Autor Wątek: Czy psycholog coś pomoże?  (Przeczytany 1258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ChupaChups

• Nowy użytkownik
  • *
Czy psycholog coś pomoże?
« dnia: Luty 27, 2017, 22:30:08 »
Od jakiegoś czasu myślę, aby zapisać się do psychologa, tyle że nie wiem czy to mi na pewno coś pomoże. Chodziliście do psychologa? Udało wam się stać odważniejszymi osobami? Bo ogólnie nie wiem, jak takie rozmowy z psychologiem mają pomóc, no ale może ktoś z was coś wie?

Offline Wieszcz Morgl

• Murlok
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Gdzieś pomiędzy Tamriel, Azeroth i Westeros
  • Znany również jako: Gargantuła
Odp: Czy psycholog coś pomoże?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2017, 22:38:44 »
Napewno, swietna mysl. Heh, zobacz na swój poprzedni post
"Jak żelazny grot z zadziorem, utkwiła w niej. Zraniła głęboko. Bolała. Bolała tym dziwnym rodzajem bólu, który kojarzy się z rozkoszą".
       -A.Sapkowski "Krew Elfów"
"Strach tnie głębiej niż miecze"
- George R.R Martin "Pieśń Lodu i Ognia

Offline ChupaChups

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 06:30:48 »
Heh, zobacz na swój poprzedni post

:D Wiem, bo zaciął mi się mój komputer i nie byłam pewna czy się doda czy nie :)

Offline Odrovons

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
    • Jak Karolina z kotem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2017, 09:40:53 »
Chodzę do psycholożki już od jakiegoś czasu i powiem Ci, że to pomaga - i to bardzo ;)
Na początku bałam się otworzyć, ale spróbowałam. Okazało się, że mam nie tylko fobię społeczną, ale też depresję, lęki i nerwicę (ale to po konsultacji z psychiatrą).

Rozmowy z psycholożką są świetne i bardzo pomagają :) Nie narzuca mi rozwiązań, nakierowuje mnie i sama udzielam sobie odpowiedzi. Kiedy mam problem, podpowiada co mogę zrobić. W styczniu zaczęłam nową pracę i byłam przerażona tym, że mam tam chodzić. Tym bardziej przerażona, że bardzo zależało mi na tej robocie. Moja psycholożka mi pomogła, podpowiedziała jak pokonać nerwy i teraz jest już wszystko super :D
"Rozpoczęło się od przypadku, od pewnego zupełnie przypadkowego przypadku, który w najwyższym stopniu mógł być i mogło go nie być" - F. Dostojewski, Zbrodnia i kara

Offline Przemo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: częstochowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2017, 13:56:37 »
Ja jestem po 1 wizycie u psychologa , i bardzo się zdziwiłem jak to wyglada :) wcześniej bym sie śmiał gdyby ktoś mi zaproponował taka wizyte , albo standardowo stwierdziłbym że sam sobie poradze, teraz wiem że naprawde warto poświecić nawewt kilkanaście minut na rozmowe, i dzień staje się lepszy :)

Offline ChupaChups

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2017, 15:22:43 »
Chodzę do psycholożki już od jakiegoś czasu i powiem Ci, że to pomaga - i to bardzo ;)
Na początku bałam się otworzyć, ale spróbowałam. Okazało się, że mam nie tylko fobię społeczną, ale też depresję, lęki i nerwicę (ale to po konsultacji z psychiatrą).

Rozmowy z psycholożką są świetne i bardzo pomagają :) Nie narzuca mi rozwiązań, nakierowuje mnie i sama udzielam sobie odpowiedzi. Kiedy mam problem, podpowiada co mogę zrobić. W styczniu zaczęłam nową pracę i byłam przerażona tym, że mam tam chodzić. Tym bardziej przerażona, że bardzo zależało mi na tej robocie. Moja psycholożka mi pomogła, podpowiedziała jak pokonać nerwy i teraz jest już wszystko super :D

A o czym na takich wizytach rozmawiacie? Chodzi mi tak konkretnie: czy tylko o problemach, czy może ogólnie, co robiłaś itp.?

Offline Przemo

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: częstochowa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2017, 17:25:27 »
od problemu do ogółu, dobry psycholog ma zadanie "rozkręcić" rozmowe, nie tylko słuchać i nie tylko mówić, ma Cie zmotywować do jakiegoś działania, ja sam już wiem że pójde napewno niedługo

Offline Odrovons

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
    • Jak Karolina z kotem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2017, 13:23:47 »

O wszystkim :) O tym, co mnie dręczy i o tym, co dręczyło i ogólnie o moim życiu. Czasem się śmiejemy, czasem ja płaczę. Po prostu, zwykła rozmowa ;)

A o czym na takich wizytach rozmawiacie? Chodzi mi tak konkretnie: czy tylko o problemach, czy może ogólnie, co robiłaś itp.?
"Rozpoczęło się od przypadku, od pewnego zupełnie przypadkowego przypadku, który w najwyższym stopniu mógł być i mogło go nie być" - F. Dostojewski, Zbrodnia i kara

Offline Anna-40

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2017, 19:25:03 »
Ufam,że tak.W końcu sporo jej  płacę.Lubię tą osobę W moim przypadku to sporo. <nihil>

Offline midor

• Aktywny użytkownik
  • Naprawdę jaki jestem, nie wie nikt
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2017, 18:28:32 »
Sam się przymierzam. Kiedyś próbowałem na NFZ, ale trudno było z terminami i w końcu odpuściłem.