Autor Wątek: Jak poradzić sobie z samotnością?  (Przeczytany 33035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mika

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Jak poradzić sobie z samotnością?
« dnia: Wrzesień 08, 2010, 14:04:00 »
Jak sobie radzimy z samotnością? Wasze sposoby?
Ja jak czuję się samotna. Wchodzę sobie na net pooglądać śmieszne filmiki, oglądam jakieś komedie, Comedy Central, lub jakieś filmy dokumentalne (bo uwielbiam). Wychodzę pochodzić sobie i posłuchać muzyki. Wybieram się np. na plac zabaw, na huśtawki (mimo że jestem po 20-stce :P). W najtrudniejszym dla mnie okresie zaczęłąm się interesować modą, makijażem i zdobieniem paznokci. Założyłam kanał na YouTube i komentowałam filmiki dziewczyn pokazujących różne triki makijażowe etc. Fajnym wyjściem jest fotografia. Potrzeba w niej skupienia więc i samotność aż tak nie doskwiera ;D Ponad to można poznać wielu ludzi na jekiś forach związanych z naszymi zainteresowaniami lub problemami (jak np Nasze cudowne forum o Fobikach :-*). Wiele dlaje praca nad sobą. Ja np. jestem uzależniona od nauki ;D Kształcę się i kształcę i nie mam dość. Rozwijanie się umacnia nas w przekonaniu że stać nas na coś.
Ale przede wszystkim najwazniejsze jest zrozumienie, że samotność to nie jest nasz indywidualny problem. Wielu ludzi ma z tym problem, ale my uporczywie zauważamy ludzi pewnych siebie, lubianych, z mnóstwem przyjaciół. Powiem Wam, że o wiele bardziej szanuję, lub raczej lubię (bo szanuję to mocne słowo) ludzi mi podobnych któzy wczesniej mieli problemy z odnalezieniem się wsród ludzi i ogólnie z samotnością. Wydają mi się bardzo wrażliwi i lepiej się rozumiemy ;)
[...] zazwyczaj widmo śmierci sprawia, że bardziej szanujemy życie.
Paulo Coelho — Alchemik

Offline Yamazaki

• Użytkownik
  • **
Odp: Jak poradzić sobie z samotnością?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:13:06 »
Powiem Wam, że o wiele bardziej szanuję, lub raczej lubię (bo szanuję to mocne słowo) ludzi mi podobnych któzy wczesniej mieli problemy z odnalezieniem się wsród ludzi i ogólnie z samotnością. Wydają mi się bardzo wrażliwi i lepiej się rozumiemy ;)
Mam tak samo, a nawet bardziej bo wśród ludzi pewnych siebie zupełnie nie umiem się odnaleźć. Bardziej się denerwuję i najchętniej bym się z nimi pożegnał jak najszybciej :) Z kolei jak trafię na osobę zamkniętą w sobie to sam próbuję nawiązać rozmowę bo wiem, że ona też ma z tym problem i trzeba jej trochę pomóc. Czuję się pewniej, pewnie dlatego, że to ktoś swój :)
Ja raczej sobie nie radzę z samotnością. Jak mnie najdzie takie poczucie samotności to jestem przygnębiony i włączam sobie jakąś smutną spokojną muzykę i czekam aż się dzień skończy, unikając kontaktu z kimkolwiek. Jest też druga opcja. Czasem najdzie mnie taki stan pt. "trzeba coś z tym zrobić". Wtedy wchodzę np na forum przeszukując tematy o spotkaniach albo zagaduję do kogoś na GG. Często knuję też jakieś bardziej wymagające plany ale zwykle nie wystarcza odwagi by je zrealizować albo po prostu ten stan zdąży minąć.
Rubbish.

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2010, 00:36:16 »
Moim sposobem na radzenie sobie z samotnością jest zajęcie się wszystkim innym byle by nie myśleć o tym że jestem sam. Wolę machać dwie godziny bokkenem niż siedzieć i myśleć bo w takim stanie mam ochotę się zabić.

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:30:19 »
A ja zauważyłam u siebie jedną rzecz, polubiłam samotność. Uciekłabym od wszystkich ludzi jak najdalej. Jeśli wychodzę na spacer to sama i kiedy jest już ciemno. Strasznie męczą mnie jacykolwiek ludzie. Jakoś nie wyobrażam sobie teraz wspólnych spacerów z koleżanką, czy kolegą, gadania o bzdurach, łażenia po parku. Wiem, że to nie jest dobre, może jeszcze kiedyś zatęsknię za ludźmi... ale teraz chyba za bardzo mnie zmęczyli wszyscy. Już nawet przechodnie na ulicy mnie męczą, jak kogoś widzę, czuję się jakoś dziwnie, nie wiem, może to nasilenie fobii, a może po prostu zmęczenie ludźmi.

Offline kasencja23

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2011, 20:07:40 »
trzeba zacząć widze zaakceptowac siebie jako singla...

agusia2222f

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2011, 12:35:41 »
Ja poprostu mało wychodze nie lubie patrzec na zakochane pary bo przez to jeszcze bardziej sie czuje samotna......Zazwyczaj buszuje po forach i siedze na gg,ftka.pl,facebooku,nk lub ogladam jakies komedie romantyczne lub slucham muzyki:)i sie jakos zyje

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2011, 19:00:32 »
Ja poprostu mało wychodze nie lubie patrzec na zakochane pary bo przez to jeszcze bardziej sie czuje samotna......Zazwyczaj buszuje po forach i siedze na gg,ftka.pl,facebooku,nk lub ogladam jakies komedie romantyczne lub slucham muzyki:)i sie jakos zyje

hehe ja nawet portale społecznościowe ostatnio omijam <hahaha>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline kasencja23

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 15:53:36 »
Jeśli wychodzę na spacer to sama i kiedy jest już ciemno.
Ja tak samo;p

Faris

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2011, 20:29:31 »
Ja na spacery nie chodzę. Nie lubię sama.

I nie radzę sobie z samotnością. Za dużo płaczę i myślę o tym.

Offline edit

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2011, 14:07:04 »
zaakceptować ten stan....polubić obcowanie ze sobą..nie szukać na siłę przyjaźni...

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2011, 20:29:42 »
Ja sobie nie potrafię poradzić z samotnością. Nie mam jakiś szczególnie sposobów na zmniejszenie odczuwania jej skutków. Często po prostu siadam przed komputerem, staram się czymś zająć, słucham muzyki i tak może minąć jakiś czas, kiedy się o tym nie myśli, kiedy się tego tak nie odczuwa. Jednak po jakimś czasie to niestety wraca i tak niestety jest zawsze.
Chociaż z drugiej strony jestem z tym po części pogodzony i chociaż jest ciężko, to jednak na chwilę obecną wolę spędzać czas samotnie niż z innymi ludźmi. Chyba nigdy nie będę otoczony jakąś dużą liczbą przyjaciół, ale chciałbym aby udało mi się kiedyś kogoś poznać i może jakoś ułożyć sobie życie, i w szczęściu, i w spokoju. Chociaż do tego droga jeszcze daleka i wiele czasu może minąć zanim to się stanie, o ile w ogóle, a obawiam się, że właśnie może w ogóle się to nie uda.
Zero: ex-fobik.

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2011, 17:01:41 »
Najlepszy sposób to zająć się jakimś pracochłonnym hobby :) Pomaga również muzyka, ulubiona gra. Ale są to środki zastępcze. Najlepiej po prostu z kimś popisać na gg, wtedy jest trochę lepiej...

Offline Itachi

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2011, 16:13:11 »
Myślę, że rozmowy z internetowymi znajomymi jako tako pomagają z samotnością np. na chacie fobicy. To chyba jedyny sposób jeżeli ktoś mało wychodzi z domu.

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2011, 13:39:24 »
Dziwne bo ja tam lubię być sama. Chyba zdziczałam do reszty ale często ludzie mnie wkurzają. Wole sobie siedzieć sama i mieć święty spokój ^^
fundacjamaja.pl

iga37

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2012, 18:05:23 »
Nauczyć się z nią żyć..
Nauczyłam się, że nic na siłę..Co ma być to będzie..