Autor Wątek: Jak nauczyć sie patrzec w oczy? HELP ;[  (Przeczytany 1391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline onna1

• Nowy użytkownik
  • *
Jak nauczyć sie patrzec w oczy? HELP ;[
« dnia: Czerwiec 19, 2017, 20:14:33 »
Zawsze mam z tym problem  :-[ :(
Boje sie,że ktoś patrzac na mnie,pomyśli,że jestem brzydka,że patrzac mi w oczy dostrzeże moja brzydotę...
Nieraz brat krytykuje mój wygląd gdy patrze na niego..
Kiedyś facet mi powiedział w oczy,że mu sie nie podobam .. <szok2> :'(
.te sytacje sprawiły,że juz całkiem paraliżuje mnie na myśl
o kontakcie wzrokowym,pozorami chowam twarz,czuje się
drętwo i nieswojo gdy ktoś mnie obserwuje...
Z terapeutką będe miala ćwiczenia,ekspozycja polega na tym,
że mam jej patrzyć w oczy przez minute i prowadzić dialog,potem coraz dłuzej....
Strasznie sie stresuje,nawet terapeutce nie patrze w oczy...Na sesje juz chodze ze dwa miesiace...

pocek

• Gość
Odp: Jak nauczyć sie patrzec w oczy? HELP ;[
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2017, 20:50:38 »
Kiedyś facet mi powiedział w oczy,że mu sie nie podobam .. <szok2> :'(

Zmień faceta.

Offline SuperNick

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2017, 21:19:42 »
Jak chcesz to możesz ze mną poćwiczyć, też mam z tym problem :P
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

Enua

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2017, 23:29:14 »
Też nie patrze w oczy,to takie trudne.

Offline Eustachh

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Nowhere
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2017, 14:34:07 »
Ja mam tak, że jak jestem gdzieś na mieście to unikam kontaktu wzrokowego, ale jak już z kimś rozmawiam to patrzę tej osobie głęboko w oczy i staram się wzroku z niej nie spuścić.
Jedyne co mam to mam dość.

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2017, 14:34:02 »
Ja w ogóle nie patrzę się na ludzi a zwłaszcza nie patrzę w oczy, tylko patrzę się w powietrze lub w ziemię.

Offline fifikse

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: świat
  • cokolwiek
    • fifikse blog
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2017, 02:48:35 »
Ja mam tak, że jak jestem gdzieś na mieście to unikam kontaktu wzrokowego, ale jak już z kimś rozmawiam to patrzę tej osobie głęboko w oczy i staram się wzroku z niej nie spuścić.

...tak sobie pomyślałam czytając to co napisałeś, że ja mam odwrotnie:) w kontaktach takich, nie wiem za bardzo jak to określić - niech będzie, że codziennych, niezbyt bliskich, sąsiedzkich, spacerowych, sklepowych (itp.) nie mam problemu z kontaktem wzrokowym; nie unikam spojrzenia innych ludzi, sama też czasami (często?) łapię się na tym, że przyglądam się komuś bezwiednie, tzn. patrzę nie myśląc o tym, że patrzę, że się przyglądam bo to takie niekontrolowane (nieplanowane) przez co bezstresowe, mimowolne. w kontaktach tzw. "bliższych" (cokolwiek to znaczy i czymkolwiek miałyby nie być/być) czuję się skrępowana no i moje reakcje w związku z tym nie są naturalne - są kontrolowane, więc i kontakt wzrokowy nie jest naturalny - jest wyćwiczony, wyuczony - kontrolowany właśnie. dużo swobodniej czuję się przy ludziach mi obcych, nieznanych, niż w kontaktach bliskich (tych celowych/zaplanowanych), nie lubię ich.

Offline NTHS

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2017, 23:32:57 »
Ja przy rozmowie mogę spojrzeć komuś w oczy, ale jak już tę osobę znam. W innych przypadkach często unikam i błądzę wzrokiem, przez to nie zapamiętuję i nie rozpoznaję ludzi, których mi przedstawiono, nawet których widziałem juz kilkukrotnie. To jest problem, bo już nie raz usłyszałem, że jestem bucem np. bo nie mówię 'cześć' znajomym. Tylko, że ja widząc taką osobę nawet nie pamiętam gdzie ją mogłem poznać, skąd mam kojarzyć itp. Inna sprawa, że takie 'znajomości', gdzie idę z kolesiem i on zobaczy kogoś znajomego, witają się (to i ja muszę), może to się powtórzyć wielokrotnie, ale nie uważam tego za znajomość, witam się, bo koleś się wita, ale właśnie nie patrzę w oczy, nie zwracam uwagi na wygląd i później idąc sam nie rozpoznaję, bo nie kojarzę twarzy, bo nie potrafię uznać takiej osoby za MOJĄ znajomą. Unikanie kontaktu wzrokowego jest takie aspijskie, nawet robiłem kilka razy 'aspie quiz' i zawsze wychodzi pół na pół.

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2017, 00:56:04 »
nie patrze się w oczy bo sodoma i gomora i zamienię się w w posąg czy co innego.Podkulony ogon mi służy cały czas a głowa często zwisa jak u strusia pędziwiatra,mig mig