Autor Wątek: Witam Wszystkich!  (Przeczytany 608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aamiic

• Nowy użytkownik
  • *
Witam Wszystkich!
« dnia: Lipiec 06, 2016, 00:49:32 »
Hej! Pierwszy raz udzielam się na jakimkolwiek forum, jednak bardzo potrzebuję wsparcia ludzi, którzy rozumieją przez co aktualnie przechodzę. Od dłuższego czasu cierpię na zaburzenia lękowe, ale towarzyszące im ataki paniki w dużym stopniu byłam w stanie przetrwać i kroczyć dalej przez świat. Wszystko zmieniło się 23 czerwca, kiedy dostałam wyjątkowo silnego ataku w galerii handlowej, a następnie w domu w towarzystwie rodziców. Atak był tak silny, że pojechaliśmy do szpitala i po konsultacji psychiatrycznej postawiona została diagnoza: lęk napadowy z agorafobią. Od czasu tych dwóch silnych ataków nie mogę przestać o tym myśleć, wyjście poza dom to wyzwanie życia. Psychiatra przepisał mi Afobam (z zastrzeżeniem, że mogę go brać max przez 2 tyg bo uzależnia), który częściowo przywrócił mnie do życia (brałam dwie tabletki dziennie po 0,25mg). Przeżyłam nawet Openera (w wersji emeryckiej, cały czas pod opieką przyjaciół, ale i tak bawiłam się całkiem nieźle). Od trzech dni biorę Mozarin. Jednocześnie obniżyłam dawkę Afobamu do 1 tabletki, biorąc pod uwagę, że za tydzień powinnam go odstawić. Lekarze ostrzegali, że Mozarin może na początku zaostrzyć objawy i tak też się stało. Pierwsze dwa dni przeżyłam całkiem nieźle. Dzisiaj natomiast ledwo dotarłam do pobliskiego sklepu, a w domu w trakcie oglądania filmu zaczęłam czuć ogromny niepokój, który po chwili przerodził się w kolejny przerażający atak paniki. W desperacji zażyłam drugą tabletkę Afobamu, po czasie uspokoiłam się, jednak czuję się jakby ktoś zmiksował mi mózg ;). Jestem przerażona tym wszystkim, zaczyna brakować mi chęci do życia. Osiem lat temu miałam depresję młodzieńczą (przyjmowałam Asertin), jednak to było nic z porównaniem do tego co jest teraz. Dusza chce, ale umysł i ciało nie pozwalają. Pytania do Was: jak Wasze doświadczenia? Czy aktualne nasilenie objawów niedługo minie? Mozarin rzeczywiście pomoże? Da się wykluczyć Afobam? Jakieś doświadczenia po terapii poznawczo-behawioralnej? (w przyszłym tygodniu chcę zacząć). Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Na forum znajduje się wiele ciekawych wątków, jednak przekopanie się przez nie troszeczkę zajmie :D.     

mustang

• Gość
Odp: Witam Wszystkich!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2016, 03:10:54 »
Cześć :)

Offline Szyszka

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:59:27 »
Witam na forum  <winko> Na pewno ktoś doradzi, pomoże, ja nie jestem godna ;-D
"Cho­wanie ura­zy jest jak pi­cie tru­ciz­ny w nadziei, że po­zabi­ja Twoich wrogów"

"And how does it feel, to be what you've become, what you said you would never be?"

Online JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:04:20 »
Cześć :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:57:09 »
Witaj na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2016, 01:52:01 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall