Autor Wątek: boję się wyjść na basen  (Przeczytany 844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pantofelek9

• Nowy użytkownik
  • *
boję się wyjść na basen
« dnia: Maj 09, 2016, 21:02:35 »
Chcę zacząć ćwiczyć, pływać, biegać, ale nie pozwala mi na to moja fobia. Boję się, że nie będę wiedziała jak sie zachować, że ludzi zobaczą mój lęk, że się ośmieszę... CO MAM ZROBIĆ, ŻEBY WYKONAĆ PIERWSZY KROK?
Opiszcie mi swoje wychodzenie poza granicę komfortu.
Boję się:(
'Żeby szukać swojej drogi nadal
I z dyplomacji mogę zrobić zamach na swój życiorys
By nie mówić, że żyłem na siłę
Chcę dotykać nieba, nie być trybem w maszynie.'

Offline SamotnyWrażliwiec

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: boję się wyjść na basen
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2016, 22:58:02 »
Ja mam ogromne trudności z wychodzeniem z domu. Biorę leki i wychodzę na siłę na basen lub na siłownię. Wysiłek fizyczny pomaga mi się trochę lepiej poczuć, no i utrzymuję sprawność i kondycję na niezłym poziomie.
Dobrze by było jakbyś mogła to robić z kimś bliskim, z osobą której ufasz, wtedy byś się czuła bezpieczniej.

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2016, 04:15:12 »
Poproś kogoś, żeby z tobą poszedł, potem jak się przyzwyczaisz będziesz mogła sama chodzić na basen, pomyśl najpierw co zabrać do plecaka, kostium kąpielowy, ręcznik, czepek, klapki basenowe, grzebień, kartę miejską, najpierw trzeba zostawić buty w szatni i założyć klapki, potem kupić bilet, potem idzie się do szatni zostawić swoje rzeczy w szafce, potem idzie się pod prysznic umyć się, umycie się jest obowiązkowe przed wejściem na basen. Powodzenia.

sapphire_dream

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2016, 09:10:50 »
też się boje iść na basen, strasznie mnie stresuje sama myśl, nie umiem się przełamać

Offline Memka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2016, 22:58:10 »
Na basen też się boję  <vv>, nawet jak chodziłam z tatą, się stresowałam, chociaż z perspektywy czasu to bardzo dobrze to wspominam, ale z przyczyn sentymentalnych- trzeba było jechać nocą przez ciemne miasto, potem na ostatnie pół godziny gasło górne światło na basnie, było wtedy mało osób, wracałam zmęczona i od razu szłam spać.
Moje wychodzenie ze strefy komfortu polega na tym, że myślę, sobie, że będę żałować jak nie zrobię tego co chcę i przypominam sobie ile już rzeczy straciłam przez lęk, staram się nie myśleć jak będzie i że jak będzie tragicznie wyjdę w trakcie,  staram się szybko wyjść z domu albo np. zapisać się na jakieś zajęcia. Ale tak naprawdę to muszę mieć odpowiedni nastrój, mam problem z realizacją pomysłów. Często mi to nie wychodzi.
@--->---->----
And I am looking out of West Berlin