Autor Wątek: Czy antydepresanty rzeczywiscie pomagają  (Przeczytany 4886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ChodnikowyBisza

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Czy antydepresanty rzeczywiscie pomagają
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 09, 2018, 13:22:01 »
Mi antydepresanty pomagają bardzo. Biorę trzy rodzaje leków: mirtazapinę (na depresję), paroksetynę i depakinę (na wahania nastroju) i wiem, że bez tych leków jestem jak dziecko we mgle.

Leki niejednokrotnie postawiły mnie na nogi, toteż rzec mogę, że są skuteczne. Co nie znaczy, że u każdego konieczne ;D
"I walk through hell almost every night, but I believe it's a pathway"

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 13, 2018, 16:07:48 »
duzo dają ale ciekawe czy ktoś po odstawieniu sie wyleczyl czy problem zawsze wraca

Offline demcienistyczny92

• ''kiedy cię dopada zwątpienie wylicz, choć jeden raz kiedy świat cię zadziwił..''
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Dolnośląskie
  • 《♧ToJużNieJaUmarłoCośWeMnie¡NicMiSięNieChce♧》
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:26:19 »
Niegdyś naczytałem się sporo o tropkach i póki co walczę bez farmakoterapii ze sobą jest ok. Wiadomo że to nie to co z lekami ale da się przetrwać :((
" wiem, czasem to wredny skurwiel, raczej nie siedzi potulnie,
i kiedy już plecak masz pełen wkurwień dorzuci chętnie furie.. !"

Offline Regis

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:47:33 »
duzo dają ale ciekawe czy ktoś po odstawieniu sie wyleczyl czy problem zawsze wraca

W marcu będzie rok jak odstawiłem antydepresanty po 4 latach stosowania, pomijając efekt odstawienia, w przeciągu tych 8 m-cy, miałem dwa epizody godne uwagi, lecz nie były one tak silne i destrukcyjne jak to miało miejsce w przeszłości.
W moim przypadku równocześnie do farmakoterapii, jest nadal stosowana terapia - na początku; moduły terapii poznawczo-behawioralnej, następnie i do teraz terapia ericksonowska, również zachęca się mnie do uczestnictwa w terapii grupowej, ze względu na fobię.
Odwołanie się do technik terapeutycznych, podziałało, raz to skrócił się czas, dwa zmniejszyło natężenie stanu depresyjnego, niestety każdy z tych epizodów wywołałem na własne życzenie oraz niedbalstwo, wyglądało to jakbym chciał się ukarać, sprowadzając sobie depresje. Nie bez znaczenia było środowisko w którym przebywałem w moim przypadku to istotny czynnik nawrotów.
Na chwilę obecną bardzo pilnuję higieny psychicznej, miło by było gdyby stała się ona rutyną, wtedy z dłuższej perspektywy, będę mógł wypowiedzieć się na temat nawrotów bardziej rzeczowo.

Offline karal

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 07, 2018, 11:01:21 »

W marcu będzie rok jak odstawiłem antydepresanty po 4 latach stosowania, pomijając efekt odstawienia, w przeciągu tych 8 m-cy, miałem dwa epizody godne uwagi, lecz nie były one tak silne i destrukcyjne jak to miało miejsce w przeszłości.
W moim przypadku równocześnie do farmakoterapii, jest nadal stosowana terapia - na początku; moduły terapii poznawczo-behawioralnej, następnie i do teraz terapia ericksonowska, również zachęca się mnie do uczestnictwa w terapii grupowej, ze względu na fobię.
Odwołanie się do technik terapeutycznych, podziałało, raz to skrócił się czas, dwa zmniejszyło natężenie stanu depresyjnego, niestety każdy z tych epizodów wywołałem na własne życzenie oraz niedbalstwo, wyglądało to jakbym chciał się ukarać, sprowadzając sobie depresje. Nie bez znaczenia było środowisko w którym przebywałem w moim przypadku to istotny czynnik nawrotów.
Na chwilę obecną bardzo pilnuję higieny psychicznej, miło by było gdyby stała się ona rutyną, wtedy z dłuższej perspektywy, będę mógł wypowiedzieć się na temat nawrotów bardziej rzeczowo.

i jak sobie radzisz bez leków ?

Offline Regis

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2018, 12:33:43 »
i jak sobie radzisz bez leków ?

Odpowiadając na te pytanie wrócę do punktu wyjścia. Lekarz psychiatra opiekujący się mną od samego początku sugerował że leki są tylko czasowym rozwiązaniem . Miały za zadanie "złapać" ze mną kontakt i przez pewien okres utrzymywać w rzeczywistości, po to by w tą szczelinę mogła wejść terapia. Przy każdej wizycie, to co go interesowało to moje postępy w terapii, był też w kontakcie z psychoterapeutką. Poradzenie sobie z epizodami depresyjnymi za pomocą technik terapeutycznych dało mi poczucie sprawczości oraz satysfakcji i o to chodziło. Radze sobie dobrze, na powrót do farmakoterapii nie zapowiada się. Lecz nigdy nie podważę zasadności użycia farmakoterapii, doskonale zdaję sprawę że uratowały mi życie.

Ponieważ żywo interesuję Cię zjawisko nawrotu depresji, po leczeniu farmakologicznym, poniżej zamieszczam link w którym jest streszczeniem książek dziennikarza naukowego Roberta Whitakera,  który zajął się tą tematyką. Przedstawia on 20 prac badawczych z tej tematyki, mimo że artykuł jest obszerny, to warto dotrzeć do meritum a mianowicie długoterminowego zażywania antydepresantów a ich wpływ na mózg w korelacji z nawrotami.
Autor rozpatruję tylko tą zależność, ale można zauważyć, że w tej 20 prac znajduję się zestawienie farmakoterapii z psychoterapią oraz połączenie tych dwóch metod, w kontekście nawrotów epizodów depresyjnych są to badanie nr. 5, 6 które jasno sugerują skuteczną drogę w walce z chorobą.

http://unthinkable.cc/long-term-evidence-we-cant-ignore-anymore-anti-depressant-outcomes/

Nie wolno samemu odstawiać leki !!!  Powtórzę dla zasady. Owocnej lektury.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 15:35:55 wysłana przez Regis »

Offline dystymiq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 10, 2018, 13:22:26 »
czy w ogóle jest jakiś dobry lek na apatię?

Offline MamMokrePranie

• Użytkownik
  • **
  • Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 10, 2018, 13:47:36 »
@Regis , wielki, przeogromny szacun dla Ciebie.  <shy>
Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?

Offline dystymiq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 10, 2018, 15:41:17 »
ponawiam pytanie. czy jakiś ,, antydepresant'' pomógł wam na apatię i brak energii?

Offline MamMokrePranie

• Użytkownik
  • **
  • Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 10, 2018, 15:48:20 »
Poczekaj, to jest forum, tu ludzie tak błyskawicznie nie odpisują  <shy> U mnie raczej nie zadziałał, ale to przez to, że był nieodpowiednio dobrany  <shy>
Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?

Offline dawson33

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • Find good way
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 10, 2018, 18:05:25 »
Paroxinor-dobry lek jak dla mnie i oczywiscie ruch zdrowe zarcie
To ja

Offline żagiel

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 12, 2018, 03:48:53 »
Mi coaxsil w połączeniu z Parogenem pomógł . Jak pierwszy raz leki zaczęły na mnie dzialac to sobie pomyślalem, ja pierdole moze jednak warto żyć?!. Rano wstawalem z chęcią nawet jak się nie wyspalem i jakos więcej energii i planów miałem. Mimo wszystko uważam, ze przespalem nieco czas ,,dobrego samopoczucia " i malo wtedy robiłem  zeby wyjść  z fobii tylko zadowolilem sie tym co dają mi leki. Dzis biore mala dawke depreksoletu i jest średnio, ale może kiedys uda mi się  "wytrzymać" bez leków ??? 

Offline Rajmund

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 12, 2018, 15:15:26 »
Oczywiście, że pomagają <lovely>