Autor Wątek: Euro 2016  (Przeczytany 4546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Euro 2016
« dnia: Czerwiec 12, 2016, 21:30:10 »
Pomyślałem żeby zrobić zbiorczy temat bo pojedyncze mecze mogą mięć po jeden-dwa komentarze.

Jeśli chodzi o spotkanie Polska-Irlandia płn. Kapustka i Błaszczykowski najlepsi, najgorzej chyba Pazdan i Mączyński. Mieliśmy tez trochę szczęścia pod koniec spotkania bo przez nasze błędy Irlandczycy mieli świetne okazje i uratowały nas ich braki techniczne. Powinniśmy mieć karnego ale sędzia zaspał.

mustang

• Gość
Odp: Euro 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2016, 23:18:10 »
Dawno nie oglądałem polskiej reprezentacji w akcji i po tym co zobaczyłem to jestem mile zaskoczony. Ostatnio jak oglądałem ich mecz to nie potrafili poprawnie sklecić dwóch podań.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2016, 09:37:31 »
Jeśli chodzi o spotkanie Polska-Irlandia płn. Kapustka i Błaszczykowski
Do tego zestawu trzeba jeszcze doliczyć Krychowiaka, bo on też wyróżniał się w tym meczu.

Offline Supa

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2016, 12:06:59 »
Nie wiem czy będziecie mieli na to ochotę i czas, ale chciałbym zaproponować byśmy oceniali atrakcyjność poszczególnych meczy na przykład od 0 do 10, w takiej samej skali moglibyśmy ocenić poszczególnych zawodników, nie musi być od razu obydwu drużyn może być równie dobrze jedna. Szczerze mówiąc dość słabo śledziłem poczynania Irlandczyków wiec nie podejmuje się ich oceny. Jeśli chcecie uzasadniać swoje oceny to rzecz jasna również można. Dyskusje są mile widziane byle w miarę spokojne i nie zmierzające w stronę kłótni, bez ataków itd.

Polska- Irlandia Płn. 6/10

Z perspektywy polskiego kibica który się angażuje emocjonalnie w mecze reprezentacji to pewnie będzie za mało. Sam się złapałem na tym ze na początku chciałem dać więcej ale wydedukowałem sobie z czego to wynika ale tak bardziej na chłodno ten mecz nie był zbyt piękny, tych sytuacji nie było dużo, zwłaszcza groźnych, pierwsza połowa była bardzo średnia, nasi przez jej większość nie mogli skonstruować konkretnej akcji, było sporo schematycznych podań i czekania na błąd defensywny przeciwników. Druga połowa była już lepsza moim zdaniem, spotkanie nabrało rumieńców.
Wojciech Szczęsny 6/10
Artur Jędrzejczyk  6/10
Michał Pazdan 3/10
Kamil Glik 6/10
Lukasz Piszczek 6/10
Krzysztof Mączyński  4/10
Grzegorz Krychowiak  7/10
Arkadiusz Milik 6/10 tak, strzelił bramkę ale tak poza tym nie wykorzystał świetnej okazji i miał pomniejsze, trochę irytujące błędy które rzucały się w oczy.
Jakub Błaszczykowski 8/10
Bartosz Kapustka 8/10
Robert Lewandowski 6/10

Z Robertem miałem problem bo nie oddał strzału na bramkę i miałem przez moment zamiar dać mu nawet mniej. Dostał tyle samo ode mnie co Milik którego wkład w mecz mógł być bardziej widoczny i który robił większe zamieszanie jednak Lewandowski był kryty przez 2 a czasami 3 obrońców co stwarzało większa szanse i miejsce dla innych jego kolegów z zespołu, dzięki temu może zaistnieć ktoś inny i prędzej czy później w defensywie przeciwnika pojawia się z tego powodu luki. Mimo ze to są tylko obrońcy Irlandii warci o wiele mniej od Lewandowskiego jeśli chodzi o ewentualne sumy transferu i to wtedy kiedy policzyć ich razem Robert nie był w stanie sobie z nimi poradzić. Nie jest takim geniuszem dryblingu jak Messi, Ronaldo i Neymar, z całym szacunkiem.
Błaszczykowskiemu i Kapustce dałem tyle samo mimo ze w komentarzach czy w ankiecie bodajże na Onecie ludzie wybrali Kapustke jako najlepszego zawodnika meczu. Owszem, zaskoczył i to bardo ale w kwestii samej gry wydawało mi się ze z Błaszczykowskim zaprezentowali się na mocno zbliżonym poziomie i chyba to wrażenie części kibiców wynikało ze po Błaszczykowskim można się było spodziewać udanego występu a po Kapustce już nie, przynajmniej nie w takim samym stopniu. Byc może się mylę.
Mecz oglądałem bardziej na luźno niż jak analityk, nie robiłem sobie żadnych notatek, nie starałem się zapamiętać każdej akcji czy podania, całkiem możliwe ze coś pominąłem albo nie zarejestrowałem i te moje wnioski i oceny nie są zbytnio trafne. Mogłem niechcący kogoś z nich " skrzywdzić" i jednego nie docenić a drugiego przewartościować. Tak jak teraz patrze na tego mojego posta to mogę wyglądać ciut na lovera Lewandowskiego albo na zakamuflowanego mini-hatera Milika :D No ale niech już zostanie bo siedzę i tak za długo nad tym postem i chyba już za bardzo główkuje :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 12:08:41 wysłana przez Supa »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:02:30 »
Jednak ta irlandia północna nie taka słaba. Właśnie zbili ukrainę 2 do 0.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Supa

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:06:50 »
Tak jak patrze na wyniki z ostatnich kilku dni to sporo bramek pada w 90-92 minucie.
Jak typujecie dzisiejszy mecz Polska -Niemcy?
Chciałbym żeby było inaczej ale jednak 2:1 dla Niemców. Wolał bym się pomylić.

Offline Buka

• Best Typer
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:11:14 »
Jednak ta irlandia północna nie taka słaba. Właśnie zbili ukrainę 2 do 0.

pogoda im pomogła, przerwali mecz na chwile z powou gradu ale ciesze sie ze zegnamy ukraine i ruskow juz;]

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:14:25 »
Pogoda była taka sama dla wszystkich. Irlandia Pł. gra tak jak jej na to  pozwala rywal, a Polacy nie pozwolili im praktycznie na nic. Może dzisiaj uda się naszym chociaż zremisować, ale coś czuję, że przegramy.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:17:15 »
No fajny byłby remis chociaz ale coś czuje że bedzie dobrze.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:28:27 »
Jestem przekonany, że przegramy, ale u mnie jest tak, że jak jestem czegoś pewny to zazwyczaj jest na odwrót. Oby było tak tym razem :P

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2016, 20:54:33 »
przegramy 4:1
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2016, 23:52:45 »
dobrze ze nie postawilem kasy...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2016, 17:48:24 »
Świetny mecz, gratulacje dla naszych !!

Błaszczykowski tradycyjnie pokazał klasę, Milik zmarnował kilka dogodnych okazji, Lewandowski ściągał uwagę na siebie i robił miejsce innym. Musze jeszcze wspomnieć o kapitalnym Fabiańskim i jego paradach. Ogólnie cała nasza drużyna wypadła dobrze.
Shaqiri strzelił niesamowitego gola, bramka turnieju.
Wielkie emocje, dobre widowisko. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2016, 17:55:29 wysłana przez Supa »

Offline Supa

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:26:30 »
Jaki wynik typujecie z Portugalią? Co nasz zespół musi poprawić?

Mimo tej formy w jakiej są Portugalczycy i tak będą ciężkim przeciwnikiem, napsują nam krwi. Podejrzewam że znowu może dojść do dogrywki albo przegramy w podstawowym czasie gry. Jeśli mam już jednak wybrać jeden scenariusz i konkretny wynik to wybieram 2:1 dla Portugalii. Wolał bym jednak w tym przypadku się pomylić i będę trzymał za naszych kciuki.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:43:49 »
Piłka nozna jednak nie jest sprawiedliwym sportem, bo Portugalia wygrała fuksem. Jest zespołem o klasę gorszym niż Chorwaci, ale poniekąd jest to lepiej dla nas.  Jak Glik z Pazdanem przypilnują Ronaldo, to różnie może być. Polacy powinni grać tak jak Węgrzy,  czyli alleluja i do przodu.  Tylko problemem jest skuteczność  Milika i Lewandowskiego, bo co można poradzić na to, że  obaj mają cela jak baba z wesela    :blank: