień 21, 2018, 00:45:13 »
Tutaj wyborcy protestujący w sejmie rozliczają prezydenta Dudę. Nie wygląda to raczej zbyt dobrze dla pana Dudy
Tak jest z każdą partią, która była u władzy. Naobiecują tym niepełnosprawnym, bo to dobrze wygląda wizerunkowo, a tak naprawdę to mają ich gdzieś, tak samo jak resztę wyborców. Z drugiej strony wszyscy mówią "daj, daj, daj", a robić nie ma komu. Poza tym z pustego to i Salomon nie naleje.
Dla przypomnienia wrzucam wiadomość z 2014 roku, jak to Tusk się rozprawiał z niepełnosprawnymi: https://wiadomosci.onet.pl/premier-tusk-spotkal-sie-z-rodzicami-niepelnosprawnych-dzieci/33ls7
W nagrodę zrobili go Przewodniczącym Rady Europejskiej.
Już się nie troskam o żaden z upadających dni, gdy wiem, że wszystkie upadną.