Autor Wątek: Tajemnice nieśmiałości  (Przeczytany 5947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Tajemnice nieśmiałości
« dnia: Listopad 14, 2010, 10:42:58 »
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 10:45:17 wysłana przez nika »
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline leniwy kocur

• arcyaspołeczny indywidualista
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wielkopolska
Odp: Tajemnice nieśmiałości
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2010, 12:56:02 »
Ciekawy artykuł, też bym chciał żeby mi ktoś pomógł jak byłem dzieckiem.
- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2010, 23:09:42 »
Nom szkoda, że tak mało dzieci dostaje pomoc  :-X gdyby pomoc przyszła odpowiednio wcześnie może nie byłoby tylu fobików ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:40:54 »
dokładnie... dzieci są zagubieni i zaczyna się wstyd,fobia...

można wyleczyć się z wstydliwości ???

Offline Artmedia9

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Podkarpacie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2013, 21:17:14 »
najgorzej gdy poznajemy osobę śmiała. można wpaść w depresję mając wrażenie że jestem ileś tam lat rozwoju za nią,,.

Offline Pasek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 14:23:09 »
No poczytałem trochę tego bloga - świetne wpisy :)
A co sądzicie o afirmacja na nieśmiałość? Na tym blogu też jest o afirmacjach http://zenforest.wordpress.com/2009/04/23/afirmacje-co-robic-kiedy-nie-dzialaja/

Ostatnio na innym forum znalazłem temat kobiety 25 lat, która opisywała jak je stosowała i jak bardzo jej pomogły - stąd moje zainteresowanie.
Nawet znalazłem takie afirmacje typowo na pewność  siebie i nieśmiałość producenta Hepika - czy ktoś może je stosował?

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2013, 16:19:37 »
Wszystkie metody nazwijmy je holistyczne, które sa czesto wyśmiewane z braku podstaw naukowych, maja istotny wpływ na psychikę i wiele chorób. Dlaczego? Odkąd mindfulness podciagnieto do tzw. psychologii pozytywnej to nagle w badaniach zaczęło działać. Psychologia pozytywna ma na celu "to make normal life more fulfilling", czyli wypełnienie życia pozytywnymi treściami, mogą to być treści abstrakcyjne, w celu koncentracji na nich i wywołania reakcji relaksacji, szczęścia i doprężenia organizmu. O ile sama metoda holistyczna może być czysto abstrakcyjna, o tyle "prevention and management of pathology, positive psychiatry" czyli relaksacja, uczucie szczęścia, zmiany neuroprzekaźnikowe wynikajace z tej abstrakcyjnej holistycznej metody są realne i mogą być i są potwierdzone naukowo prostym badaniem neuroprzekaźników np. w moczu. Jest to też coraz bardziej popularne jako odskocznia od stresu, napięcia, nagonki, tyrania, zmartwień, wiecznie rozczarowującego życia,  itd.
Krytycy co wyśmiewają metody holistyczne skupiają się na tym że skoro nie można udowodnić istnienia zawarych w nich treści np. energii kosmicznej i czakr, bądź te treści są śmieszne lub absurdalne no to nie mogą działać. Natomiast psycholodzy pozytywni wiedzą że nie chodzi tu o dowodzenie rzeczy zawartych w metodach  psychologii pozytywnej, ale jej bezsprzeczego pozytywnego wpływu na organizm i układ nerwowy, co można potwierdzić badaniami laboratoryjnymi neuroprzekaźników. Tak samo jak pomyślisz o pachnącej pizzy, ser, pieczarki, kurczak, papryka, ketchup właśnie ją bierzesz z tależa i czujesz aromatyczny pierwszy kens.... ślinianki wydzielaja ślinę, tak samo metody holistyczne robią harmonię tej "neuroprzekaźnikowej zupy" w organizmie która jest podstawa całej dzisiejszej psychiatrii i psychologii, czujesz to w postaci relaksacji, poczycia szczęścia i odpoczynku od tysiecy negatywnych rzeczy które by Cie dreczyły w tym czasie, w danym czasie jest to na czym się skupisz o czym myslisz że jest i takie metody wyrabiaja nawyk pozytywnego myslenia, trzba chcieć sie zmienić, z czasem wszystko sie uda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 16:39:23 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Pasek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2013, 09:49:15 »
Dzięki za kawał porządnego wykładu na ten temat.
Poczytałem i jak wczoraj o tych afirmacjach i racja - z różnymi opiniami się spotkałem. Ale mimo wszystko zdecyduję się na nie bo wydaje mi się to logiczne i myślę, że to może zadziałać.

Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Offline ceem

• Nowy użytkownik
  • *
    • Forum dla nieśmiałych
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2013, 11:42:55 »
porządny artykuł :)
Nieśmiali razem ---> www.niesmiali.net.pl

Offline Przebudzony

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2013, 17:16:16 »
Przerażające jest ilu młodych ludzi cechuje nieśmiałość, od dziecka społeczeństwo wpaja nam ideały, mówi jak wszystko ma wyglądać. Skutkuje to tym, że później nie ma indywidualistów, wszyscy zachowują się jak masa, świat staje się nudny, a każdy wyróżniający się człowiek jest uznany za co najmniej dziwnego. Ma to ogromny wpływ na psychikę dzieci i nastolatków, a w późniejszym etapie nawet dorosłych.