Autor Wątek: Dlaczego jestem inny?  (Przeczytany 797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ToTylkoJa

• Nowy użytkownik
  • *
Dlaczego jestem inny?
« dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:51:41 »
 Witam wszystkich :)

Piszę tutaj jako głęboko zadeklarowany, mocno zamknięty w sobie introwertyk z fobią społeczną, która rozwija się we mnie coraz bardziej... Pytanie, walczyć z nią czy nie? Czasem myślę, że byłoby fajnie zostać samemu na świecie i przestać się męczyć, ale później dociera do mnie, że każdy potrzebuję jakiegoś zainteresowania z czyjejś strony. Szukam pomocy. Już sam nie wiem co robić, dlatego zarejestrowałem się z nadzieją na lepsze jutro na tej właśnie stronie... Może ktoś z was mierzył się z podobnym problemem?

A więc tak, moje kłopoty zaczynają się od szkoły, której panicznie się boję. Zmieniałem klasę już kilka razy. Efekt, szczerze mówiąc, mizerny... Nigdy nie potrafiłem odnaleźć się w społeczeństwie. Siedziałem sam na lekcjach, na przerwach. Jak palec. W końcu odizolowanie narodziło we mnie lęk. Boję się większych grup ludzi, dlatego rzadko chodzę do szkoły. Mam ogromny problem z frekwencją... Wszystko przeniosło się też na inne części życia.  Każde wyjście do sklepu, jazda autobusem, pójście do lekarza stały się koszmarem. Na samą myśl o tym robi mi się słabo. Boję się ludzi, a jednocześnie chcę być z nimi. Chcę skończyć się bać. Nie trochę, ale całkiem, żebym mógł zacząć normalnie funkcjonować...

Jestem małomówny. Dużo myślę, mam naprawdę sporo ciekawych pomysłów i refleksji, ale kiedy przychodzi co do czego to wszystko nagle wyparowuje i znika bezpowrotnie... Pewnie dlatego ciężko nawiązać mi jakąś relację z ludźmi. Nikt nie rozumie introwertyków. Niby ludzie mnie lubią, ale z nikim nie jestem tak naprawdę blisko. Nie mam żadnych przyjaciół, zaledwie znajomych, z którymi czasem wymienię kilka (dosłownie) słów albo okazjonalnie (czytajcie: Raz na miesiąc albo rzadziej) wyskoczę gdzieś, co często jednak konczy sie tragicznie. Mam dość takiego życia.

Mam niską samoocenę. Widzę się jako aspołecznego i małomównego introwertyka, brzydkiego i nudnego, bez przyjaciół. Gdybym był głupi, dawno bym się zabił. Zamiast tego szukam rozwiązania. Jak na razie psycholodzy niewiele mi pomogli, więc próbuję właśnie tu.

Chętnie poznam osoby, które widzą się w podobnym świetle. Miło byłoby się poznać. Pogadać? Zaprzyjaźnić? Mam 17 lat. :) Piszcie na GG (57300802) lub komentujcie wątek.  Za każdy komentarz szczerze dziękuję :)

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Dlaczego jestem inny?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:11:47 »
Cześć :) Ludzie nie znikną więc zostaje ci tylko walka z problemem :) Napisz cos wiecej o terapii na ktorej byles, indywidualna grupowa skoncentrowana na problemie fobii czy jakac psychoanaliza?
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline ToTylkoJa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2016, 11:25:24 »
Byłem na indywidualnej rozmowie z moją kochaną panią psycholog :D Poruszaliśmy standardowe tematy typu " dlaczego sie boje " albo " czy jest sens sie bać " itd.. Początkowo widziałem postęp, ale po paru miesiącach wszystko wróciło do normy. Jest nawet jeszcze gorzej niż przed leczeniem :/

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:44:45 »
Ja bym ci polecil terapie grupową poznawczo-behawioralną, na razie jesli nie mialbys mozliwosci to terapia jest dostepna jako poradnik do samopomocy do pobrania tutaj: http://fobicy.pl/index.php?topic=3000.0 instrukcja w opisie BlankAvatara, terapia Dr Richardsa uwazana za najskuteczniejsza metode walki z fobia spoleczna... ale najlepiej gdyby udalo ci sie znaleźć terapie grupowa :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline marzyciel

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2016, 16:43:24 »
totylkoja mogę ci jedynie życzyć byś kiedyś był normalny. Trenuj ponad siły, suplementuj się ale delikatnie, stron od używek. Masz dopiero 17 lat. Nie dopusc do upadłości własnego życia. Żebyś się nie zdziwił ze mając kiedyś tam x lat więcej był jeszcze bardziej inny niż teraz. To schemat. Co gorsze godząc się z tym. Godząc się na bycie gnijacym meczennikiem. Jeszcze raz powtórzę nie dopusc do tego.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2016, 18:04:58 »
Jak na razie psycholodzy niewiele mi pomogli, więc próbuję właśnie tu.
Wydaje mi się, że Twoja pani psycholog niezbyt poważnie ciebie potraktowała, czego dowodzi to zdanie
" czy jest sens sie bać "
Przecież wszyscy wiedzą,  te lęki są idiotyczne/nienormalne, ale nie ma się na nie wpływu.
Moim zdaniem powinieneś dostać skierowanie do psychiatry, od którego dostaniesz odpowiednie lekarstwa, których zadaniem będzie wyciszenie tych lęków.
 Gdy lekarstwa zaczną działać, lęki zostaną wyciszone i nadal nie będziesz miał odwagi np. zabierać głosu na lekcji, to wtedy przydałaby się terapia.
Moim zdaniem jest to najlepsza i najbardziej skuteczna droga w walce z Fobią Społeczną

Offline żagiel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2016, 19:11:54 »
siema ToTylkoTY. Co do twojego pierwszego wpisu myślę, że jak byś był głupi to byś nie miał fobii bo myślenie i rozkminianie często kończy się zamartwianiem. Szukaj, czytaj i wertuj internet za wskazówkami jak wyjść z tego gówna bo ludzie mają przeróżne sposoby. I nie poddawaj się bo po nawet lepszym okresie może przyjść gorszy i wtedy nie trudno o doła i myślenie typu: dlaczego ja, za co czy mam już dość a z tego już do punktu wyjścia nie daleko. 3maj się.

Offline moriar

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2016, 07:43:30 »
Mając 17 lat jest jeszcze dużo czasu na poprawę. Miałem tyle samo lat, kiedy u mnie problemy tego typu były już bardzo nasilone, ale praktycznie nic z tym nie robiłem. Nie idź w ślady takich osób  ;) Posłuchaj rad kolegów i koleżanek z forum i jeśli jest szansa na znalezienie się na jakiejś terapii, póki co niekoniecznie nawet lekowej, to idź - warto byłoby zacząć chociażby od jakiejś wizyty u psychologa (dobrego). Sam nie byłem i trochę żałuję do tej pory; może inaczej by się to ułożyło.

W każdym razie: im wcześniej zaczniesz działać, tym lepiej. Z perspektywy czasu przyznaję, że terapia, wizyty u psychologa to żadna ujma, żaden wstyd. Wielu ludzi ma potrzebę pojawienia się w końcu w takim miejscu by porozmawiać, uzyskać pomoc. Niestety działanie na własną rękę nic tu raczej nie da. Więc do dzieła; trzeba się przełamać jeśli wcześniej miało się z tym problem. Powodzenia  ;)