Autor Wątek: Dlaczego ludzie nie lubią osób nieśmiałych ?  (Przeczytany 1271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NicNieZrobisz

• Nowy użytkownik
  • *
Dlaczego ludzie nie lubią osób nieśmiałych ?
« dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:31:55 »
Chciałem zwrócić uwagę na jeden problem który mnie osobiście nurtuje oraz wkurza.
Dlaczego ludzie którzy są wredni i zawsze maja coś do powiedzenia(nie ważne co, ważne że dużo), nawet jeśli są postrzegani za osoby fałszywe, to zawsze maja koło siebie duże grono popierających ich ludzi. Takie osoby cechuje duża pewność siebie, brak empatii oraz brak dystansu do swojej osoby. Ludzie garną się do takich osób, chcą być takie jak one ? Takie osoby maja łatwiej w życiu, potrafią kogoś obrazić, wyśmiać, wytyczyć błąd.
Robią to gdy tylko nadarzy się okazja, czerpią z tego energie.
Taka postawa wydaje się że jest pożądana przez społeczeństwo. Nie rozumiem tego fenomenu.
Jeśli jesteś nieśmiały to z góry przypisują Ci etykietę nudziarza, nieudacznika, ofiary losu.
Z taka osoba nikt nie chce się trzymać, bo o czym z nią porozmawiamy ? Jeśli na dodatek nie znamy takiej osoby, to po co zadawać sobie trud by ja poznać ? Człowiek nieśmiały raczej nie obrazi drugiego bez powodu, jest lojalny, cierpliwy. Ma swoje zdanie lecz często nie ma odwagi wyrazić swojej opinii.

Chciałem się podzielić z Wami moimi przemyśleniami na ten temat. Może przedstawiłem trochę skrajne sytuacje, ale takie też maja miejsce.
Dlaczego tak jest ?

Offline TheCrow222

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Dlaczego ludzie nie lubią osób nieśmiałych ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:36:35 »
Mam w pracy grupke osob, w tym jedna dziewczyne ktorzy sie ze mnie smieja, drwia, zauwazyli ze jestem niesmialy i sie nabijaja

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:44:33 »
Mam w pracy grupke osob, w tym jedna dziewczyne ktorzy sie ze mnie smieja, drwia, zauwazyli ze jestem niesmialy i sie nabijaja
miejmy nadzieje ze zdechna na ostrego raka...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Szyszka

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:55:32 »
Przesadnie nieśmiała nie jestem, ale też nie ma co przeginać w drugą stronę - co zauważyłam, to ludzie z reguły odbierają osoby nieśmiałe jako aroganckie - bo się paczy, nic nie powie i wygląda jakby gdzieś na siłę był - no strach się odezwać bo nie wiadomo co zrobi.

Ludzie chcą wiedzieć co druga osoba myśli (o nich czy o czymkolwiek). Nieśmiała osoba jest skryta i sporo czasu jej zajmuje "otwarcie się", mówienie tego co myśli - trzeba do takiej osoby chcieć i umieć dotrzeć, a kto by tam się pocił specjalnie. Nieśmiałość to zespół cech, tak samo jak śmiałość. To że to drugie jest w społeczeństwie w pewnym sensie pożądane wynika po prostu z tego, że człowiek jest zwierzakiem stadnym, przezajebiście społecznym.
Niemniej zauważam, że panuje teraz taka moda na bycie introwertykiem, ale z czegoś ta moda wynika i być może to jest w końcu jakieś wołanie tych nieśmiałych osób, że to też ludzie, a nie trędowaci  ^^
"Cho­wanie ura­zy jest jak pi­cie tru­ciz­ny w nadziei, że po­zabi­ja Twoich wrogów"

"And how does it feel, to be what you've become, what you said you would never be?"

Offline NicNieZrobisz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:57:30 »
Przez takie osoby własnie, nieśmiałość staje się problemem.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, 16:10:17 »
I wytrzymujesz to? Masz z nimi stałą styczność?

Offline NicNieZrobisz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2017, 16:20:13 »
Jak można się śmiać z kogoś tylko dlatego że jest nieśmiały ?

Offline TheCrow222

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2017, 16:44:53 »
ta dziewczyna ich dopinguje, sami by nic nie zrobili, trenuje i cwicze, bez problemu bym kazdego trzasnal z tych co sie smieja ze mnie ale taki jestem ze ludzi nie tykam, a czasami powinienem.

Posty połaczone: Kwiecień 18, 2017, 17:19:05
mam stycznosc z nimi co dwa tygodnie naszczescie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 17:19:05 wysłana przez fobka, Powód: Połączono podwójny post »

Offline Anna-40

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:52:08 »
Myślę,że nie potrafią z nimi rozmawiać,a jeśli się czegoś nie umie to najlepiej to wyśmiać, wyszydzić ,poniżyć ,wykorzystać do swoich celów etc.taka mentalność to mentalność kundla -bez obrazy dla piesków,które uwielbiam.Na pohybel takim skurczybykom!!!!!!!!
Do dziś pamiętam śmiech i drwiny mojej wychowawczyni w 6 klasie,którym wtórował śmiech klasy.Minęło tyle lat,a ja nie potrafię zapomnieć i wybaczyć,może jestem złym człowiekiem,ale...NIE <shy>

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:06:28 »
ta dziewczyna ich dopinguje, sami by nic nie zrobili, trenuje i cwicze, bez problemu bym kazdego trzasnal z tych co sie smieja ze mnie ale taki jestem ze ludzi nie tykam, a czasami powinienem.
Może to sa zakładowe błazny ? Wszędzie tacy są, począwszy od szkoły podstawowej poprzez szkołę średnią i kończąc na studiach, to tym bardziej są i w zakładach pracy.   Może wcale nie chodzi o /ciebie i twoją nieśmiałość, a zwyczajnie każdego tak traktują ?

Offline TheCrow222

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:08:44 »
kazdy cyrk ma swojego blazna, przyjrze sie czy oni tak swiruja z kazdym, dzieki za rade

Offline SuperNick

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:54:22 »
Ludzie często odbierają mnie jako osobę arogancką, zimną lub z "olewczym" podejściem do wszystkiego, ignorującą otoczenie. A to jest skrajna odwrotność tego, co wewnątrz przeżywam i jak intensywnie obserwuję i analizuję otoczenie - po prostu bardzo pilnuję się, by to, jak bardzo przeżywam wszystko wewnętrznie nie wyszło na jaw, przez co sprawiam właśnie odwrotne wrażenie... Może to także czasem przyczynia się do negatywnego odbioru fobików przez społeczeństwo.
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

pocek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2017, 23:28:56 »
W przypadku TheCrow to myślę tak samo jak abcczasamid, że chodzi o zakładowych błaznów. Akurat z nieśmiałymi sobie łatwo pogrywać, bo się rzadko odgryzają.

Ale z tą arogancją też jest coś na rzeczy.

Pamiętam taką sytuację z jedną z osób z tego forum (widzę, że pół roku się nie logowała, więc można obgadać  <mryellow>).

Jadę sobie na uczelnię i jakoś przed ósmą na dworcu w Gdańsku spotykam jednego fobika z zielonego forum (phs). On na mnie patrzy i mówi "pocek kur...., co ty tu robisz!?   <szok>", ja że tu jadę gdzieś itd i tak sobie troszkę gadamy.
No i mówi, ze wraca ze zlotu z tymi lamusami z "nieśmiałości" (jakaś dziewczyna od nich domówkę robiła czy coś) i mówi "Jest ze mną też X(ta dziewczyna z tego forum). Jak chcesz to choo do środka, zapoznam was".
No spoko idziemy, stoję z nim na środku holu, on ją woła, podchodzi, mówi, że tu pocek itd. a ja się nieśmiało uśmiecham, podaję dłoń i mowię: "pamiętasz mnie?"
A ona: "Nie" i tak stała jeszcze przez 2 minuty, po czym odwróciła się tyłkiem do mnie i poszła sobie usiąść.

Miałem wtedy mindfucka tym bardziej, że pisałem z nią wcześniej kilka razy na GG, więc ona dobrze wiedziała kim jestem, ale w ogóle myślałem sobie wtedy, że co to k... miało być? (Sam ten koleś potem przyznał, że to niezła chamówa była).
Rozumiem, że jakiegoś nołnejma można nie pamiętać, ale mnie? Wielkiego pocka!? Człowieka banowanego na każdym fobicznym forum? <szok> To się nie godzi.
Cały dzień wtedy o tym myślałem, bo mało kto mi tak w mordę napluł, więc wywarło to na mnie konkretne wrażenie.
Oczywiście nie byłbym sobą gdyby nie wykiełkowała mi we łbie wtedy myśl o "dogrywce" na forum, której to przyjemności oczywiście sobie nie odmówić nie mogłem  <muahaha>  Laurka była pierwszej klasy, glanowanie okrutne pod tylułem "zero litości".
Po czym dostałem od niej PW "proszę usuń ten wpis, bo to przez fobię tak zareagowałem".

No fobia fobią, ale często zwykły uśmiech i przyjazne nastawienie otwiera wiele drzwi. Ze swojej strony mogę napisać, że większość poznanych tutaj osób w realu przy pierwszym wrażeniu była przemiła.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2017, 10:13:25 »
Oczywiście nie byłbym sobą gdyby nie wykiełkowała mi we łbie wtedy myśl o "dogrywce" na forum,

Nawet przez chwilę nie zastanowiłeś się co czuje ta dziewczyna ?
 W momencie gdy stoisz i musisz coś powiedzieć, ale nie bardzo wiesz co, a rozmówca nie pomaga, to te 2 minuty to tak jakby 10 lat umierania na raka odbytu i prostaty.

pocek

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2017, 15:46:16 »
Nawet przez chwilę nie zastanowiłeś się co czuje ta dziewczyna ?

Nie,.