Autor Wątek: Filmy o fobii społecznej  (Przeczytany 10649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Filmy o fobii społecznej
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 23:19:54 »
Witajcie. Interesuje mnie pewna sprawa, a mianowicie, czy spotkał się Ktoś z Was z filmem o temacie fobii społecznej? Najlepiej dokument...nawet taki krótki filmik z neta, cokolwiek... <lovely>

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Filmy o fobii społecznej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2010, 23:43:22 »
Zombieland ma pewien akcent fobiczny, tzn. główny bohater jest fobikiem społecznym. Zapamiętałem nawet taki tekst "Przetrwałem wśród zombich, bo już przed epidemią traktowałem ludzi jako potencjalne zagrożenie" <glupek2>

Offline Yamazaki

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2010, 23:46:29 »
No właśnie tak się składa, że ja się dzisiaj spotkałem :) Oglądałem tylko pięciominutowy fragment na YouTube bo usunięto kolejne części ale poszukałem chwilę i znalazłem:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=21755615
Niestety po angielsku. W opisie jest chyba link do ściągnięcia.
Nie oglądałem jeszcze całego filmu więc nie wiem jaki trzyma poziom. Żeby nie było, że nie ostrzegałem ;)

Edit: Oczywiście jeśli nie musi to być dokument to polecam serdecznie "Welcome to the NHK". Musiałem to dopisać :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 23:48:14 wysłana przez Yamazaki »
Rubbish.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2010, 18:37:50 »
Dzięki:) Pomógłby mi ktoś przetłumaczy,ć na język polski ten film? http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=21755615
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 19:04:10 wysłana przez Różowa dziewczynka;) »

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:33:34 »
Ben x, warto zobaczyc
wszystko jest kwestią interpretacji...

Satori

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:40:20 »
"Zaklete serca" moze nie o fobii spolecznej ale o tzw. "Aspie" czyli osobach z Zespolem Aspergera, inaczej Autyzmem Wysokofunkcjonujacym (jak sie nie myle??)... :)

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:07:13 »
dawno temu widziałam taki fiml nie pamniętam tytułu ale chyba po prostu "Fobia". o ile dobrze pamiętam o psychologu, który pomagał pacjentom z różnego rodzaju fobiami. tylko, że to był horror a nie wiem czy w tym temacie o horrory chodzi :)
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2011, 08:59:07 »
Może nie koniecznie o fobii ale "Jak zostać królem" każdy fobik powinien obejrzeć :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline nadwrażliwa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:28:42 »
Wiem, że stary wątek, ale mogę dodać swoje. Wydaje mi się, że ,,Amelia", ,,Przepis na miłość", polski film ,,Pingwin", ,,Milosc Larsa ", ,,Zakochany bez pamięci"

Offline Obrazem

• Mikołaj 2013
  • Miejsce pobytu: Krosno / Rzeszów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2014, 19:27:00 »
,,Amelia"
ma oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Kapsel?

Samotności, jakaś ty przeludniona!

Offline schizo

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2015, 19:30:54 »
A może nasz Dzień Świra - główny bohater jest mocno zestresowany, nerwowy i negatywnie nastawiony do ludzi.

'Towarzyszu podróży, zbudowałeś byt swój zasklepiając jak termit wyloty ku światłu i zwinąłeś się w kłębek w kokonie nawyków, w dławiącym rytuale codziennego życia. I choć przyprawia cię on co dzień o szaleństwo, mozolnie wzniosłeś szaniec z tego rytuału przeciw wichrom, przypływom, gwiazdom i uczuciom. Dość trudu cię kosztuje, by co dnia zapomnieć swej kondycji człowieka. Teraz glina, z której zostałeś utworzony, wyschła i stwardniała. Nikt już się nie dobudzi w tobie astronoma, muzyka, altruisty, poety, człowieka, którzy zamieszkiwali może ciebie kiedyś'.

Offline Phobos

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2016, 20:53:29 »
Film "Adam "(2009) - kolejny film o Aspergerze ale są i w nim wątki o fobii społecznej
"Mathematics is the language of nature"

Offline żagiel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2016, 17:34:25 »

Offline fifikse

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: świat
  • cokolwiek
    • fifikse blog
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2017, 12:51:21 »
właściwie to nie wiem czy w temacie... najśmieszniejsze jest to, że ja tego filmu nie pamiętam w ogóle, tzn. no nie "w ogóle" ale niewiele - pamiętam niewiele. nie jestem pewna o czym był to film, kim był główny bohater, w sumie to zupełnie sensu nie pamiętam, w sensie, że historii (...) mam w głowie jakiś tam, nie wiem jak to nazwać, powiedzmy, że "zarys osobowości postaci" i jakieś dziwne, znowu mi słowa brakuje, niech będzie "przeczucie", że było w nim/w nich coś specyficznie antyspołecznego, nie w formie socjo/psychopatycznej a fobicznej właśnie - unikającej/schizoidalnej/aspergerowej(?).

z tego co mi wiadomo film powstał na podstawie jakiegoś opowiadania/książki <- czegoś tam pisanego, mi niestety nieznanego, nieważne zresztą, nie przepadam za powieściami, beletrystyką w ogóle. nie znam, nie pamiętam polskiego tytułu - na 100% mało miał wspólnego z oryginałem, a w oryginale to:

All The Little Animals

Offline ala1221

• Czerwona czy niebieska?
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: ;,zewnatrz i wewnatrz
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2017, 00:37:25 »
 Moim zdaniem polecam bardzo piekny film ,ale nie jest to ''lekko i przyjemnie'' ''Mama''.

http://www.filmweb.pl/film/Mama-2014-709353