Autor Wątek: Twin Peaks Sezon 3 WTF?  (Przeczytany 260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Twin Peaks Sezon 3 WTF?
« dnia: Czerwiec 24, 2017, 13:39:40 »
Uwaga, mogą pojawić się spojlery. Kto nie chce sobie psuć seansu niech uważa. Obejrzałem jak na razie 4 odcinki i nie jestem specjalnie zachwycony delikatnie mówiąc. Jak jeszcze pierwszy odcinek mi się podobał tak kolejne 3 są ciężkie w odbiorze. Doszukiwałem się w nich jakiegokolwiek sensu, dopatrywałem drugiego a nawet trzeciego dna, próbowałem je również zrozumieć całkiem dosłownie, starałem się zaobserwować jakiekolwiek wskazówki które mogły by nakierować mnie na jakąś linię interpretacyjną, jakieś odniesienia do czegokolwiek, wiele scen starałem się postrzegać jako metafory, tak samo różne sceny łączyć ze sobą, nie tylko te następujące po sobie ale na wyrywki i z różnych odcinków nowego sezonu jednak mimo tego spocząłem na mocnym WTF? Przeglądałem różne tematy na filmwebie, przerzuciłem sporo wypowiedzi, jednak nikt nie potrafi wyjaśnić tych odcinków, nadać temu sensu. Wypowiadały się również osoby które już są po 7 odcinkach i one tak samo nie wiedzą o co w nim chodzi, poza naturalnie pierwszym odcinkiem.
Jak na razie i jak dla mnie to jest metafizyczny, surrealistyczny, pretensjonalny przerost formy nad treścią który zniechęca do dalszego zapoznawania się z nim. Główny bohater od bodajże 3 odcinka irytuje cały sobą, nie chce dokładnie podawać czym.
Może wy coś więcej rozumiecie z 3 sezonu i jesteście w stanie to tutaj zawrzeć w słowach? Może to ja jestem zbyt ograniczony umysłowo?

Offline avoidant

• ...
  • Kolorek avoidant
Odp: Twin Peaks Sezon 3 WTF?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2017, 16:45:28 »
Wiem tylko tyle, że: "Nic nie jest tym czym się wydaje"...  8)
If you feel like shit, people you hate wins.