Autor Wątek: Dodatkowe kilogramy po lekach na nasze schorzenia?  (Przeczytany 807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Buka

• Best Typer
Dodatkowe kilogramy po lekach na nasze schorzenia?
« dnia: Październik 23, 2016, 12:36:08 »
Elo.

Nie oszukujmy sie te wszystkie ssri i antydepresanty , benzo i neuroleptyki ktore bierzemy powodują chamskie parcie na słodycze i fast food.

Czy waszym zdaniem jest to celowe wybijanie przez "rzadacych światem" słabszych /schorowanych osobników?

Nie dość ze te leki mieszają w hormonach przysadki to powodują otyłość i zmniejszenie chęci na ruch. Otyłość równa sie wszystko. Cukrzyca,nadciśnienie, rak, miażdżyca tachykardia, ku..... Wszystko

Co waszym zdaniem powinniśmy robic? Celować z lekarzem w jak najmniej możliwe dawki? I wiecej ruchu? Sport? Jak sobie radzicie?

Dlaczego 'nasze" leki maja najwięcej skutków ubocznych?

Wydaje mi sie ze psychiatrzy nie chetnie chca odstawiać leki i próbować tylko psychoterapii. Daje to do myślenia gdyż chca leczyć do konca zycia chemią?
Zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 12:40:25 wysłana przez Buka »

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
Odp: Dodatkowe kilogramy po lekach na nasze schorzenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2016, 13:04:28 »
Nie jestem przekonany, żeby u mnie to leki powodowaly parcie na zarcie... to jest problem braku zadowolenia z życia a trzeba przyznać, że pizza, jajka na boczku czy wafelki są pyszne ale niestety nie zdrowe... chumor nie poprawi mi sie po zjedzeniu marchewki czy nawet jabłka... dlatego waze 130kg (ps: mam nadzieje ze lekarz nie kaze mi we wtorek stanąć na wadze) żarcie to tylko jedna z form poszukiwania zadowolenia z zycia, moze to byc dla niektorych alkohol czy papierosy...
Kiedyś wymyslono żeby ograniczyć tłuszcz w produktach przez co żarcie smakowalo jak mokra tektóra...dlatego zdecydowano sie wszedzie walić cukier...butelka coli ma cukru dla trzech osób na trzy dni normy stad cukrzyca, otyłość i nadwaga...
Co do pyschiatrii jako takiej to jest to wg wielu osób jedna wielka ściema, wiekszość chorób jest zmyślonych a te ktore sa faktycznie chorobami psychicznymi nie potrafią być przez psychiatrów wyleczone... cała ta naukowa otoczka neuroprzekaźniki i brak ich równowagi w mózgu to też ściema... bo nikt nie wie jaki ma być prawidlowy poziom tych że neuroprzekaźników, a badania opieraja sie na zawartości w krwi co wcale nie musi oznaczać tego jakie jest stężenie w móżgu...
Sam brałem mase leków niektóre o nazwie jak Asertin zeby zasugerować że po tym leku bęziemy asertywni i przebojowi, a niestety okazało się to gówno warte... Opiewany chomiliami Prozac tabletka szczęścia to też wymysł koncernów farmaceutycznych bo żadną tabletką szczęścia nie jest...też przetestowałem na sobie...
Jeszcze w sprawie efektow ubocznych prawdopodobnie wiele jest zatajanych...ostatnio czytalem ze na rynku chińskim ponad 80% badań klinicznych jest fałszowanych... w stanach które mają tak skorumpowany system moze być nawet gorzej a potem w oparciu o takie badanie daje sie kredyt zaufania i wpuszcza leki na inne rynki...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 13:06:47 wysłana przez JOY OF SATAN »
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Buka

• Best Typer
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2016, 13:11:40 »
A to prawda ze w  stanach prawnicy uczą klientów  jak bezpieczenie  upaść i żeby sobie nic złego nie zrobic, Ale cos zrobic mimo wszystko, zwalić na lek = milionowe odszkodowania..?

Dlatego tez na ulotkach różnych leków psychoaktywnych jest napisane:

Skutki uboczne(czasem) : Zatrzymanie akcji serca, wstrząs, atak padaczki, zatrzymanie krążenia, omdlenia, a także objawy NA KTORE TEN LEK MA DZIALAC .. No i najlepsze na ulotce klonazepamu pisali czasem: Zgon  polaczeniu z alko.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 13:16:10 wysłana przez Buka »

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2016, 13:21:19 »
Nie wiem jak w stanach uczą prawnicy, ale tam nawet na mydle musi być ostrzezenie ze nie wolno spożywać... bo jakiś  kretyn zeżre i poda producenta do sądu... co do efektow ubocznych to wszystkie leki jakis mają a jak lekarz mówi że ma pomóc to nikt nie mysli po przeczytaniu ulotki ze to akurat "ja" będe tym 1 na 100 000 przypadkiem zgonu... ale naprzyklad paroxetyna ktora ja biore, jest opisane w necie ze spowodowalo cięzka depresje i samobojstwa i jakoś nikt z koncernów nie poszedl siedzieć...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2016, 13:50:40 »
Po innych tabletkach też się tyje np. po lekach sterydowych, lekach na tarczycę, po pigułkach antykoncepcyjnych chyba też.
 Ja po xanaxie (chyba po nim)  przytyłem ok. 30 kg, ale mi te kilogramy były na rękę, bo wcześniej ważyłem coś ponad 50 kg.
 Teraz  nie biorę tabletek i waga mi spadła z 80 do 70 kg mimo tego, że żrę jak wieprz.

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2016, 14:08:19 »
Ja wiem ze tak jest mowilem o sobie i moim zarciu i tyciu... :) ale te leki co mącą w hormonach to juz wogóle porażka...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 14:10:53 wysłana przez JOY OF SATAN »

Offline Phobos

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2016, 17:24:09 »
Od tylu lat przerózne leki biorę i póki co wyniki mam dobre. Faktem jest że w pewnym momencie mi się przytyło no ale to moja wina i mojej diety :/
"Mathematics is the language of nature"

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2016, 18:45:50 »
no ale to moja wina i mojej diety
No ale przecież od tabletek się nie tyje, tylko od tego, że się chce więcej żreć

Offline Phobos

• Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2016, 18:47:35 »
Propranolol zaburza gospodarkę lipidową
"Mathematics is the language of nature"

Offline saintan

• paranoia activity
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2016, 18:04:39 »
Ja chamsko przytyłem, gdy zacząłem brać leki. W latach 2006-2008 ponad 20 kg....a im się bardziej człowiek starzał, tym tych kg nie szło zrzucić. Teraz ważę ok 90 kg :blank:
Nie jem przy tym jakoś wybornie dużo...
pozdrawiam
-saintan-

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2016, 19:07:24 »
jak widać nie tylko mnie to spotkało, ja w sumie przytyłam 30 kg, długo się już leczę i leki przyjmuję (3 lata), kiedyś rozmiar M, teraz rozmiar XXL.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2017, 13:58:13 wysłana przez Monia0 »

Offline Pippitröja

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2017, 17:58:56 »
ja po głupiej hydroksyzynce mam mega napady "przymusu jedzenia" :] kiepsko mi z tym, próbuję ten napad głodu na żarcie zapijać wodą, mimo napadów "na słodkie" uważam że lek jest cuuuudowny. No ale co on robi z parciem na słodkie to jest chamskie z jego strony, bardzo dobrze to ujęte zostało. chamskie napady jedzenia.

Offline Anna-40

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2017, 19:37:53 »
ja na razie odstawiłam leki,bo budziłam się w nocy i myslałam,ze umieram,kiedy powiedziałam o tym psychiatrze to była zdziwiona,bo rzekomo nikt na nie  nie narzekał,jeśli chodzi o napady głodu to mam je prawie bez przerwy jest to tzw,kompulsywne jedzenie,,gdy byłam młoda stale dbałam o linię,po 40+ przestałam i niestety przytyłam >:(

Offline Enua

• Profesor
  • Miejsce pobytu: .
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2017, 18:34:31 »
Przytyłam aż 16 kg po depakinie,do dziś nie umiem schudnąć.Nosiłam XS/S a teraz M i mam odstający brzuch :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2017, 18:37:59 wysłana przez Enua »

Offline Enua

• Profesor
  • Miejsce pobytu: .
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2017, 19:51:34 »
W dalszym ciągu jestem na lekach i nie potrafię schudnąć :(