Autor Wątek: Jak poradzić sobie z samotnością?  (Przeczytany 35771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NieWiemPoCo

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: śląsk
Odp: Jak poradzić sobie z samotnością?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 02, 2014, 13:27:06 »
Odczuwanie samotności wiąże się ściśle z potrzebą bliskości.

Dokładnie tak a poza tym nie znam chyba sposobu na poradzenie sobie z samotnością. Teoretycznie można próbować czymś się zająć żeby o tym nie myśleć, wypierać tę tęsknotę za drugim człowiekiem, spychać gdzieś w najdalsze zakątki własnej świadomości potrzebę bycia blisko z kimś ale nie da się o niej zapomnieć, zabić jej w sobie (przynajmniej ja nie potrafię).
Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie ona krótsza..

Offline docanas

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 02, 2014, 13:33:28 »
Odczuwanie samotności wiąże się ściśle z potrzebą bliskości.

Dokładnie tak a poza tym nie znam chyba sposobu na poradzenie sobie z samotnością. Teoretycznie można próbować czymś się zająć żeby o tym nie myśleć, wypierać tę tęsknotę za drugim człowiekiem, spychać gdzieś w najdalsze zakątki własnej świadomości potrzebę bycia blisko z kimś ale nie da się o niej zapomnieć, zabić jej w sobie (przynajmniej ja nie potrafię).

Tak.

Offline Karolina

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 30, 2015, 18:25:45 »
Ja teoretycznie nie jestem osobą samotną- mam rodzinę: męża, syna, a jednak ostatnio coraz bardziej tak się czuję. Chyba przez to że poza nimi nie mam bliskich przyjaciół, znajomych z którymi mogłabym gdzieś wyjść, pogadać. Pracuję, mam tam koleżanki ale również poczucie wyobcowania, pewnie przez moją chorobę, gdyż ciągle czuję (w pracy) napięcie i nie mogę przez to zachowywać się naturalnie, na luzie. Myślę, że inni to widzą i dlatego traktują mnie inaczej ( nie wszyscy ale chyba większość). Ten stan sprawia, że mimo iż jestem między ludźmi tak naprawdę czuję się samotna. Mam wrażenie że wystarczyłoby mi 2-3 dobrych znajomych, którzy mnie zaakceptują żeby poczuć się lepiej, stąd moje wizyty na forum tym i innych i ciągłe ostatnio poszukiwania ,,bratnich dusz". Czuję się chyba gorsza od tych ludzi lubianych, otoczonych kręgiem przyjaciół i znajomych i chcę uzupełnić te braki żeby samej sobie udowodnić że jestem warta przyjaźni i tego by inni też mnie polubili.

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 30, 2015, 23:33:21 »
czuje sie podobnie
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 00:35:18 wysłana przez kia »
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 18, 2016, 18:46:30 »
Najlepiej czytać książki, słuchać muzyki, oglądać seriale :-* mieć dużo zainteresowań.

Offline Wilku

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Janikowo
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 11, 2017, 15:54:32 »
Na samotność polecam siłownie ( i facetom i dziewczynom) regularne ćwiczenie i jego efekty na pewno podniosą waszą samoocenę i pewność siebie. Na samej siłowni nie ma opcji żebyście kogoś nie poznali/ły, nawet pomimo niechęci ;) Warto naprawdę !!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 18:27:11 wysłana przez Wilku »

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 17, 2017, 19:55:54 »
nadal trzymam się tego, że z samotnością nie trzeba sobie radzić, tylko trzeba ją doecenić. jak? najlepiej odpowiesz sobie w samotności, nie zakrzykując jej, tylko jej słuchając. wiem, zabrzmiało, jakbym była krakowskim poetą, ale cóż, parę lat mieszkałam w tym mieście.
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Lekoman25

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 18, 2018, 22:26:19 »
Mam dwa sposoby na samotność .Jeśli ktoś jest zainteresowany ,priv