Autor Wątek: Przełamać rutynę  (Przeczytany 429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SuperNick

• Aktywny użytkownik
Przełamać rutynę
« dnia: Kwiecień 09, 2017, 16:02:52 »
Jeśli taki temat był to przepraszam, ale w wyszukiwarce pod hasłem "rutyna" nie wyświetliło żadnego wątku bezpośrednio poświęconego temu zagadnieniu ;)

Byłam dziś na lodach i chciałam jak zawsze, kupić ulubiony zestaw smaków. Stwierdziłam jednak, że przecież w kółko kupuję te same, więc dla odmiany tym razem spróbuję czegoś nowego i wybrałam brzoskwiniowe. Ta drobna sytuacja skłoniła mnie do przemyśleń, że nawet taki drobiazg może być wstępem do przełamania życiowej rutyny. Od dzisiaj postanawiam w takich drobnych sprawach robić coś inaczej, niż zwykle, wybierać coś innego, niż zwykle. Nowe smaki, nowe czynności, nowe punkty widzenia. Zacząć czytać książki z dziedzin/gatunków, których dotychczas nie czytałam. Zacząć ćwiczyć, choćby w domu na początek. I takie różne drobiazgi.

Jak myślicie, czy takie drobne kroczki w odpowiedniej ilości mogą pomóc w sytuacji, gdy czuje się, że wpadło się w pewną życiową rutynę? Czy może trzeba jednak większych działań? Czy odczuwacie, że dopada was rutyna? Jak sobie z nią radzicie? Macie jakieś ciekawe pomysły na drobne, ale efektywne zmiany w codziennych przyzwyczajeniach? A może możecie pochwalić się większymi sukcesami na tym polu? :)
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

Offline gimek

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Przełamać rutynę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2017, 18:45:38 »
Alez oczywiscie ze masz racje. Ciagle powtarzanie tego samego to takie bledne kolo samonapedzajace sie szczegolnie w przypadku fobii. Np. przyzwyczajony do siedzenia ciagle w domu wiec i tak nikogo nowego nie poznasz. Teraz text jak gimbus 13 letnie ale troche w tym racji: YOLO  w takim pozytywnym sensie czyli jak to na innym filmiku widziialem life is fucked up but srs who gives a fuck? Lets do some crazy stuff out there. Proboj nowych rzeczy, nie popadaj w rutyne. Rob tak zebys mogla za jakis cos miec co wspominac. Ale banaly opowiadam co?