Autor Wątek: Recenzje filmowe  (Przeczytany 1067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Recenzje filmowe
« dnia: Sierpień 11, 2016, 22:32:51 »
Wydawało mi się że już kiedyś taki temat był ale nie mogłem znaleźć, chyba usunięty albo jakoś inaczej się nazywał.
Tytuł movie sam za siebie więc raczej dodatkowy opis jest zbędny.

Może ktoś tęskni za Arturem Kinomaniakiem Pietrasem albo po prostu chciał się dowiedzieć czegoś na temat filmów

« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 08:20:11 wysłana przez Supa »

Offline Supa

Odp: Recenzje filmowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:48:05 »
Ranking najlepszych filmów fantasy/SF 2015 r. Zgadzacie się z nim? Może sami byście dodali jakichś inny film?

Wszystkich z tej listy nie obejrzałem. Widziałem Mad Maxa, Ex Machina, Marsjanina, Pentameron i wszystkie z nich mi się podobały.

Offline Supa

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2016, 14:34:09 »
Zgadzacie się z tą recenzją? Był już ktoś na filmie?

http://tomaszraczek.pl/wiadomosci/id,2159/Smolensk.html

Ja jeszcze go nie oglądałem. U mnie w kinie ma być za niecały tydzień, nie wiem czy się wybiorę. Zwiastuny nie robiły najlepszego wrażenia. Ja oczekuje od takiego filmu, na tego typu temat większego realizmu, oddania prawdy, coś w rodzaju paradokumentu a nie przeplatania prawdy z fikcją.  Obawiam się że część widowni może go traktować dosłownie od początku do końca i na nim budować swoje przekonanie odnośnie tragedii smoleńskiej, śledztwa, udziału mediów, polityków etc.  Że tutaj jest pokazywane skrywane, zakamuflowane i zdławione informacje które maja wszystkich zaszokować jeśli nie zwalić z nóg. Jeśli jednak są wytworem czyjejś fantazji, wyobrażeń to już nie ma takiego ciężaru gatunkowego. Ja mam wrażenie że twórcy chcieli by żeby ten film był postrzegany jako fabuła kiedy ktoś im zarzuca błędy czy propagandę a przez resztę widowni jako całkowitą prawdę i wyjaśnienie faktycznych przyczyn, sprawców, przebiegu katastrofy a właściwie to zamachu i tuszowania tego co stało się po 10 kwietnia. To już widać po wypowiedziach twórców po premierze i niektórych widzów którzy wypowiadali się w mediach.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2016, 14:50:25 »
Słyszałem, że ten film to jest farsa i komedia. Na końcu spotykają się ze sobą duchy ofiar katastrofy oraz duchy zamordowanych oficerów w Katyniu :))

Offline Supa

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2016, 12:21:48 »
Miałem zamiar wybrać się na ten film ale teraz mam już zbyt duże wątpliwości, może szkoda pieniędzy...

Przejrzałem jeszcze więcej różnych recenzji od video po pisane i mniej więcej wypadają dość podobnie czyli że film to taki raczej "średniak".

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2016, 13:14:54 »
Miałem zamiar wybrać się na ten film ale teraz mam już zbyt duże wątpliwości, może szkoda pieniędzy...
Za chwile bedzie za friko w necie ;) Efektow specjalnych bym sie nie spodziewał więc też mysle ze szkoda kasy...

Sorry za offtop, ale nasunela mi sie taka refleksja. Bartłomiej Topa, koleś z mojego miasta, mieszkał w jednym bloku i kolegował sie z moim szwagrem...
Zdrowa rodzina, a mój szwagier mial ojca alkoholika którego własnoręcznie wykopał z domu w wieku 16 lat...ale niestety dorosłe dzieci alkoholików nie mają łatwego życia i często same chleją...dlatego mój szwagier juz w trumnie od 5 lat a Bartłomiej Topa zaczyna zbierać poważne plony swojej pracy artystycznej...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Supa

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2016, 17:16:54 »
Wiem że w temacie jest cząstka "filmowe" ale postanowiłem tutaj umieścić również serial, szkoda robić osobny temat.

Ponoć dobra produkcja. Chyba go sobie obejrzę, ciekawie się zapowiada.

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2016, 23:10:49 »
Widzialam zapowiedz "Prostej historii o morderstwie", wydaje się byc fajnym filmem, nieoczywistym...mam zamiar się wybrać.

Wołyn wgniata w fotel, czasami trzeba zamknąć oczy , ale fabula jest ciekawie utkana, wciąga w tamte czasy. Film jest doskonale zrobiony, aktorzy super. Wg mnie obowiązkowy.
Jako że film jest Żydom nie na rękę, więc do Oskarow nawet nie startuje. Mam nadzieje że dystrybutor pusci go w świat i że Świat go zobaczy.
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Supa

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2017, 15:41:19 »
Jak zapatrujecie się na te rankingi? Macie może jakieś swoje? :) Jaki był Waszym zdaniem najlepszy film 2016 r. a jaki najgorszy? Ja na razie nie mam swojego zdania, większość tych filmów podanych w obydwu filmikach z linków nie widziałem. 

Offline Supa

« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2017, 23:29:49 »
Jakby kogoś ciekawił " Botoks" Patryka Vegi

http://www.filmweb.pl/film/Botoks-2017-786410

Filmu nie obejrzałem i nie wiem czy zobaczę. Z tego co widzę i czytam jest dość kiepsko. Mówią że położył dźwięk co w filmach Vegi od pewnego czasu jest już tradycją.  Tak było w Służbach specjalnych, tak było w Pitbull Nowe porządki, tak było przy okazji Pitbull Niebezpieczne Kobiety.  Filmy są kasowe, mają rekordową frekwencje, zarabiają kupę kasy a Vega dalej nie może przypilnować dźwięku.  Zatrudnij jedną gwiazdę mniej, zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w tym miejscu.  Naprawdę wielu youtuberów którzy nagrywają jakieś scenki, nie statyczne vlogi w mieszkaniu mają to tak nagrane że lepiej wszystko słychać a to są w większości przypadków amatorzy. Czytałem już wiele komentarzy na temat wszystkich tych wymienionych filmów i wiele osób to irytuje. To jakieś telewizyjne budżetówki, telewizyjne zapychacze-seriale gdzie zatrudniają praktycznie samych naturszczyków, wszystko jest robione po kosztach przykładają do tego większą wagę. Jeszcze 10 filmów musi w ten sposób zepsuć żeby to zmienić? Z tego co słyszałem to w szkole filmowej za taki dźwięk oblewają, studenci przynajmniej Ci poważni którzy nagrywają za 100 zł wstydzą się coś takiego przedstawić. W kinie oczywiście przejdzie każde gówno.