Ankieta

Czy można wyjść z fobii i jak?

Tak
4 (66.7%)
Nie
2 (33.3%)

Głosów w sumie: 6

Głosowanie skończone: Czerwiec 04, 2017, 01:29:06

Autor Wątek: Fobia  (Przeczytany 787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patson

• Nowy użytkownik
  • *
Fobia
« dnia: Maj 28, 2017, 01:29:06 »
Mam 16 lat fobię mam od 13 roku życia lub jeszcze wczesniej choć nie wiem bo przed 13 rokiem życia byłam pozytywnie nastawiona do życia wychodziłam ze znajomymi. Aktualnie nie umiem nawiązywać kontaktów boję się mówić o sobie jak chce wdać się w rozmowę to nie wiem co mówić o czym mówić przecież nie będę się użalała nad swoim życiem dodam jeszcze, że nie mam pasji i mam problem z chodzeniem do szkoły od kilku lat boję się, że po gimnazjum jak nie pójdę do żadnej szkoły to nie znajdę pracy nie wiem co mnie uszczęśliwi. Mam braki w nauce przez nie chodzenie do szkoły . Myślałem żeby iść do zawodowki ale chce się czegoś nauczyć za bardzo myślę o przyszłości i przeszłości. Nie wierzę w siebie nie mam znajomych. Mam tylko rodzinę i chłopaka mam zamiar się przeprowadzić na Śląsk do taty i właśnie stamtąd pochodzi chłopak. Mogę na niego liczyć ale te obawy jednak są, że sobie nie poradzę, że beda się że mnie śmiać w nowej szkole itd. I mam myśli samobójcze... chce z tego wyjść proszę o pomoc

Offline żagiel

• Użytkownik
  • **
Odp: Fobia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2017, 02:17:17 »
cześć. Jesteś jeszcze młoda więc powinno ( w teorii) Ci łatwiej wyjść z tego gówna. Radze Ci, wyskrob gdzieś stówkę i idź po poradę do psychiatry bo myśli samobójcze to nie żarty. Wiem coś o tym bo na realizację jednej się zdecydowałem i teraz tego żałuję choć są tylko dwie rzeczy które bym w życiu zmienił a jedną z nich jest właśnie próba samobójcza. Po takim czymś twoja rodzina i chłopak rozmyślali by co zrobili nie tak, że się na to zdecydowałaś i będą się obwiniać za to do końca życia bez względu na to czy Ci się uda odebrać sobie życie czy nie. Wyjście z fobii społecznej jest dosyć skomplikowane i wymaga wielu drobnych i większych zmian w życiu i sposobie myślenia a to wymaga czasu i ogromnej cierpliwości. Ale gdybyś zdecydowała się wybrać do psychiatry to zapewne przepisał by Ci jakiś antydepresant który wymaga nieco mniej cierpliwości bo pierwsze pozytywne skutki mogła byś odczuć już po 2-4 tygodniach i dał by Ci trochę odpocząć od tego całego marazmu w głowie. Zapewne pomyślisz, że pójść do psychiatry to wstyd ale uwierz mi, że jest warto zasięgnąć opinii kogoś obeznanego. Radze sobie najpierw sprawdzić w necie który zajmuje się fobią społeczną.

Offline patson

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2017, 02:32:04 »
Leki biorę od kilku lat ale chwilowo działały teraz już nie działają. I czy same leki wystarcza a jakis psychoterapeuta? Najgorsze było to, że ja myślałam, że z tego wyszłam i cieszyłam się ale to widocznie powróciło te myśli są okropne. Nie mam wcale pozywtynych myśli. Moja mama jest nadopiekuncza nie chce jej obwiniać bo to moja wina że choruje ale ile można :( jeszcze te samotność inni mają fobie i sobie radzą. Mi w szkole mówią, że jestem najgorsza to nie pomaga tylko bardziej zniechęca bo ja w siebie wcale nie wierzę czuje,że żyje bo muszę ale nie mam po co bo nic nigdy nie osiągnę

Offline Anna-40

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2017, 07:33:04 »
Nikt nie ponosi winy za swoją chorobę.Poszukaj w necie psychologa,który ma jakiekolwiek doswiadczenie odnośnie fobii.To trudne,bo każdy zapewnia,że je miał ,ale może się udać,im szybciej rozpoczniesz terapię tym lepiej,w tak młodym wieku może się udać.Powodzenia. :)

mustang

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2017, 23:04:26 »
Cześć patson :)
Z fobii da się wyjść. Niektórym się to udaje.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2017, 23:06:35 »
Witaj na forum :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Masahara

• Ciężkie jest życie Nienormalsa
  • Mister Całokształtu 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2017, 23:09:18 »
Tak samo jak niektórzy wygrywają w totka
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline patson

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2017, 20:51:09 »
Tylko niektórym cóż chociaż wierzyć muszę.