Autor Wątek: Our footing on earth is brief, so let's make our friendship deathless!  (Przeczytany 907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oxygen

• Nowy użytkownik
  • *
Szukam człowieka do długich rozmów o problematyce egzystencjalnej (najpierw korespondencyjnie, potem face to face). W Toruniu mieszkam od niedawna i poza panią Mirka ze stołówki nie znam tu nikogusienko, więc chciałbym, byś i Ty był sam jak palec, bo podobna sytuacja życiowa zbliża i pozwala lepiej wzajemnie się zrozumieć. Im bardziej jesteś nikim dla świata, tym większe prawdopodobieństwo, że staniesz się światem dla mnie. W ludziach cenię kręgosłup moralny, głębię emocjonalną, empatie, wrażliwość, szerokie horyzonty intelektualne i SZLACHETNOSC, jako że w tej cesze zawiera się wszystko, co istotne. Czlowiek szlachetny nigdy nie wykorzysta, nie oszuka, nie zada świadomie bólu i nie wbije Ci noża w plecy. Bardzo ucieszylby mnie list od osoby cierpiącej siłę z wiary, żyjącej w czystości i niepragnacej tego zmienić. Mile widziana też depresja i/lub fobia społeczna. Moje zainteresowania to szeroko pojęta humanistyka ze szczególnym naciskiem na nauki lingwistyczno-filologiczne, filozofie, psychoanalize i literaturę. Czuj się adresatem tego ogłoszenia, jeśli Człowiek był zawsze najbardziej deficytowym "towarem" w Twoim życiu, jeśli świat Cię mierzi i przeraza, a jedynego ratunku i wyjścia z matni upatrujesz w sojuszu z kimś równie zagubionym, bezradnym i nieprzystosowanym jak Ty sam. Ocal mnie, żebym ja mógł uratować Ciebie. Odpowiem tylko na list (nie wirtualny świstek), który coś we mnie poruszy. Pamiętaj o podaniu adresu e-mail w tekście odpowiedzi! Możesz mieszkać w dowolnym miejscu globu, choć byłbym wniebowziety, gdybyś był z Torunia.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Our footing on earth is brief, so let's make our friendship deathless!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2016, 12:01:59 »
W takim razie:
1. Jestem nikim dla świata.
2. Jestem wrażliwy i ponad przeciętną empatyczny.
3. Mam mocny kręgosłup moralny.
4. Co do szerokich horyzontów intelektualnych to ciągle się rozwijam.
5. Kiedyś byłem osobą mocno wierzącą, co po części uważam za moją największą porażkę życiową (ale cóż rodzice chcieli dobrze inaczej nie potrafili).
6. Fobia społeczną, z którą walczę na spotkaniach grupowych i indywidualnie.
7. Świat mnie mierzi i przeraża.

Niestety nie mieszkam w Polsce i żadko tam bywam więc nie daje żadnych gwarancji na spotkanie w realu, ale jeśli nie masz nic przeciwko to chętnie powymieniam meile. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jestem osobą absolutnie niekompatybilną z racji braku wiary w Boga, ale w końcu napisałeś "ocal mnie żebym ja mógł uratować Ciebie", a jeśłi naprawde humanizm i kręgosłup moralny jest dla Ciebie taki ważny to trudno mi sobie wyobrazić że skreślisz mnie tylko i wyłącznie na tej podstawie...oczywiście odmowy nie potraktuje automatycznie jako wine niewiary...napisz co o tym myślisz, to ewentualnie potem wymienimy się meilami... :)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 12:13:00 wysłana przez JOY OF SATAN »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline toola

• Best typer
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2016, 18:39:48 »
 :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 04:54:37 wysłana przez toola »

Offline Oxygen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2016, 21:09:29 »
Nie wiem, dlaczego chciałbyś ze mną korespondowac. Szósty zmysł podpowiada mi, że jesteśmy z innych bajek. Prawdopodobnie ja bym Cię nudził, a Ty byś mnie irytowal, ale proszę bardzo - napisz jeśli chcesz, a potraktuje Twój list z uwagą i życzliwością.
Studiowałem m.in. w Niemczech, a Ty w jakim kraju przebywasz i co tam robisz?
Pisz na adres: erdmannz@interia.pl

Offline wozio91

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2016, 21:20:47 »
Jestem z Torunia.

W ludziach cenię kręgosłup moralny, głębię emocjonalną, empatie, wrażliwość, szerokie horyzonty intelektualne i SZLACHETNOSC

wrażliwość. Jasne, że mam, ale tego nie okazuję. Wewnętrzny "głos" mówi mi, że to słabość.

szerokie horyzonty? Jasne, ale nie potrafię się nimi dzielić. Fobia społeczna sprawia, że myślę może i pięknie, ale z przelaniem tego w mowę jest już gorzej.

Bardzo ucieszylby mnie list od osoby cierpiącej siłę z wiary, żyjącej w czystości i niepragnacej tego zmienić.

list to najchętniej to ukochanej bym napisał :)

żyjący w czystości. Tak to ja:) Ale pragnę to zmienić, tylko jak do tej pory odrzucałem nieliczne okazję. Mam zbyt duże oczekiwania, a fobia społeczna sprawia, że ciężko mi je zrealizować.

Aaa i nohomo, bo twój post brzmi jakbyś szukał Pana;)