Autor Wątek: Czy to fobia?  (Przeczytany 518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poraz

• Nowy użytkownik
  • *
Czy to fobia?
« dnia: Styczeń 08, 2016, 17:15:56 »
Witam mam takie objawy:
Odczuwam stres przy kontakcie z ludźmi których nie znam lub znam słabo,
Mam stres gdy muszę gdzieś zadzwonić np. do banku,
Mam opór na spożywanie posiłków w miejscach publicznych np.w pracy,
Stresuje się jak jadę np. do galerii handlowej - wole jechać w godzinach jak jest mniej ludzi,
Często odczuwam takie napięcie wewnętrzne nawet nie w stresowych sytuacjach - drżą mi ręce,
Gdy ktoś patrzy jak coś robię w pracy gubię koncentracje i zaczynam się stresować,
Nie potrafię patrzeć ludziom w oczy - gdy ktoś tylko nawiąże ze mną kontakt wzrokowy natychmiast uciekam wzrokiem,
Nie potrafię nie wiem czy ze strachu czy ze wstydu podejść i zagadać do dziewczyny kiedyś jak byłem młodszy może nie byłem jakiś tam nie wiadomo jak odważny ale byłem w stanie normalnie prowadzić rozmowę internetową teraz napisanie nawet na jakimś portalu internetowym do dziewczyny wywołuje mocny stres,
Czasami jak złapie doła i tak sobie pomyśle o moim życiu że nie mam żony-dziewczyny życie to tylko dom-praca, jedzenie i sra**e to przychodzi mi do głowy taka myśl że tak jak żyje to lepiej nie żyć wo gule że lepiej było się nie urodzić, albo taka myśl czemu giną w wypadkach ludzie co mają normalne życie żony-dziewczyny-dzieci-znajomych a taki ktoś jak ja dalej pełza po tej ziemi, czasem nawet myślę że może lepiej by było z tym życiem skończyć, ale mam takie nie wiem jak to nazwać odczucie taka myśl mi do głowy przychodzi że jednak chciałbym normalnie żyć mieć dziewczynę potem żonę pojechać gdzieś na wakacje jak normalny człowiek....

Nie byłem z tym u żadnego lekarza myślałem żeby wybrać się z tym do psychiatry... I tu mam do was takie pytanie a mianowicie jakie są szanse na pozbycie się tego kur***w i ile takie leczenie-terapia może trwać ?

mustang

• Gość
Odp: Czy to fobia?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2016, 21:04:05 »
Cześć. Na moje oko to wygląda na symptomy fobii społecznej + depresja (spora część tego co napisałeś pasuje do mnie), ale ja nie jestem jakimś ekspertem, dlatego najlepiej wybierz się do psychiatry lub psychologa. Im szybciej tym lepiej.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 21:08:42 »
Wygląda to na fobie społeczną i dobrze by było iść do lekarza...co do terapi to jeśli to faktycznie fobia społeczna, to poznawczo-bechawioralna grupowa daje dobre rezultaty...oczywiście wszystko zależy od zaangazowania więc cięzko mówic jak długo :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline rohace

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2016, 21:02:25 »
Witam,
mam to samo co opisał poraz, próbowalem na własną reke z tym walczyc ale nie udalo sie i chcę wreszcie to zmienić,przełamać sie i iść do specjalisty. Wie ktos na czym mniej wiecej polegają te terapie ? ile trwaja, wiem ze to zalezy od wielu czynników ale chciałbym wiedzieć jaki to przedział czasu mniej wiecej czy to sa miesiace, pare lat czy nawet cale zycie, a takkże czzy jest uleczalna definitywnie czy po prostu sie nawraca ....

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2016, 21:39:48 »
Odpowiedź nie jest prosta, gdyz nie jest to zapalenie gardła, które u wszystkich leczy się tak samo. W pierwszej kolejności należałoby postawić odpowiednią diagnozę, a to może zrobić tylko lekarz, bo objawy które są opisane wyżej wcale nie muszą być objawami Fobii społecznej.
 Z leczeniem też różnie bywa, a co rozumiesz pod pojęciem całkowite wyleczenie ? Oczekujesz, że staniesz się przebojowym gościem, tak jak wspomniani koledzy ?