Autor Wątek: WikiLeaks  (Przeczytany 1335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon

• V.I.P
WikiLeaks
« dnia: Grudzień 08, 2010, 15:24:22 »
http://konflikty.wp.pl/title,Rosja-moze-zagrazac-Polsce-w-ciagu-10-15-miesiecy,wid,12927968,wiadomosc.html

Podoba mi się podejście polskich władz do Rosji, ale bardzo mi się nie podoba, że to ujrzało światło dzienne. Mogą być problemy przez to.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Odp: WikiLeaks
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 15:43:14 »
No i lepiej tak działać a nie kłapać buzią jak Kaczyński. Problemy mielismy zawsze i będziemy bo my taki naród. Jeden więcej czy mniej ;)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2010, 16:44:18 »

Podoba mi się podejście polskich władz do Rosji, ale bardzo mi się nie podoba, że to ujrzało światło dzienne. Mogą być problemy przez to.

Czemu ?  <glupek2>
edit ehhhhh :D nie wiem czemu ale przeczytałem to jako "nie podoba mi się"   <panik>

Cytat: Obcy
No i lepiej tak działać a nie kłapać buzią jak Kaczyński. Problemy mielismy zawsze i będziemy bo my taki naród. Jeden więcej czy mniej
Którego Kaczorka masz na myśli  <ptak> ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2010, 16:45:51 wysłana przez trash »

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2010, 17:08:28 »
Kurde, ja podejrzewam, że Ruski wywiad od dawna wiedział co Polacy w latach 2008-2009 mówili o Rosji itd, ale publiczne ujawnienie takich informacji rozpocznie debatę medialną w Rosji i na pewno to nie pomoże stosunkom polsko-rosyjskim. Trudno będzie się teraz ustosunkować do tego typu wypowiedzi:

minister spraw zagranicznych Polski miał powiedzieć przedstawicielom USA, że "polski rząd uważał kiedyś, iż Rosja mogłaby być zagrożeniem w ciągu 10-15 lat, ale po kryzysie w Gruzji może być to jedynie 10-15 miesięcy".

Amerykańscy dyplomaci piszą o "Doktrynie Sikorskiego", która zakłada, że "jakakolwiek dalsza podejmowana przez Rosję próba zmiany granic za pomocą siły lub przewrotu powinna być traktowana przez Europę jako zagrożenie dla jej bezpieczeństwa, powodujące proporcjonalną odpowiedź całej wspólnoty euroatlantyckiej".

szef polskiego MSZ miał zauważyć, iż "w świetle rosyjskich ekscesów w Gruzji ryzykowna polityka Polski polegająca na uzbrojeniu Gruzinów w przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe (MANPADS) okazała się słuszna pomimo obiekcji ze strony amerykańskiego rządu".

"Teraz widzicie, dlaczego chcieliśmy rakiet Patriot i dalszych gwarancji bezpieczeństwa?" - miał powiedzieć Donald Tusk wysokiemu rangą przedstawicielowi USA po rosyjskiej inwazji na Gruzję.

Polska stara się o złagodzenie ryzyka reakcji, utrzymując serdeczny dialog z Moskwą i dążąc do wspólnego stanowiska UE i USA w stosunku do Rosji na temat delikatnych kwestii bezpieczeństwa i spraw energetycznych - odnotowują.

Te wszystkie wypowiedzi są naprawdę "brzydkimi pierdami" w kontekście poprawy stosunków na linii Polska-Rosja i rosyjska prasa a pewnie i polityce szeroko to nagłośnią.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2010, 17:37:42 »
Tak na zdrowy rozsądek myślę że dla władz Rassiji to nie będzie nic nowego. Ich wywiad i msz na pewno zdawał sobie sprawę z intencji naszych władz. Także nie sądzę żeby z punktu widzenia wywiadu rosja dowiedziała się o naszej polityce czegoś nowego czy ważnego po tych przeciekach. Czyli chyba myślimy podobnie .  <glupek2>
Te wszystkie wypowiedzi są naprawdę "brzydkimi pierdami" w kontekście poprawy stosunków na linii Polska-Rosja i rosyjska prasa a pewnie i polityce szeroko to nagłośnią.
No właśnie . Takie przecieki to idealne pole do robienia medialnych spektakli . Na użytek wewnętrzny ruscy bardzo szybko mogą z tego zrobić propagandę . Pytanie tylko czy będą chcieli to wykorzystać, albo raczej kiedy będą to chcieli wykorzystać  ;) Myślę jednak że ruskie media bez wyraźnego przykładu, czy raczej prikazu z góry nie odważą się za bardzo grzebać w temacie.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:28:14 »
Uważam to za bzdury, globalna mafia pogrywa ciemnotą.