Autor Wątek: Alkoholizm  (Przeczytany 22064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon

• V.I.P
Alkoholizm
« dnia: Październik 27, 2010, 15:05:04 »
No w końcu trzeba założyć ten wątek :P Zacznijmy od mocnego wejścia, Marek Piwowski - "Korkociąg"

http://www.youtube.com/watch?v=xxCSghm1aVk&feature=player_embedded#!

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Odp: Alkoholizm
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2010, 16:19:11 »
Mocne i tragiczne :(
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2010, 19:27:24 »
Lon, masz u mnie dużego plusa za ten film tutaj wstawiony. 
Są na nim pokazane skrajne przypadki działania alkoholu na organizm ludzki.
Jest jednak też druga strona medalu, gdzie zostało udowodnione pozytywne działanie alkoholu na człowieka. Są to jednak znikome ilości spożywane leczniczo i wpływające dobrze na układ krążenia.
Wina, najlepiej czerwonego możemy wypić raz na tydzień, nie więcej jak 1 gram na każdy kilogram ciała. Czyli człowiek o masie 80 kg może wypić 80 gramów wina raz na tydzień.
Alkohol wysokoprocentowy dopuszczalny jest w ilości 0,25 gramów na każdy kilogram ciała. Czyli człowiek o masie 80 kg może nie więcej jak 20 gramów dobrego alkoholu, na przykład koniaku raz na tydzień.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2010, 09:33:20 »
Ja słyszałem tylko, że piwo jest zdrowe na nerki, a wino na trawienie, do obiadku  <glupek2>

Cytat: Samek
Są na nim pokazane skrajne przypadki działania alkoholu na organizm ludzki.

No nawet bardzo skrajne ;) Film jest trochę stronniczy, przesadzony, ale taki ma cel - żeby odstraszać od alkoholu.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 09:34:53 wysłana przez Lon Luvois Fuller »

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2010, 12:24:47 »
Ja słyszałem tylko, że piwo jest zdrowe na nerki, a wino na trawienie, do obiadku  <glupek2>

Być może jest zdrowe na nerki, bo powoduje szybsze uwalnianie substancji przemiany materii z organizmu. Wszystko jednak zależy od tego ile piwa pijemy w określonym czasie. Jeśli codziennie pijemy buteleczkę, to jest duże prawdopodobieństwo, że w krótkim czasie uzależnimy się od alkoholu, a to już prowadzi do tragedii :(
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2010, 13:06:29 »
Dlatego ja pije raz na kilka tygodni, ale z 10 piw ;D

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2010, 16:30:14 »
Tutaj znalazłem statystyki :
http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=155&Itemid=144
Według nich w Polsce mamy 800 tys alkoholików. Więcej statystyk w linku.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl/Utrecht
    • inst
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2010, 20:39:20 »
Te statystyki nie odpowiadają rzeczywistości, sam znam przynajmniej kilku alkoholików nie wpisanych w "papiery".
Film ciekawy, do tej pory z Piwowskiego widziałem tylko "Rejs" i "Wniebowziętych" :)
Objawy delirki miałem podobne jednak przy zachowanej samoświadomości, paskudny stan.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2010, 21:02:08 »
 <suspicious>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2010, 13:09:07 »
http://www.youtube.com/watch?v=_Ld6aiyahXs#

Ja wole ten film "Arizona" dodaję tutaj pierwszą część, resztę możecie obejrzeć na youtubie.
fundacjamaja.pl

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2010, 15:39:21 »
Muszę się nauczyć tej metody podsłuchiwania przez szklankę   <hahaha>

Satori

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 02:01:06 »
Przez kilka lat "leczylem sie" alkoholem  <jabol2>  <glupek2>  <szok2>  <rozga> Pomagal mi zawsze poczuc sie czlowiekiem - dodawal odwagi, przyjemnosci, leczyl doly...w koncu doszlo do tego, ze nie potrafilem juz bez niego funkcjonowac - pierwsza mysl rano, jak bardzo nie chce mi sie isc do sklepu po jakies piwa czy cos mocniejszego no ale zmuszalem sie, mialem hm "motywacje"   <szok2> <rozga> by sie ruszyc z domu. Wszystko co robilem (oprocz moze czynnosci umyslowych, z ktorymi zreszta ostatnio tez bylo bardzo kiepsko bo nie moglem sie skupic i wysiadla mi pamiec) musialem rozpoczac z alkoholem, za nic nie moglem sie zabrac na trzezwo. Ucieczka w alkohol. Radzilem sobie w ten sposob ze swiadomoscia pewnych rzeczy. Nie moglem osiagnac poczucia szczescia z realizacji wartosci, wiec osiagalem je przy pomocy alkoholu. Wiele zrozumialem, w tym nieswiadome motywacje do picia. Jednym z moich noworocznych postanowien jest przez okragly rok nie wypic ani kropli alkoholu. Chce po prostu w ten sposob sam sobie pewne rzeczy udowodnic. Kilka osob pisalo mi, ze nie musze od razu odstawiac tylko popijac mniej i rzadziej. Ale ja tak nie potrafie. Chce sobie samemu cos udowodnic i nauczyc sie zyc bez.  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 02:03:30 wysłana przez Satori »

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:31:17 »

Oby Ci się udało. Trzymam kciuki. Ja mam w domu alkoholika, który ma papke z mózgu, no i widzialam tez skutki zapicia sę prawie na smierc, wiec mimo ze mam slabosc do alku i lubie sie napic, to jednak watpie, bym kiedykolwiek wpadla w uzaleznienie typu - dzien bez alku, dniem straconym.
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

Satori

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:35:43 »
uzaleznienie typu - dzien bez alku, dniem straconym.

Dzieki :) Jak narazie sie udaje :P
U mnie tak wlasnie wygladalo to, jak piszesz...

----------------
Now playing: Ras Algethi - Nubes Obscura
via FoxyTunes  <kapela>