Autor Wątek: Kocham kino :)  (Przeczytany 26225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Kocham kino :)
« dnia: Sierpień 29, 2009, 22:46:07 »
Czyli jakie filmy nam się najbardziej podobają ;)

Moje ulubione to:
"Leon Zawodowiec" ;D
"Pianista"
"Forest Gump"
wszystkie z Johnem Lurie
I jeszcze kilka innych, których nie chce mi się wymieniać ::) ale generalnie moje ulubione filmy to te z gatunku psychologicznych i oczywiście stare amerykańskie westerny ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 23:09:40 wysłana przez nika »
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline nika

• V.I.P
Odp: Kocham kino :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2009, 12:08:18 »
Nikt tu filmów nie ogląda? :o ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2009, 18:28:12 »
Dzisiaj sobie obejrzałam dwa filmy: "Anioł w Krakowie" i "Marzyciela" ;D
(W sumie to już wcześniej widziałam te filmy ale co tam :P)

Offline Luna

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2009, 16:29:18 »
Ja wczoraj obejrzałam "Sylvię", smutny, ale pełen uroku film o Piotrusiu Panu :) Z Johnny Deppem i Kate Winslet, świetni aktorzy.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2009, 19:27:35 »
A ja wczoraj po raz kolejny obejrzałem "Uwierz w ducha" z Patrickiem Swayze i Demi Moore. Oczy mi się kilka razy zapociły podczas oglądania tego filmu :'(
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2009, 23:35:31 »
Ostatnio obejrzałam dwa fimy ;)
"Jasminum" - całkiem przyjemna polska komedia obyczajowa ;)
"Niczego nie żałuję " - historia zycia Eith Piaf. Tak średnio mi się ten film podobał. Jak dla mnie to strasznie namieszali faktów z jej życia ::).

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2009, 19:38:36 »
Mnie się bardzo podoba film " Inni" z Nicole Kidman
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2009, 07:57:36 »
Wczoraj widziałam "Życie ukryte w słowach" - ciekawy film ;)

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:06:37 »
 "Sanjuro - samuraj znikąd"
świetny film mistrza Akiry Kurosawy

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 19:10:00 wysłana przez Obcy »
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline kamyl99403

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Earth
  • Społeczny strachobździll
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:11:45 »
Ostatnio oglądałem na Canal +  Ile waży koń trojański...

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:43:06 »
Lista 10 moich ulubionych filmów:
Forrest Gump
WP: Powrót Króla
Skazani na Shawkshank
Gladiator
Chłopaki nie płaczą
Najpierw strzelaj potem zwiedzaj
Za wszelką cenę
Tajemnica Brokeback Mountain
Requiem dla snu
Desperado

Większość z nich to oczywiście pozycje obowiązkowe dla wszystkich :P

I 5 najlepszych filmów ostatniego roku:
Dom zły

Moon - ciekawa opowieść o człowieku który w pojedynkę zarządza bazą na księżycu. Film mało schematyczny i z wieloma elementami zaskoczenia.

Bękarty wojny - nowy film Tarantino, w realiach drugiej wojny światowej. Fakty historyczne schodzą tu na bok i zaczyna się akcja. Wiele ciekawych dialogów i bardzo dobre aktorstwo.

The Hurt Locker - bardzo świeży temat opowiadający o psychice saperów podczas wojny w Iraku. Jest trochę akcji ale to tu nie jest najważniejsze. Główny kandydat do Oskara za najlepszy film w tym roku.

Kac Vegas - jedna z najlepszych komedii poprzedniego roku (moim zdaniem najlepsza), bazuje na tanim i trochę prymitywnym humorze, ale gdy wyłączymy na chwilę myślenie można się nieźle pośmiać. Całkiem przyzwoita fabuła z pewnymi ciekawymi zwrotami akcji oraz zabawne i pasujące do komedii postacie. Warto jeszcze wspomnieć, że epizodyczną rolę zagrał tu Mike Tyson.  ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 20:54:38 wysłana przez Aldo »
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:08:50 »
filmy:
Blade Runner
Szeregowiec Ryan
Ucieczka z Nowego Yorku
Skazani na Shawshank
Ostatni Samuraj
Leon Zawodowiec
Raport Mniejszości
Wszystkie części "Obcego"

seriale:
Odwróceni, Czas honoru
M jak Miłość :-[

ostatnio podobał mi się:
Dystrykt 9 - w ogóle to lubię filmy sf, ale takie gdzie sceneria przyszłości stanowi tylko swoiste - atrakcyjne wizualnie, ciekawe tło...a chodzi tak na prawdę o coś innego...

mam mieszane uczucia:
Dom zły - bo filmy o patologiach PRL (porąbane układy międzyludzkie, chamstwo, wóda itp) już nie raz widziałem, a ten film, oprócz może nowatorskiego momentami montażu, niewiele nowego wnosi do tematu

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:42:47 »
Dom zły - bo filmy o patologiach PRL (porąbane układy międzyludzkie, chamstwo, wóda itp) już nie raz widziałem, a ten film, oprócz może nowatorskiego momentami montażu, niewiele nowego wnosi do tematu
Mógłbyś podać tytuły wartych uwagi filmów o tej tematyce? Bo ja nie pamiętam żebym kiedyś coś podobnego oglądał i za bardzo nie mam do czego się odnieść oceniając Dom Zły.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Juka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:50:09 »
Kac Vegas - jedna z najlepszych komedii poprzedniego roku (moim zdaniem najlepsza), bazuje na tanim i trochę prymitywnym humorze, ale gdy wyłączymy na chwilę myślenie można się nieźle pośmiać. Całkiem przyzwoita fabuła z pewnymi ciekawymi zwrotami akcji oraz zabawne i pasujące do komedii postacie. Warto jeszcze wspomnieć, że epizodyczną rolę zagrał tu Mike Tyson.  ;)
Na moj ptasi mozdzek film tak głupi, ze az smieszny:)

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2010, 14:57:48 »
Kurcze - Avatar 3D to rewelacja i to nie tylko dlatego że to film zrealizowany nowoczesną techniką  8). Przede wszystkim to taka fantastyka z przesłaniem...
Z filmów "z czasów PRL" polecałbym np. "Samowolkę" (fala, podłość, wóda) albo np. "Wodzireja" (układy, zaprzedanie się, zdrada)...