Autor Wątek: 360° Video  (Przeczytany 923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

• Ekspert
360° Video
« dnia: Kwiecień 02, 2016, 13:12:02 »
Część z Was po tytule pewnie wie o co chodzi, ale są i tacy (mam nadzieję) dla których to nowość :)

Jakoś rok temu na YT wprowadzono opcję 360° filmów. Są specjalnie kręcone kamerkami Kickstara 360cam, które zresztą można podłączyć do Oculus Rift lub animowane w programach.
360° video to interaktywne filmiki na YT w których w mniejszym bądź większym stopniu możemy wziąć udział. No jest to taka trochę upośledzona wersja grania w gry jak dla mnie xD Po prostu śledzimy rozwój wydarzeń poprzez obracanie widoku o 360 stopni. Obracamy myszką, WSAD'em, strzałkami, kontrolką w lewym rogu filmu lub jeśli na telefonie to machamy telefonem ;D Na komputerze WSAD czy strzałki są bardziej do opanowania niż sterowanie kontrolką/myszą.
Do chwili obecnej powstało sporo filmików o różnej tematyce i chyba najlepszą opcją są oczywiście horrory ;D
Osobiście - oglądanie ich na telefonach z Androidem wypada najlepiej ( o ile wiem na iOS też jest ta funkcja dostępna). Wystarczy na YT wpisać 360 video i mamy mnóstwo propozycji :) Jest też w filtrach do wyboru opcja 360.

Zarzucam filmik wyjaśniający i kilka horrorów :)

Jeśli macie jakieś swoje ulubione 360° video to śmiało, podzielcie się :)

<nihil>
"Cho­wanie ura­zy jest jak pi­cie tru­ciz­ny w nadziei, że po­zabi­ja Twoich wrogów"

"And how does it feel, to be what you've become, what you said you would never be?"

Offline Phantom

• Ekspert
Odp: 360° Video
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2016, 14:38:36 »
Gdyby ktoś chciał na moment przenieść się do kilku miejsc w Prypeci... oczywiście to jak lizanie cukierka przez papierek i nie bardzo da się porównać do tego, co można poczuć w rzeczywistości. Pracę chłopaków z Farm 51 miałem okazję obserwować na żywo, nie wiedziałem jednak czym się wtedy zajmowali i że chcą stworzyć "wirtualną Zonę". Pewnie to jeden z wielu ich wyjazdów,  bo każde ujęcia pożerały im masę czasu..

Trailer:

Aplikację można także zakupić: https://www.g2a.com/chernobylvr

A to inne filmy o tej samej tematyce również 360°:

« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 14:45:27 wysłana przez Phantom »
"Dorosłe dzieci mają żal, że ktoś im tyle życia skradł"

Offline Phantom

• Ekspert
Odp: 360° Video
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2016, 15:07:39 »
Alkohol, przemoc i strach..

"Dorosłe dzieci mają żal, że ktoś im tyle życia skradł"

Offline abcczasamid