Autor Wątek: Fobia?  (Przeczytany 447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poraz90

• Nowy użytkownik
  • *
Fobia?
« dnia: Styczeń 18, 2016, 22:04:29 »
Witam!
Na początku przepraszam za chaotyczną formę postu...
Mam taką przypadłość że unikam ludzi np. w pracy jeśli gdzieś chcę iść i widzę że ktoś kogo słabo znam idzie tą samą drogą to przyśpieszam żeby przejść przed nim albo czekam aż ta osoba pójdzie pierwsza albo jeśli mam możliwość pójścia inną drogą to nią pójdę, jak jestem w grupie osób to się zatykam i nic nie mówię tylko słucham, jak muszę wykonać gdzieś telefon to odkładam to do ostatniej chwili, wyjścia do takich miejsc jak galerie handlowe to dla mnie niezbyt przyjemne uczucie, w pracy gdzie pracuje od roku mamy stołówkę i jeśli jest przerwa i siedzą tam ludzie unikam wchodzenia do niej(jeszcze mi się nie zdarzyło żebym wszedł tam w czasie przerwy) - przez pierwsze miesiące pracy wo gule nie jadłem posiłków w pracy teraz jakoś się przełamałem, nie potrafię patrzeć ludziom w oczy... wyobraźcie sobie taką sytuacje przyjeżdża rodzina którą widzę 2-3 razy w roku a ja siedzę przy stole i nie mogę z nikim rozmawiać w cztery oczy tylko patrze w duł w kubek z herbatą, takie rzeczy jak zagadanie do jakiejś dziewczyny nie wchodzi w grę przez co nie mam dziewczyny i znajomych ten stan rzeczy bardzo mi przeszkadza i nie dam rady nic z tym zrobić, czasem jak jestem w sklepie i widzę że ludzie mają dziewczyny, żony - normalne życie a ja cały czas tkwię w tym samym miejscu to aż mnie jakiś stan depresyjny bierze.... ... moje pytanie do was czy to jest jakaś forma fobii? gdzie się z tym zgłosić do psychiatry? jak wygląda leczenie takiej choroby?

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Fobia?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2016, 22:28:15 »
Mówiąc nieprzyjemne uczucie masz na mysli: stres, drzenie rąk, pocenie się, drzenie głosu itp? Jeśli tak to wygląda to na fobie społeczną...terapia najlepiej grupowa poznawczo behawioralna...do psychologa, a jeśli trzeba bedzie wspomóc farmakologicznie to psychiatra badź rodzinny...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline poraz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2016, 22:04:17 »
Tak mam na myśli stres, pocenie się a czasem nawet drżenie rąk(jak zdawałem  parę lat temu prawko oczywiście X razy z nerwów, to mi noga tak na sprzęgle latała że masakra) ... Mam jeszcze takie pytanie czego się spodziewać u psychiatry tzn. jak taka wizyta wygląda mam wejść i powiedzieć że chyba mam fobie czy po prostu powiedzieć o swoich problemach? Na jakiej podstawie lekarz stwierdza czy mam fobie? Wnioskuje to ze sposobu zachowania albo z rozmowy czy dostaje test jakiś?

Offline lethality

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2016, 23:02:55 »
Po prostu powiedz. Pewnie dostaniesz leki antydepresyjne Ssri i moze doraźne przeciwlekowe i skierowanie na psychoterapię.

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2016, 23:05:51 »
Nie mow od wejscia ze masz fobie bo lekarze tego nie lubia :)
Powiedz jakie masz objawy i w jakich sytuacjach...powiedz o prawku nerwach w pracy unikaniu stolowki itp...:)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?