Autor Wątek: Czy ojciec alkoholik i awantury mogą być jednym z powodów zaburzenia?  (Przeczytany 3334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evelin

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Lublin
Zwracam się do was z tym pytanie ze względu na to że szukam powodu, jakiegoś wyjaśnienia skąd u mnie takie postępowanie, uczucia, lęk. Z waszego doświadczenia albo może z tego co mogliście przeczytać w książkach o zaburzeniach osobowości, moglibyście powiedzieć mi coś na ten temat?

Offline SuperNick

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Czy ojciec alkoholik i awantury mogą być jednym z powodów zaburzenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2017, 20:17:27 »
Jasne, że tak.

Witaj na forum :)
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2017, 20:47:00 »
Hejka :)
Przecież ta patologia, ten strach odbija się na psychice. Pewne sytuacje, relacje, zaburzenia normalnego funkcjonowania rodziny. Prawidłowy rozwój nie jest możliwy. Stąd pojęcie DDA- gdyby wszystko było różowo z dziećmi alkoholików, to by nie istniały grupy wsparcia na nich. Lęki trzymają bardzo długo. Kojarzą się miejsca, sytuacje, nawet po wielu, wielu latach......
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

Offline Evelin

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:06:26 »
Jasne, że tak.

Witaj na forum :)
Witam, dziękuję za obie odpowiedzi :) Mam jeszcze jedno pytanie jeśli macie chwilkę. Czy jak zgłoszę się do psychologa, powiedzenie mu o moich podejrzeniach tego zaburzenia (według mnie i mojej rodziny to idealnie pasuje) to nie będzie to nieodpowiednie? Chodzi mi to że lekarze i prawdopodobnie psycholodzy nie lubią jak pacjenci się sami diagnozują, wiec nie wiem czy nie będzie do mnie wrogo nastawiony albo chociaż mało przychylnie. A jeżeli już miałabym o tym powiedzieć to czy dostane jakiś test osobowości czy po prostu będzie prowadził rozmowę aby dowiedzieć się czegoś więcej?

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:09:11 »
Nie wiem, czy dostaniesz test osobowości, ale myślę, że jeśli opowiesz o swoim życiu, to psycholog już będzie wiedział jak Cię zdiagnozować. Więc nie masz się czego obawiać. On nie jest od tego by krzywo patrzeć, tylko od tego by Cię wysłuchac :)

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:11:05 »
Witaj Evelin :) Nie obawialbym sie tego :) To oznacza, że jesteś świadoma problemu i zwracasz sie o pomoc w ich rozwiazaniu...psycholog tak czy tak zrobi swoje zeby potwierdzic twoje podejrzenia, a jakie testy to juz zalezy od niego. Nie obawiaj sie w kazdym razie bądź szczera im więcej lekarz sie dowie tym więcej bedzie w stanie dla Ciebie zrobic :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Evelin

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:20:54 »
Mam niedługo wizytę i stresuję się bo nie wiem jak się zachować, ale trochę podnieśliście mnie na duchu, dzięki jeszcze raz :)

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:23:11 »
Mam niedługo wizytę i stresuję się bo nie wiem jak się zachować, ale trochę podnieśliście mnie na duchu, dzięki jeszcze raz
Idziesz, siadasz i mówisz. Nic się nie bój. Ci ludzie są przyzwyczajeni do wysłuchiwania innych ludzi. Od tego są. Trzymam mocno kciuki <przytul>

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:27:22 »
Jeśli sie stresujesz to powinnas sobie porobic notatki na spokojnie...zapisac wszystko co Cie boli, w jakich sytuacjach się objawia itp... pomoze Ci to w rozmowie i nie zapomnisz niczego :)
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:37:03 »
Stąd pojęcie DDA-
Tacy ludzie diagnozowani są jako osoby z zaburzeniami stresu pourazowego

zdever

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2017, 14:48:54 »
Tak - to jest ogromny stres ale pamiętaj, że jesteśmy z Tobą :)

Offline Evelin

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2017, 08:05:31 »
Dziękuję Wam za wsparcie. Byłam u psychologa, poszło lepiej niż myślałam, pomimo obaw powiedziałam o moich podejrzeniach i nie spotkałam się z żadnym krzywym spojrzeniem. Jednak Pani psycholog zauważyła że moje zachowanie może mieć związek z syndromem DDA. Trochę poszperałam i myślę że może tak być. Widzę światełko w tunelu :)

Offline x.y.z.

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:00:06 »
Też miałem, a właściwie nadal mam ojca alkoholika, co gorsza wciąż mieszkam z nim i matką w jednym domu (jeszcze w domu, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo skończymy w lokalu socjalnym). Furie i lanie gdzie popadnie, za byle co w ich trakcie, nie było niczym nadzwyczajnym gdy byłem mały. Cóż, przynajmniej nie jestem wrażliwy na widok krwi, zawsze to jakiś 'plus' ::) Mój lekarz psychiatra twierdzi, że to było głównym punktem zapalnym mojej fobii i nie tylko mojej. Główną przyczyną zaburzeń psychicznych jego zdaniem są patologie rodzinne, w których dziecko spędzało swoje pierwsze lata życia. Na tym buduje się psychika, na takich chwiejnych fundamentach, które później przez całe życie dają o sobie znać, powodując że wszystko co na nich zbudujemy będzie niestabilne i w każdej chwili będzie mogło się posypać. Stąd brak pewności siebie, brak tego wewnętrznego czegoś, co powoduje że człowiek czuje się równy innym ludziom, że ma odwagę podnieść głowę spojrzeć innym prosto w oczy i otwarcie mówić co myśli. Można tłumić to lekami, można nakierowywać umysł na inne tory myślenia poprzez terapię, ale nigdy nie da się tego tak w 100% naprawić. Trzeba by urodzić się jeszcze raz, w normalnej rodzinie, która dałaby młodemu człowiekowi odpowiednią dawkę szacunku i miłości. Także tak, wszystko zaczyna się w rodzinie i w dzieciństwie, wszelkie patologie powodują że człowiek jest już na swój sposób naznaczony na resztę życia.
Wypijmy zatem, wypijmy do dna, za po......ną nić DNA.

Offline SuperNick

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:37:51 »
Trochę poszperałam i myślę że może tak być. Widzę światełko w tunelu :)
To świetnie, że czujesz, że wpadłaś na właściwy trop wiodący do rozwiązania Twoich problemów :)

Zechciałabyś od czasu do czasu dzielić się tu swoimi spostrzeżeniami z terapii, czy jest to dla Ciebie zbyt osobiste?
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

Offline Anna-40

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2017, 19:33:10 »
Ja urodziłam się w dobrej rodzinie,moja matka w ogóle nie pije,ojciec okazjonalnie,miałam wszystko co chciałam oczywiście w ramach ich możliwości,a jestem fobiczką i alkoholiczką dokładnie w tej kolejności.