Autor Wątek: Czy antydepresanty rzeczywiscie pomagają  (Przeczytany 3220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
Czy antydepresanty rzeczywiscie pomagają
« dnia: Styczeń 19, 2017, 16:44:56 »
Witam
Niech proszę ktoś sie wypowie komu antydepresanty pomogły w fobiach. Bo mam jutro wizyte u psychiatry i zastanawiam sie czy isć jak wszedzie czytam ze tabletki nie pomagaja

4rt

• Gość
Odp: Czy antydepresanty rzeczywiscie pomagają
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2017, 17:32:55 »
tak, są takie antydepresanty, które dobrze sobie radzą z lękiem. ale są różne drogi, niekoniecznie muszą to być antydepresanty, mogą być jakieś stricte przeciwlękowe czy uspokajające. psychiatra będzie wiedział co Ci dać. Fakt, że te leki trzeba czasem dopasować i nie na każdego działa każdy środek. Czasem potrzeba czasu i prób. Zatem się nie zamartwiaj, tylko ciepłe buty i do lekarza :)

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:59:26 »
biore 2 dzien parogen i mam straszne wyrzuty sumienia czy dobrze robie. Nie mialem fobii takich zebym nie mogl funkcjonować. Powiedzcie czy robie dobrze czy lepiej odstawić. W ogole to czuje sie coraz gorzej

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:07:45 »
Dlaczego masz wyrzuty sumienia ?
 Taabletki pomagają, ale  wszystko zależy od tego jakich efektów oczekujesz. Jeżeli ktoś oczekuje, że po tabletkach przerodzi się z "kurczaka w orła", to się rozczaruje. Natomias jezeli ktoś oczekuje, że  po tabletkach będzie normalnie funkcjonował bez tych wszystkich dziwnych objawów które generuje Fobia Społeczna, to raczej będzie zazdowolony.
 Istnieje szansa,  że nabierzesz poprwnych nawyków i po odstawieniu leków przykrych objawów FS mieć nie będziesz.
Z czytaniem opinii na temat leczenia daj sobie spokój, bo to jest bezsensu. Niby wszyscy tutaj mamy fobie Społeczna, ale kazdy ma inne objawy i kolokwialnie mówiąc każdy ma swoją  prywatna jazdę.

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:17:22 »
Dzieki troche mnie uspokoiles. Bo oczywiscie zgooglowałem PAROGEN i duzo negatywnych opinii jest. I o to chodzi, że troche sie sie czuje ze musze korzystac z pomocy tabletek jak ja normalnie funkcjonuje praca itp tylko mam lęki częste związane z erytrofobią

Offline fifikse

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: świat
  • cokolwiek
    • fifikse blog
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:34:38 »
trudno powiedzieć czy są Ci potrzebne - sam pewnie wiesz (czujesz) najlepiej co Ci pomaga czy tam pomóc może, a co nie. faktycznie antydepresanty stosowane są czasem (często?) w leczeniu wszelkich lękowych zaburzeń ze skutecznością raczej słabą z tego co mi wiadomo, choć wiadomo, że na każdego leki działają inaczej, tzn. różnie z tą skutecznością w zależności od problemu i osoby bywa.

parogen to chyba paroksetyna (?) jeśli dobrze pamiętam/dobrze kojarzę. brałam ten lek - paroksetynę pod jakąś inną nazwą handlową - bardzo krótko i czułam się po nim bardzo źle. zupełnie nie pomógł mi na żadne lęki-nielęki, depresje-niedepresje, nerwice, obsesje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia... hehe, celowo wymieniłam chyba wszystkie możliwe powody stosowania tego leku, jego nadużywania, jak i wszystkich innych SSRI, bo NADUŻYWANE to moim skromnym zdaniem, niekoniecznie jedynie słusznym, no ale... typowe podejście wszelkiej maści psychospeców do antydepresantów, szczególnie tych "selektywnych", czyli: "dla wszystkich i na wszystko to" także no... Twój wybór właściwie, bo w sumie to chyba prawie każdy psychiatra wciśnie Ci SSRI, a to czy będziesz chciał się tym faszerować zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:51:39 »
w leczeniu wszelkich lękowych zaburzeń ze skutecznością raczej słabą z tego co mi wiadomo

skutecznosc slaba ? to po co one są

Offline fifikse

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: świat
  • cokolwiek
    • fifikse blog
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:19:11 »
moim zdaniem antydepresanty, jak zresztą sama nazwa wskazuje to leki mające pomagać ludziom cierpiącym na depresję - to jest ich główne zastosowanie, główny mechanizm działania. wszystkie inne próby zastosowania ich w leczeniu zaburzeń "niedepresyjnych" (choć wiadomo, że to, co potocznie nazywamy "stanem depresyjnym/depresją" mając zwykle na myśli obniżenie nastroju niekoniecznie chorobowe, w każdego rodzaju "psychozaburzeniach" występuje dość często) nie są poparte wystarczającą ilością badań lub wystarczającą ilością dowodów skuteczności. TO SĄ ZWYKLE WYNIKI ZBLIŻONE DO PLACEBO, już gdzieś chyba na tym forum nawet o tym wspominałam i nie jest to jakaś tam wiedza wyssana z palca - czytałam o tym nie raz (i nie dwa <- kiedyś się temetem psycholeków w ogóle interesowałam) to zwykle coś w rodzaju: "trwają próby zastosowania (tu nazwa leku) w przypadku (...)" i bez jakichkolwiek dowodów skuteczności (czyli wyników wspomnianych badań) przenoszą to do "zastosować w przypadku" ... ewentualnie "badania pokazały iż u 51% przyjmujących (tu lek) zanotowano poprawę, podczas gdy w grupie przyjmującej placebo poprawę zaobserwowano u 49% badanych" (o tym też już gdzieś pisałam) nie moje badania - moje doświadczenia co najwyżej, a te potwierdzają wyniki badań, które mówią jedynie o EFEKCIE PLACEBO (bo inaczej ja tego odczytać nie potrafię, sorry), moje doświadczenia z antydepresantami są ZŁE, co oczywiście nie znaczy, że każdego innego człowieka też, lub, że i Twoje takie będą. będą - nie będą - być nie muszą (w zależności od Twojego nastawienia do farmakoterapii - wiary w nią/niewiary. IMO). 

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:26:02 »
no właśnie kilka wypowiedzi znalazłem, że ludzią cierpiących na erytrofobie leki zmienily zycie na lepsze. Moze wlasnie jesli ktos nie ma duzych lęków (jak ja) i wdrożę leczenie i bede pracowal nad soba to rzeczywiscie bedzie lepiej. Tylko szkoda ze psychiatra mi nie przepisal seroxat niby tez paraksetyna ale duuuuzo dobrych opinii czytalem o nim

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:01:52 »
Kolego przecież z tego co piszesz to doskonale zdajesz sobie sprawę że to to samo   <ptak> więc w czym problem ?   

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2017, 14:46:32 »
   trash Nie do końca tak jest. Teoretycznie xanax i afobam to ta sama substacja, ale oba te leki działają jakby inaczej.  Xanax jest lepszy od afobamu
Ktoś kiedyś wytłumaczył mi, ze substacnja czynna jest ta sama, ale wypełniacze  już inne, czy jakoś tak
 Każdy może sobie to sprawdzić na zwykłych lekach. Teoretycznie ibuprom max to klasyczny paracetamol ?  W przypadku bólu głowy ibumprom działa zdecydowanie szybciej i dłużej niż  czysty paracetamol przy założeniu, że dawka jest taka sama

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2017, 15:19:15 »
dokladnie tak jest o serotaxie czytam wszedzie pozytywne opinie a o parogenie w negatywne

Offline Gaba Pentyna

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2017, 15:40:33 »
W moim przypadku leki antydepresyjne nie pomogly na moja fobie.

Warto jednak probowac.

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2017, 16:22:44 »
W moim przypadku leki antydepresyjne nie pomogly na moja fobie.

Warto jednak probowac.

Jakie brałaś ?

Offline samotniczek

• Kolorek samotniczek
  • Miejsce pobytu: Pomorskie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2017, 16:24:33 »
Karal na poczatku leczenia paroksetyna zawsze jest chwilowe pogorszenie samopoczucia jak i nasilenie lekow, stresow itp, to moze potrwac z 2 tygodnie , a potem powinno byc juz tylko lepiej. Nie ma co za duzo czytac  w internetach tylko czekac na pozytywne dzialanie :). Sam walcze z erytrofobia od 15 roku zycia i pamietam jak lekarka zapisala mi kiedys xetanor (tez paroksetyna) to nie bylo bata zebym sie zaczerwienil. Po roku dzialanie leku zaczelo slabnac i odstawilem , ale pomoc pomoglo. Co do wyrzutow sumienia hmmm jesli zdecydowales sie isc do psychiatry to znaczy, ze masz juz dosyc tego czerwienienia sie i chcesz poczuc sie lepiej. Kazdy chce sie dobrze czuc dlatego nie masz sobie czego wyrzucac . Glowa do gory bedzie dobrze tylkomprzeczekaj najgorsze 2 tygodnie :)